Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Żółć bydlęca zamiast chmielu w co czwartym piwie  

  RSS

Glen
 Glen
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 21
07/10/2010 2:49 pm  

Proszę zobaczyć: http://finanse.wp.pl/kat,104128,title,Wiesz-co-pijesz-Tak-ci-sie-tylko-wydaje,wid,12713656,wiadomosc.html

Piję dużo piwa wszelakiego, nawet przyznam się że kolekcjonuję puszki. Przeraziłem się tym, co przeczytałem. Mam nadzieję, że to tylko plotka, ale kto wie? Niesprawdzonych informacji i bredni, wypisanych przez Fakt.pl oraz WP.pl jest mnóstwo, jednak skoro takie plotki się pojawiają, może jest tam ziarno prawdy?
Poszukajmy czegoś na ten temat. Być może któreś z nas znajdzie jakąś konkretną informację, bądź ma znajomego pracującego w browarze.

Ważna informacja: na 13 rodzajów piw, które mam w swojej kolekcji - jedynie Heineken ma wypisany na swojej puszce skład. Jest to: woda, słód jęczmienny oraz chmiel. Na reszcie (Warka, Okocim, Żubr, Tyskie, Żywiec, Dębowe, Pilsner, Carlsberg, Lech) jest napisane jedynie "zawiera słód jęczmienny" i nic poza tym.
Tak więc myślę, że Heinekenowi jako jedynemu można chyba zaufać. Póki nie znajdę żadnego konkretnego info, przesiadam się tylko na Heinekeny...


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
07/10/2010 4:54 pm  

Info raczej będzie zdobyć trudno. Która firma przyzna się, że fałszuje piwo? Tak naprawdę dlaczego mamy bardziej ufać tym, gdzie jest napisany skład? Po pierwsze - napisać sobie każdy może, wątpliwe, czy w najbliższym czasie ktoś to sprawdzi. A nawet jeśli, to firma zapłaci karę i dalej lać w puszki będzie co się jej podoba. Pamiętacie sprawę z masłem i łojem wołowym?
Po drugie - tam gdzie nie ma składu informacja o słodzie jest podana tylko wyłącznie ze względu na alergików ergo - skład też może być podawany tylko dlatego. I jestem ciekawa czy przypadkiem wszystko nie jest w świetle prawa, bo tak jak przy innych alkoholach skład może być tajemnicą zakładu.
Wniosek? Jeśli chcemy być rygorystyczni i wiemy, że jest z tą żółcią tak jak piszesz - unikamy wszelkiego piwa.


OdpowiedzCytat
Sagamore
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 597
07/10/2010 8:24 pm  

ja osobiście staram się pijać Heinekeny bo też kiedys słyszałem, że są wolne od tego rodzaju świństwa. Inny fakt , że piwo do najtańszych nie należy i chyba można znaleźć coś tańczego a równie bezpiecznego 😎

stay classy...


OdpowiedzCytat
wild_strawberry
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 73
07/10/2010 11:01 pm  

uwielbiam piwo i z tego co wiem to heineken, browary wareckie i żywiec są wege... chyba tyskie tez, w każdym razie gdzieś to kiedyś na jakimś forum znalazłam, że tak


OdpowiedzCytat
  
Praca