Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ryjki wieprzowe (nie wchodzić podczas jedzenia)  

  RSS

Glen
 Glen
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 21
14/09/2010 2:58 am  

Ostatnio będąc w sklepie zauważyłem coś nietypowego. Myślałem, ze największą rzeczą którą może mnie zdziwić są "Ozory WP" (świńskie języki).
To jednak pobiło wszelakie rekordy - świńska głowa zapakowana i wystawiona na sprzedaż. Normalnie nic się nie zmarnuje - nerki, języki, nogi, żołądki, jelita, krew.. nawet głowa. 😮 .

Jak ktoś lubi - proszę bardzo. Najbardziej boli mnie jednak hipokryzja. Gdyby leżała tam połowa psiej głowy z nosem, ludzie by narobili zaraz krzyku. 😡 .

Na nosie zauważyłem nawet mniejsze włoski (i większe też), pozostałość po sierści...

Fotografia niżej.
SMACZNEGO.

[color="blue"] [/color]

[edytowane 13/9/2010 przez Glen

[edytowane 13/9/2010 przez Glen]


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
14/09/2010 3:16 am  

Fuj. Kto może być na tyle pastewny, żeby zjeść takie coś? Szok.

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
Glen
 Glen
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 21
14/09/2010 3:24 am  

Widziałeś fotografię? Twarz tej świni wydaje się wręcz uśmiechnięta, a taki wyraz utrwalił się zapewne w chwili śmierci.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
14/09/2010 2:11 pm  

Ryjki wieprzowe dodaje się do tradycyjnej kwaśnicy w Beskidach, o ile pamiętam. Tak więc wielu ludzi w tym gustuje...
Głowę świni tez widziałam w sklepie, teraz się boję spojrzeć na ten sklep...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
14/09/2010 3:16 pm  

Mnie zawsze przeraża karp w galarecie na "święta", bo moja mama najpierw gotuje głowy, a później z tego jest jakiś wywar do galarety, no coś strasznego. Jakbym zobaczyła taki ryjek na obiedzie u kogoś, to chyba bym niczego nie przełknęła. Dokładnie to jakby ktoś położył na stole zwłoki psa, czy kota i życzył mi smacznego. :/ Obrzydzają mnie też głowy zwierząt wiszące w domach, restauracjach. Po prostu nie mogę pojąć co jest w tym dobrego, pięknego, czy potrzebnego do życia ludziom.

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
Likwidator
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 263
14/09/2010 4:28 pm  

Ostatnio będąc w sklepie zauważyłem coś nietypowego. Myślałem, ze największą rzeczą którą może mnie zdziwić są "Ozory WP" (świńskie języki).
To jednak pobiło wszelakie rekordy - świńska głowa zapakowana i wystawiona na sprzedaż. Normalnie nic się nie zmarnuje - nerki, języki, nogi, żołądki, jelita, krew.. nawet głowa. 😮 .

Niewiem co w tym nietypowego - poza Twoją reakcją - kiedyś takie rzeczy były w normie. I w sumie nie ważne która to część ciała - jak dla mnie dotykanie tego [w dodatku ustami] to jest obrzydliwie chore (ciarki mnie przechodzą na myśl że sam kiedyś tak robiłem :scared: ile się wtedy wymyślało żeby powstrzymać pewien naturalny odruch :casstet: na szczęście mam to już za sobą, wspomień coraz mniej )

Jak ktoś lubi - proszę bardzo. Najbardziej boli mnie jednak hipokryzja. Gdyby leżała tam połowa psiej głowy z nosem, ludzie by narobili zaraz krzyku. 😡

może nie tyle hipokryzja co przekonanie, wpajane od najmłodszych lat, że zwierzęta przeznaczone na mięso to zupełnie inna kategoria istot.

Na nosie zauważyłem nawet mniejsze włoski (i większe też), pozostałość po sierści...

