Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dzien bez miesa  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
20/03/2010 4:37 pm  

W zasadzie nie mam nic nowego do napisania.
Moze ktoś zwrócił uwagę, że dzien 20 marca jest dniem bez mięsa. Kto to wymyslił nie wiem. Ale madrze wymyslił 🙂


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
20/03/2010 4:48 pm  

już wiem jak uczczę "dzień bez mięsa" w tym roku wyjątkowo nie zjem mięsa :rotfl:
żart oczywiście 🙂
ale fajnie byłoby gdyby ktoś w tym dniu(mięsożerny) zastanowił się nad tym tematem.

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
brzozka2410
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 47
20/03/2010 4:56 pm  

Szukałam dzisiaj czegoś na ten temat w internecie i się natknęłam na ten wątek:

http://www.insomnia.pl/Dzie%C5%84_bez_mi%C4%99sa-t634448.html

Strasznie mi się przykro zrobiło...ludzka głupota nie zna granic jednak. Nie mówiąc już o poziomie wypowiedzi i braku logicznego myślenia. "Gdyby zwierzeta nie byly do jedzenia to nie bylyby z miesa". A wracając do samej idei dnia bez mięsa to całkowicie popieram 🙂 Mimo to, że większość osób pewnie nie zwraca na to uwagi, to ważne, że o tym się mówi i ludzie mają okazję zobaczyć, że można żyć inaczej.


OdpowiedzCytat
Mokosz13
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 79
20/03/2010 5:47 pm  

A ja w tym dniu mam imieniny...czyli podwójne święto! 😛
Jak nic trzeba zacząć świętować...


OdpowiedzCytat
Kakusia2012
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 44
20/03/2010 9:59 pm  

Ktoś napisał coś takiego:
"JW na 200%%%%% (***ać wegetarian na 200%)

gdyby tak do mnie zaczęła *******ić to zrobił bym kilka pompek coby mięśnie na większe wyglądały ubrał rękawice wziął siekierę do ręki złapał jakiś drób albo królika (coś żywego) zabił na jej oczach i zjadł surowe"

Brak słów


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
20/03/2010 10:26 pm  

Dziewczyny czym wy sie przejmujecie, przeciez takie rzeczy pisza jakies intelektualne zera... No niestety ale istnieja na tym swiecie ludzie glupi i nic na to nie poradzimy. Ja w ogole nie czytam takich rzeczy bo nie warto, szkoda nerwow.


OdpowiedzCytat
Aguśka
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 119
21/03/2010 10:31 am  

Fajnie że jest taki dzień 🙂
mamy dzień bez papierosa to i dzień bez mięsa musi być 🙂
A na linka kliknęłam, przeczytałam kilka pierwszych słów, żal mi pupe ścisnał, ciśnienie skoczyło i wyłączyłam 😉


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
21/03/2010 1:50 pm  

Przykre jest to, że wczoraj w tv nawet żadnej wzmianki o tym nie usłyszałam. Dziś za samego rana jak weszłam na stronę na której mam poczte od razu wyskoczyło mi wilekimi literami napisane że jutro (22 marca) jest Światowy Dzień Wody i w ramach tego gwiazdy promują idee niemarnotrawienia wody. Także jak widać obchodzi się dzień bez papierosa, dzień bez samochody, dzień bez marnowania wody, ale już o dniu bez mięsa nikt nie pomysli? Bo i po co? Przecież to byłoby niewygodne dla wielkiego przemysłu mięsnego, który trzyma tą całą koniunkturę w pionie 😡

[edytowane 21/3/2010 przez greene]


OdpowiedzCytat
Matryc
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 17
21/03/2010 8:07 pm  

mnie się bardziej podoba pomysł bezmięsnego dnia co tydzień, a nie co rok...
BTW w swojej kilkuletniej karierze palacza zawsze paliłem w dniu bez papierosa


OdpowiedzCytat
brzozka2410
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 47
22/03/2010 9:20 am  

Tak samo jak mamy dzień bez samochodu. Ile ludzi wskakuje wtedy na rower? Kiedyś była ogłoszona godzina gdzie wszyscy mieli zgasić światła. O dziwo zrobiło mi się ciemniej na ulicy aczkolwiek rodzice się tym nie przejeli zbytnio i włączyli światło w salonie, przedpokoju, łazience + telewizor, radio etc. Czasem to się zastanawiam w kogo ja się wrodziłam 😛 siedziałam po ciemku w swoim pokoju...


OdpowiedzCytat
Princess_Leia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 143
22/03/2010 2:41 pm  

tak jak są Walentynki obchodzone, tak i Dzień Bez Mięsa też powinien być! Przez wszystkich!!!!!! Byłoby superr ^^ 😉

sky's the limit.


OdpowiedzCytat
Sagamore
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 597
22/03/2010 5:38 pm  

W zasadzie nie mam nic nowego do napisania.

he adamrozew ja ostatnio też na to choruję 😉
Osobiście to przegapiłem i dzień bez mięsa (chociaż oczywiście mimowolnie go obchodziłem) i dzień bez wody (jeśli liczyć, że się wtedy nie kąpałem to też go obchodziłem). Anyway przydałby się jakiś porządny kalendarz z zaznaczonymi tymi wszystkimi "świętami" bo człowiek zwyczajnie tego nie ogarnia hhehe

stay classy...


OdpowiedzCytat
Bartek_mięsożerca
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 5
26/05/2010 12:55 am  

tak jak są Walentynki obchodzone, tak i Dzień Bez Mięsa też powinien być! Przez wszystkich!!!!!! Byłoby superr ^^ 😉

ok 🙂 ale dzień mięsa też będzie


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
04/06/2010 5:17 am  

Nas ten dzień dzień nie dotyczy - w tym sensie, że nie jemy mięsa cały rok. Dotyczy to znacznej większości forumowiczów. 🙂

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
morfologija
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 16
04/06/2010 1:50 pm  

Cześć Wam, od jakiegoś czasu, ..od czasu do czasu, zaglądam na wegetarianie.pl
nawet nie wiem dlaczego akurat teraz zdecydowałam się napisać,
ale piszę 😉
Wiem, że klub gaja 22 maja obchodził dzień bez mięsa w związku z Dniem Praw Zwierząt
http://www.klubgaja.pl/projekty/pomagamy_zwierzetom/ , i to też z wiązku z raportem dotyczącym wpływu "jedzenia mięsa" na klimat http://www.klubgaja.pl/projekty/pomagamy_zwierzetom/, Idea takiego dnia myślę , że słuszna mniejmy nadzieję że będzie o tym głośno
Chociaż już się boję tego wywoływanego z lasu Dnia z mięsem 😉

a to że większość forumowiczów mięso je, to ciekawe stwierdzenie?
i czy tak faktycznie jest? :hallucine:

[edytowane 4/6/2010 przez morfologija]

myślę sobie, że ta zima w końcu musi minąć...;)


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca