Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wegetarianie/weganie prośba o pomoc  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
14/10/2009 3:08 pm  

No ja też ankietę poproszę.


OdpowiedzCytat
Katinka
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 264
14/10/2009 4:14 pm  

http://familie.pl/profil/marcin1984/305,Albo-wegetarianizm-albo-ciaza.html - polecam dobry artykuł o diecie wegetariańskiej

to nie jest o wegetarianiźmie tylko o tym jak kobieta ma dbać o siebie gdy jest w ciąży. O wegetarianiźmie jest tam jedno zdanie (z resztą błedne bo kobiety wege nie rodzą niedorozwiniętych dzieci :/ )


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
14/10/2009 4:47 pm  

http://familie.pl/profil/marcin1984/305,Albo-wegetarianizm-albo-ciaza.html - polecam dobry artykuł o diecie wegetariańskiej

Ciekawa teoria... 😮 Znam wiele matek- wegetarianek, ich dzieci są zdrowe i rozwijają się prawidłowo. Smutne, że takie artykuły czytają w sposób bezkrytyczny (bo przecież autor artykułu podparł się AUTORYTETEM LEKARZA) rodzice młodych dziewczyn, które chcą przejść na wege- domowe piekiełko gotowe. A wystarczyłoby skorzystanie z różnych źródeł informacji...


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
14/10/2009 5:05 pm  

Ktoś specjalnie wręcz złośliwie wrzuca te linki. Taki sam jest od niedawna w temacie "wegetarianizm, mononukleoza, i zle wyniki moczu" i został wklejony przez asiulek.

[edytowane 14/10/2009 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
14/10/2009 5:58 pm  

Co do tego trollskiego artykułu: wciąż zabobony istnieją w dzisiejszym świecie. Niestety. Przerażające jest to jak ludzie łatwo ulegają praniu mózgu i jeszcze tego zaciekle bronią. Nie trzeba nawet czytać - starczy oprawa graficzna serwisu (a'la tabloid), struktura artykułu (krótko, bez bogatej treści, bez wnikania w zagadnienie, bez odnośników do konkretnych badań) i już pierwsze zdania "Jesień i zima, jest to czas, kiedy najczęściej dopada nas przeziębienie i grypa. " - odrazu wkładający czlowieka w jakiś schemat chorób (od kiedy jestem wege z 18 lat tylko raz byłem przeziębiony - przetem kilka razy w roku i tez mi się wydawało że to normalne). Więc to "nas" powinno być zmienione na "nas mięsożerców". Najgorsze jest to, że na tym się buduje społeczeństwo. Łatwo, krótko i przyjemnie. Przyszłe matki to przeczytają i potem uwazają że coś wiedzą a temat jest zamknięty.
Stąd liczymy na Twoją pracę Doroto8787 🙂


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
14/10/2009 6:15 pm  

Doroto, zapomniałam powiedzieć, że kilka dni temu też wysłałam Ci maila i czekam na ankietę 🙂


OdpowiedzCytat
Dorota8787
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 6
16/10/2009 4:08 pm  

Dobrze kolezanko z tej samej uczelni 🙂 jaki ten swiat jest maly nie?

oo 😉 a co studiujesz? nie mów ze TŻ 😉


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
16/10/2009 8:28 pm  

chciałam pomóc. Dostałam ankietę, ale w trakcie wypełniania jakoś naszła mnie chęć nie wypełnienia tej ankiety do końca: WEGETARIANIE NIE JEDZĄ RYB!!!

Tylko proszę mi nie tłumaczyć, że niektórzy uważają, że istnieje coś takiego jak semiwegetarianizm, bo jak ktoś kiedyś słusznie powiedział semiwege to tak jak półdziewica- zjawisko w świecie nie istniejące.


OdpowiedzCytat
MilkaN
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 44
16/10/2009 8:33 pm  

Hej Dorotku to i ja wysle maila:)

"Największe zło to tolerować krzywdę"


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
16/10/2009 10:27 pm  

oo a co studiujesz? nie mów ze TŻ

A w życiu 😀 jestem na uzupełniających mgr z biologii zwierząt,
Widzę, w ankietce poprawiłaś AR na UP 🙂


OdpowiedzCytat
Dorota8787
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 6
17/10/2009 2:55 am  

chciałam pomóc. Dostałam ankietę, ale w trakcie wypełniania jakoś naszła mnie chęć nie wypełnienia tej ankiety do końca: WEGETARIANIE NIE JEDZĄ RYB!!!

Tylko proszę mi nie tłumaczyć, że niektórzy uważają, że istnieje coś takiego jak semiwegetarianizm, bo jak ktoś kiedyś słusznie powiedział semiwege to tak jak półdziewica- zjawisko w świecie nie istniejące.

Ja również tak uważam, ale siła wyższa ( promotor)
😛


OdpowiedzCytat
Katinka
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 264
17/10/2009 12:49 pm  

tzn jego zdaniem wegetarianie jedzą ryby? to moze pokaż mu definicję z jakiejś dobrej książki (najlepiej z kilku) i udowodnij mu, że tak nie jest 🙂

ja dzisiaj mam podać swojemu promotorowi temat pracy (a też będę pisać o wege), mam nadzieję, ze nie odstawi mi takiego numeru 😮


OdpowiedzCytat
Dorota8787
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 6
17/10/2009 8:20 pm  

Semiwege tez jest wege tylko semi:P
i to jest definicja z ksiązki 😛

dobrze ze mogłam se darować mięso bo semi- tez może jeść mięso
to "lepsze" niby 😛


OdpowiedzCytat
Katinka
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 264
18/10/2009 1:12 am  

no tak, ale jeśli przyjmujemy już, że coś takiego jak semiwegetarianizm funkcjonuje, to jest to odrębna grupa ludzi (mięsożercy, semiwegetarianie i wegetarianie), a twoja praca dotyczy tylko wegetarian -tzn ja to tak rozumiem 😉 być moze różne źródła różnie to rozróżniają...


OdpowiedzCytat
vegan_ciacho
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 3
18/10/2009 1:37 am  

O wegetarianiźmie jest tam jedno zdanie (z resztą błedne bo kobiety wege nie rodzą niedorozwiniętych dzieci :/ )

Ja urodzilam bardzo ładnie rozwinięte dziecko 😀

Ankiete tez wypelnie.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca