Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dlaczego nie ma Hitlera w spisie sławnych wegetarian?  

Strona 8 / 11 Wstecz Następny
  RSS

eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
16/02/2013 12:16 am  

(...) a to że był bardzo inteligentnym człowiekiem to inna sprawa już.

😀

Cóż za brednie. Może pomyliło ci się ze Stalinem?
Hitler inteligentny? Oczywiście wielu czołowych nazistów było inteligentnymi ludźmi, ale Hitler? :hallucine:

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
16/02/2013 12:43 am  

Erzet, a jak nieinteligentny człowiek mógłby być dobrym strategiem?? 😮


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
16/02/2013 2:11 am  

Hitler był dobrym strategiem? 😮

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
16/02/2013 8:00 am  

Hitler był dobrym strategiem?

poniekąd może na początku...??szybkie posunięcia doprowadziły do tego, że udało mu sie zdobyć większą część Europy. Chociaż zakładając , że obozy koncentracyjne to cześć jego strategi to myslę, ze ten człowiek miał nieźle w czubie i totalnie mu uderzyła władza do głowy
Już po pierwszych większych porażkach - Bitwa o Anglię albo klęska pod Moskwą okazało się, że gościu nie umie przegrywać. A dobry strateg musi 😉
I dobrze ze go nie ma w spisie sławnych wegetarian. Choćby nie jadł mięsa to nie zasługuje na miano wegetarianina skoro nie miał szacunku do życia.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
16/02/2013 11:27 am  

Tak. Był. Ale był też obłąkany, jak przedmówczyni już wspomniała i to go zgubiło, natomiast strategiem był dobrym.

I dobrze ze go nie ma w spisie sławnych wegetarian. Choćby nie jadł mięsa to nie zasługuje na miano wegetarianina skoro nie miał szacunku do życia.

Szacunek do życia tu nie ma nic do rzeczy. Wegetarianin to ktoś kto nie je mięsa i to wszystko. Jego poglądy się nie liczą. Powinien być w spisie.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
16/02/2013 4:02 pm  

Helloł? Spis sławnych wegetarian to spis osób godnych naśladowania, idoli a nie psychopatycznych morderców. :oo:


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
16/02/2013 4:30 pm  

tak, zgadzam się z [i]bellis perennis [/i]
wszyscy wiedzą z czego zasłynął Hitler.
Można go jedynie umieścic na liście osławionych wegetarian skoro już tak [i] cienkun [/i] chcesz 😉


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
16/02/2013 6:02 pm  

Myślę że był inteligentny na swój sposób i takie jest moje zdanie, choć wcale go nie bronię, ale jak wiadomo dobroć serca nie zawsze idzie w parze z błyskotliwością, poza tym niektórzy piszą, ze nie figuruje w spisie sławnych wegetarian, może i nie na tym forum ale inne źródła to potwierdzają.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
VikVeg
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 134
16/02/2013 7:25 pm  

Inteligentny na swoj sposob jak wiekszosc ludzi 😉

Ja tam go osobiscie nie znalem i w zasadzie to dobrze ;), jednakze o czlowieku swiadcza jego czyny.

Czym sie wslawil wszyscy wiemy.

Napewno jest on na liscie najwiekszych mordercow a to ze nie jadl miesa...
Czy ma to jakies znaczenie w tym przypadku?


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
16/02/2013 7:41 pm  

No ma. Bo był propagatorem wegetarianizmu. :red:
Dzięki rozgłoszeniu tego, może wielu fanatycznych neonazistów zostałoby wege. :red:


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
16/02/2013 8:07 pm  

był propagatorem wegetarianizmu

wg mnie można by to porównać z modelką w futrze promującą wegetarianizm.


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
16/02/2013 8:21 pm  

Może i nie tylko na swój sposób ^^ Podobno...zaznaczam podobno, żeby mnie tutaj nikt od razu nie pobił, posiadał IQ 140, średnie to ok 100 ,więc jeśli by wierzyć tym danym to głupi nie był. Kto by pomyślał że inteligencję można wykorzystać do takich celów 🙁

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
16/02/2013 11:33 pm  

poniekąd może na początku...??szybkie posunięcia doprowadziły do tego, że udało mu sie zdobyć większą część Europy. Chociaż zakładając , że obozy koncentracyjne to cześć jego strategi to myslę, ze ten człowiek miał nieźle w czubie i totalnie mu uderzyła władza do głowy

Nic mu nie uderzyło do głowy, on od początku realizował jedną strategię. A gdyby zachodni politycy przeczytali Mein Kampf to nie dziwiliby się przy każdym ruchu.

Tak, radykalne posunięcia i wykorzystywanie konfliktów między państwami to jedyne, w czym był dobry. Jednak błędy zostały popełnione dużo wcześniej, a sukcesy wynikały z tego, że Rzesza nie miała liczącego się wroga, poza kiepsko uzbrojoną armią polską, dobrze wyposażoną, ale nieliczną czechosłowacką, nieruchomą francuską oraz małą i złożoną głównie z floty i lotnictwa brytyjską. Machina niemiecka do 1942 roku była nie do zatrzymania, ale od tego właśnie roku zaczęła upadać. Błędy Hitlera przyczyniły się do upadku III Rzeszy; dopóki słuchał Guderiana i spółki wszystko ładnie się toczyło, ale kiedy chciał zaprowadzić swój porządek... no wiadomo, co się działo na froncie wschodnim.

I dobrze ze go nie ma w spisie sławnych wegetarian. Choćby nie jadł mięsa to nie zasługuje na miano wegetarianina skoro nie miał szacunku do życia.

Jeśli zgadzamy się, że był wegetarianinem, a nie umieścimy go w spisie to jest to manipulacja i tyle.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
17/02/2013 1:00 pm  

To nie jest żadna manipulacja bo lista powstała po to aby przybliżyć ludziom wegetarianizm, pokazać że nie jesteśmy bandą sekciarzy umierających na anemię i podkładających bomby pod Mc Donaldy. Umieszczenie Hitlera na liście da efekt całkowicie odwrotny [i]wege to jacyś wariaci, utożsamiają się z mordercą tysięcy ludzi[/i]. Ludzie upraszczają i upraszać będą, tacy już są. Nie dawajmy im powodów do tworzenia fałszywych stereotypów. Ja nie chcę mieć z Hitlerem nic wspólnego jakkolwiek on by wegetarianizmu nie promował był psychopatycznym mordercom. Koniec i kropka.
Zresztą mam wrażenie, że już to pisałam a nie lubię się powtarzać.
Dziwi mnie, że ten temat powraca jak bumerang 😮


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
17/02/2013 1:03 pm  

Dziwi mnie, że ten temat powraca jak bumerang

Bo my lubimy Hitlera 🙂

[edytowane 17/2/2013 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
Strona 8 / 11 Wstecz Następny
  
Praca