Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Pomoc dla starszej osoby chcącej przejść na wegetarianizm  

  RSS

Kejli
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 9
27/12/2010 1:58 am  

Moja ciocia wyraziła właśnie w czasie świąt chęć przejścia na wegetarianizm i poprosiła mnie o pomoc. Ja jednak nie jestem ekspertem ale chciałabym jej pomóc. Wydaje mi się jednak, że taka zmiana w życiu ok 70-letniej osoby musi być poważnie przemyślana.
Przygotowałam już dla niej podstawowe informacje, które na pewno się przydadzą - informacje o składnikach pokarmowych i wartościach odżywczych jakie może znaleźć w poszczególnych owocach i warzywach oraz które z nich pomogą jej w zrzuceniu kilogramów. Muszę przyznać, że to jest jedną z motywacji. Poza tym ciocia powiedziała, że chciałaby nabrać sił i po prostu czuć się lepiej.
Byłabym wdzięczna za wszelkie rady dla cioci i dla mnie jak jej pomóc w tej zmianie 😉

[edytowane 28/1/2011 od peTREK]


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
27/12/2010 2:32 am  

Pierwsza rada, to nie wszystko na hura... Lepiej będzie jak przestanie jeśc mięso, bo po tylu latach przyzwyczajenia, trudno się będzie odzwyczaic...
Druga, to ciekawa i rzetelna książka nt. wegetarianizmu...
Trzecia, to może jakaś wizyta u dietetyka znajomością geriatrii, czy coś...
Czwarta, to dużo wytrwałości ;)...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
28/12/2010 12:13 pm  

Gratuluję odwagi dla cioci. Myślę, że możesz doradzić by ciocia odrzucała po kolei wszystko po trochu bez pospiechu, ale to pewnie wiesz . Polecam książki Marii Grodeckiej jest w nich wiele ciekawych porad, "wszystko o wegetarianizmie" i Sarah Brown "Kuchnia wegetarianska". Kupiłam w antykwariacie zwykłym.. a bardzo przydatne i zwiera najważniejsze informacje ; )

[edytowane 28/12/2010 przez Wege-Aneta]


OdpowiedzCytat
Kejli
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 9
07/01/2011 2:17 pm  

Z książkami będzie raczej ciężko bo trudno u mnie dostać coś w przystępnej cenie ale i tak dziękuje wam za rady 😉 Na razie chce przygotować dla cioci taki mini przewodnik po wegetarianizmie z artykułami i wskazówkami bo niestety ciocia nie ma dostępu do netu...


OdpowiedzCytat
  
Praca