Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Papież Franciszek a zwierzęta  

Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  RSS

bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
11/04/2013 3:58 am  

Tu jest trochę o krytyce Matki Teresy. Skądś wiem, że gdy sama umierała to nie "u siebie" czyli w ośrodkach założonych przez zakon tylko w jakiejś drogiej klinice.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Matka_Teresa_z_Kalkuty#Krytyka
http://wiadomosci.dziennik.pl/nauka/artykuly/421330,padnie-mit-matki-teresy-najnowsze-doniesienia-naukowcow.html

Mi nie chodzi o jakieś niszczenie kościoła czy inne specjalne złośliwości które pewnie niektórzy chcieliby mi przypisać. Samanya pisze, że szkalowanie jest modne. No ja nie wiem skąd taka teza. Mnie bezpodstawne oskarżanie kogoś o coś nie przynosi satysfakcji, nie dostaje w ten sposób orgazmu ;). Ja gdybym dowiedział się, że mój idol z młodości, którego zawsze szanowałem dokonał czego złego, co ukrywał przez lata, ale w końcu wyszło straciłbym do niego szacunek.
O ludziach związanych z kościołem, sam kościól chciałby zeby mówić dobrze nawet jeśli oprocz dawnia dobroci nieźle broili. Jeśli mit kogoś ma upaść to lepiej niech tak będzie niźli miałby być nieprawdziwy.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
11/04/2013 1:12 pm  

IMHO zarzuty stawiane Matce Teresie opisane w wiki, są takim czepialstwem po prostu. Robiła tak, jak uznawała za stosowne. Nie upatruję w tych zarzutach niczego sensownego.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
11/04/2013 3:37 pm  

A co powiecie na to?
http://wyborcza.pl/1,75248,13716220,Urodzona_dzieki_in_vitro_o___koscielnej_kampanii_nienawisci___.html

Oburzamy się na rasizm i tak dalej, a tymczasem tuż za rogiem osoby, które powinny być swego rodzaju elitą narodu, radzą nad mało wyszukanym wykluczeniem (moim zdaniem całkowicie ubzduranej) inności. Ja na miejscu tej dziewczyny zrobiłabym dokładnie tak samo.


OdpowiedzCytat
Jeanette
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 31
11/04/2013 4:47 pm  

Jeżeli jest się człowiekiem wierzącym lepiej nie czytać wyborczej. Patrząc zupełnie obiektywnie ,bardziej stronnicowej i formującej jeden, konkretny światopogląd gazety nie ma.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
11/04/2013 5:16 pm  

To masz tu linka do Głosu Wielkopolski, nie wiem co za różnica ;]
http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/802795,pierwsza-polka-urodzona-dzieki-in-vitro-chce-dokonac,id,t.html?fb_action_ids=4197152781727&fb_action_types=og.likes&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582&cookie=1
A poza tym, to kto ustalił, co może czytać osoba wierząca (i proszę sprecyzować, w co, wierzyć można w wiele rzeczy ;p)?


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
11/04/2013 6:27 pm  

Jeżeli jest się człowiekiem wierzącym lepiej nie czytać wyborczej. Patrząc zupełnie obiektywnie ,bardziej stronnicowej i formującej jeden, konkretny światopogląd gazety nie ma.

Nie wiem, moja religia nie narzuca mi, co mam czytać, a czego nie.

A że wyborcza jest oszustwem większym nawet niż inne mejnstrimowe gazety to swoją drogą, zresztą który wielki koncern medialny nie tworzy swojej własnej, na pół fałszywej wizji świata? Chociaż ciekawe artykuły można znaleźć wszędzie, nie demonizujmy tak. Wyborcza jest tak samo daleko od katolicyzmu, jak nasz dziennik czy inne szmatławe czasopisma.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
11/04/2013 6:36 pm  

Moim zdaniem takie zachowanie episkopatu to skandal, niezależnie od tego, która gazeta to opisze i jaka firma tę gazetę wydaje.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
11/04/2013 7:51 pm  

Ja czytam internetowe wydania wyborczej i/lub gazeta.pl (czyli praktycznie to samo, ale ma wiadomości lokalne), czasem polityka.pl, faktyimity.pl :P. Mnie trochę śmieszy zwrot "katolik nie powienien czytać, oglądać tego i tego". Na frondzie.pl na którą czasem wchodzię, żeby się pośmiać i popukać w główę jakie tam cuda piszą często padają teksty w tym stylu. Księza i publicyści nawołują nie czytajcie, nie chodźcie, nie głosujcie, nie myście, nie możecie tego i tego. Życie pełne zakazów i nakazów, bo wolnomyślicielstwo: a) sprowadzi na złą drogę, b) odsunie od kościoła, wiary. W tekstach słowo aborcja to zabójstwo, moderstwo traktowane na równi z zabójstwem żyjącej osoby. In vitro = eugenika, hodowla ludzi, też zabójstwo. Dzisiaj Terlikowski przyrównuje zabójstwo 3 dzieci i trzymanie w zamrażarce zwłok z mrożeniem zarodków i przechowywaniem w ciekłym azocie. :rotfl:

Też uważam za skandal to co ostatnio pisze się czy mówi w sprawie in vitro. Dziecko urodzone z in vitro ma prawo czuć się zaszczute. I nie przekonują mnie wykręty, że krytykujemy metodę, a nie urodzone dzieci. Jeśli niegodną staje się metoda dzięki której ktoś się rodzi to siłą rzeczy jego istnienie też nie jest dobre. Podobne mam odczucia jak traktuje się homoseksualistów. Kk potępia "czyny homoseksualne", a nie same osoby, ale jedocześnie chce ich leczyć z "przypadłości". Tak czy siak ostatecznie zaszczuwa się osoby, a nie to co robią. A co robią? Wszystkim kojarzy się seks, a przecież okazywanie uczucia to nie tylko ak seksualny.

Przyznam jednak, że wypowiedź matki? córki z in vitro (nie znam jej imienia) też ostro zripostowała i mysle ze obraziła innych. Powiedziała, że dzieci najczęściej poczynają się z wpadki, z wyrachowania itp. Nawet jeśli prawda 😛 to moim zdaniem nie na miejscu bo dolewa oliwy do ognia.

Wkurza mnie to, że Kk chce o tym w Polsce decydować i faktycznie decyduje przez serwilistycznych polityków, czy polityków katolików, którzy zostali wybrani nawet przez niekatolików (listy wyborcze) i powinni mieć na uwadze interesy wszytkich. Mamy problemy demograficzne. Osoby mogące mieć dzieci nie chcą, nie mogą, a bezpłodni nie mogą bo to kosztowne i tylko proszą państwo, żeby dorzuciła się. In vitro jest legalne tylko nieuregulowane i nie dotowane. Kk nie godzi się o dotację (chciałoby się zapytać, a co wam do finansów suwerennego państwa?), a najlepiej zakazać - jak wszystko co sprzeczne z naukami. Zamiast pomagać to stawia się kłody. Potrzebujący pomocy mają wyjechać za granicę, z której już prawdopodobnie nie wrócą? Strzelanie w kolana z automatu.

[edytowane 11/4/2013 przez bułek]

[edytowane 11/4/2013 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Oldek
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 201
12/04/2013 4:40 am  

Bułek napisał:

Kk potępia "czyny homoseksualne", a nie same osoby, ale jedocześnie chce ich leczyć z "przypadłości"

Bo chłop to ma być chłop i basta. A nie takie nie wiadomo co. To ma być macho, czyli po prostu 100% samiec. Zresztą co ja wam będę wyjaśniał. Pan Wojtek wam to o wiele lepiej wytłumaczy co to znaczy być macho:
[url] http://www.youtube.com/watch?v=ubhKPGhlsxc [/url]

Jak już załapaliście na co to znaczy być prawdziwym mężczyzną, to powinniście też wiedzieć jakim kulturalnym rozrywkom tacy faceci powinni się oddawać. Może to być oczywiście piłka nożna albo ustawka. Ewentualnie tak jak pan Wojtek pójść na corridę:
[url] http://www.youtube.com/watch?v=xEdBUQM1fCM [/url]

Podobało wam się? Co za spektakl, co za sztuka. To się nazywa sport. W takich imprezach to każdy macho ma możliwość wziąć aktywny udział:
[url] http://www.youtube.com/watch?v=16IIDv5C6Y0 [/url]

Dominować. Być panem. Być panem życia i śmierci. Samcem alfą.
[url] http://www.torodelavega.org/ [/url]

TESTOSTERON

Pan Wojtek dobry katolik wie co to znaczy być macho.

I to jest post pisany na temat.

największym bohaterem jest człowiek, który zamienia wroga w przyjaciela.


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
14/04/2013 1:15 am  

Jeżeli jest się człowiekiem wierzącym lepiej nie czytać wyborczej.

Tak, lepiej nie czytać, nie poznawać, nie uczyć się. Bo jeszcze zdobędzie się Wiedzę, a jak wiadomo, gdy się WIE, nie ma już w co wierzyć...


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
14/04/2013 1:19 am  

Jeżeli jest się człowiekiem wierzącym lepiej nie czytać wyborczej.

Tak, lepiej nie czytać, nie poznawać, nie uczyć się. Bo jeszcze zdobędzie się Wiedzę, a jak wiadomo, gdy się WIE, nie ma już w co wierzyć...

Wiedzę? Czytając Wyborczą? 😮 Chyba żartujesz! 😀
Wyborczej lepiej nie czytać bez względu na wyznanie... 😀


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
14/04/2013 1:27 am  

Wiedzę? Czytając Wyborczą? 😮 Chyba żartujesz! 😀
Wyborczej lepiej nie czytać bez względu na wyznanie... 😀

Hehehehe 😉 dobry wniosek xD


OdpowiedzCytat
Oldek
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 201
14/04/2013 8:48 am  

Chodzi chyba tylko o to, że jeśli już mamy tego Franciszka to może z czasem zwróci uwagę wiernych na to, aby lepiej traktować zwierzaki i cały świat przyrody.

NAPISZMY PETYCJĘ. Napiszmy petycję do papieża Franciszka I. W filmie, który został nadesłany przez aniss w temacie ''Czy Chrystus był wegetarianinem?'' jest taki fragment:
[i]''Kościół w znaczący sposób przyczynia się do maltretowania zwierząt. Księdza przewodniczą potwornym aktom przemocy na terenie Meksyku. Oglądamy sponsorowane przez Kościół walki byków ku czci św. Franciszka z Asyżu. Śmiechu warte. Nie mamy poparcia Kościoła. Dopóki obowiązują papieskie edykty, Bóg wie sprzed ilu wieków, nic się nie zmieni'' [/i]

[img] ?w=640 [/img]
[img] [/img]

Sponsorowane przez Kościół walki byków ku czci św. Franciszka z Asyżu ''Dia de San Francisco de Asis'' odbywają się 4 października, a ''Toro de la Vega''obchodzone na cześć Matki Bożej "La Virgen de la Pena" we wrześniu.

A czy Kościół ma prawo brać udział w tego typu aktach przemocy?

Teraz jest czas. Uwzględnijmy to, że papież wziął sobie za patrona świętego z Asyżu. Albo naprawdę się z nim utożsamia, albo gra tylko pod publiczkę.
Ale jeśli on nic nie zmieni, to kto?

największym bohaterem jest człowiek, który zamienia wroga w przyjaciela.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
15/04/2013 1:20 am  

Dobry pomysł.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
06/06/2013 8:33 pm  

jako katolika wegetarianina bardzo ciesż takie słowa , może choc trochę ludzie z różnych grup pomyślą że jedno z drugim sie nie wyklucza , ja jestem wege właśnie dzięki Jezusowi i jego słowu oraz wychowaniu by chronić i pomagać słabszym ......we Franciszku widze dobrego i prawego duszpasterza jednak martwi mnie że nie ma za bardzo szans na przebicie gdyż kler bogaty nie chce stracić nic ze swego tłustego tortu ps: choc nie każdy duchowny to pedofil i pijak , jak nam pokazują media


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  
Praca