Fotografia niżej.
SMACZNEGO.

nie masz lepszych zajęć? 😮

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
14/09/2010 5:55 pm  

Ostatnio będąc w sklepie zauważyłem coś nietypowego. Myślałem, ze największą rzeczą którą może mnie zdziwić są "Ozory WP" (świńskie języki).
To jednak pobiło wszelakie rekordy - świńska głowa zapakowana i wystawiona na sprzedaż. Normalnie nic się nie zmarnuje - nerki, języki, nogi, żołądki, jelita, krew.. nawet głowa. 😮 .

Jak ktoś lubi - proszę bardzo. Najbardziej boli mnie jednak hipokryzja. Gdyby leżała tam połowa psiej głowy z nosem, ludzie by narobili zaraz krzyku. 😡 .

Na nosie zauważyłem nawet mniejsze włoski (i większe też), pozostałość po sierści...

Fotografia niżej.
SMACZNEGO.

Jakoś mi się źle nie zrobiło po tym co zobaczyłem. Nic szczególnego. Mnie bardziej odrzuca sama myśl o golonce, bo kiedyś widziałem na czyimś talerzu. Było to takie galaretowate, tłuste. Ogólnie hardcore ;).

W sumie z jednej strony dobrze, że nic się nie marnuje jak już mają zabijać zwierzęta. Gdyby wykorzystywali tylko niewielką część a resztę wyrzucali to byłoby to marnotrawstwo zwierząt i ich życia. Nie popieram zabijania na mięso, skóry itp, wiec uprzedzam oburzenie.

Nie wiem czemu piszesz "SMACZNEGO"? Przecież znaczna większość z nas to wegetarianie lub weganie. Mięsożernych na forum można policzyć na palcach jednej ręki. To pasuje raczej do mięsożerców ;).

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
28/10/2010 9:01 pm  

To "smacznego" to chyba taki raczej sarkazm skierowany do ludzi jedzących takie "wspaniałości" - sama niestety znam takich 🙁

Trawożerca


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
27/04/2011 5:59 pm  

Troszkę hardkorowy artykuł:

http://facet.wp.pl/gid,13351743,img,13352662,kat,1007873,galeriazdjecie.html

Wychodzi na to, że żaden ze mnie mężczyzna 🙁

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
27/04/2011 6:26 pm  

Teraz tylko pytanie jak wygląda ten prawdziwy mężczyzna???
Czyżby tak? [url] http://adri1996.wrzuta.pl/obraz/0F4nn68EJ6s/grubas [/url]]

[edytowane 27/4/2011 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
27/04/2011 6:45 pm  

http://weganizm.blox.pl/html
ERZet przeczytaj sobie pierwsze 4 zdania:)


OdpowiedzCytat
Sobota66
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 119
27/04/2011 9:16 pm  

nie mogę otworzyć tego zdjęcia 🙁


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
28/04/2011 1:55 am  

Naprawdę nie masz czego żałować 🙂 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Sobota66
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 119
28/04/2011 6:26 pm  

też tak myślę 😛


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
05/05/2011 4:58 pm  

dokładnie, dokładnie., tak juz jest że zwierzęta przeznaczone na jedzenie sa traktowane jak przedmioty lub ew. coś co roś na drzewie i sie zbiera, sam znam ludzi którzy widzą krzywdę psa przewracają oczyma ale jak wspomnę o ubojniach to sa mocno zdziwieni moim oburzeniem

do eRZet @ stary nie ma co się nawet zastanawiac nad takimi tekstami, prawdziwy facet to taki co ma swoje zadanie i dobre serce ( nie krzywdzi innych , nie da sie skrzywdzic) stereotyp mięsożercy i pakera to bzdura jakości faceta, osobiści sam cwiczę , uprawiam kilka sportów, lubię zaimprezowac i na pewno nie pozwolę na dmuchanie w kaszę ( chyba że ją jem - bo uwielbiam ) i co nie wyglądam na weg , a może jako wege nie wyglądam na faceta....bzdura w encyklopedii nie ma opisu jak ma wygladac prawdziwy męszczyzna, nie ma co się przejmowac pudelkowymi pseudo-pismakami

[edytowane 5/5/2011 od xxl]


OdpowiedzCytat
  
Praca