Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jestem wielkim wegetarianinem!!! jem mięso raz w tygodniu!!!  

Strona 4 / 4 Wstecz
  RSS

szyszka88
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 100
24/03/2007 9:38 pm  

Jeśli ktoś jest zmuszany do jedzenia mięsa, chociaż wcale nie ma na to ochoty i wie, że to co je kiedyś żyło to chyba JEST wegetarianinem... albo mi sie tak wydaje. W końcu to myślenie a nie dieta robi z kogoś wege.

szczerze mówiąc myślę podobnie 🙂 no ale przeciez każdy moze się mylić... 😉


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
24/03/2007 10:10 pm  

Witam Szyszka88
Zamiennikiem ryb (omega-3) jest siemie lniane (2-3 łyżki stołowe dziennie, zmielić). Siemie ma tą wyższość nad rybami że się dobrze przechowuje (nie psuje się).
Polecam poprzeglądać działy: Kuchnia i odżywianie oraz Uroda i zdrowie.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
szyszka88
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 100
10/04/2007 4:34 am  

dzieki Jeduś 😀
Czyli, że kazdy skladnik w miesie ma swoj zamiennik?? 😮 🙂


OdpowiedzCytat
lucylu
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 170
10/04/2007 4:11 pm  

....jejciu....jak słysze pytanie :ale ryby jesz. to sie we mnei gotuje.........tak jakby po przekrojeniu marchewki pryskała z niej krew.........chyba bierze sie to z porzekadła : dzieci iryby głosu nie mają, bo to jakiś absurd, by ryb nie traktować jak zwierze......brrrrr

podarujUśmiechSwójTymKtórychNapotkaszNaSwejDrodze


OdpowiedzCytat
ladypandora
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 17
10/04/2007 5:39 pm  

Mi się wydaje, że jedzenie ryb, kurczaków, żelatyny i tych wszystkich inych rzeczy, które w opinii niektórych nie uchodzą za produkty mięsne to jest -jak juz było powiedziane- sprawa sumienia. Nie wkurzam się kiedy ktoś, kto dowiaduje się, że jestem wegetarianką pyta, czy jem ryby. I nie wkurzam się kiedy ktos mówi, że jest wege, ale ryby je. Nie mówię, że mnie to nie dziwi... Ale wychodzę z założenia, że każdy powinien podjąc sam decyzję dotyczącą tego, co chce jeść. I nie uważam, że wegetarianizm, to jakas sprawdzona marka, dlatego nie wkurzam się, kiedy ktoś się tak nazywa zajadając się rybnymi filetami. To pewnie wynika z mojej naturalnej miłości do ludzi i nieumiejętności krytkyki innych 😉 Ale przecież chyba nie jem miesa dlatego, żeby móc mówić "Jestem wegetarianką" no nie? Jeśli to, czyni innych szczęśliwymi, to niech sobie tak mówią! Ja ryb jeść nie będę, kurczaków, tym bardziej, ale nie czuję się lepszą, pełniejszą wegetarianinką. Z resztą nie muszę się tak nazywać, niech tak mówią o sobie rybożercy, jesli to ich dowartościowuje 😛

P.S. Przy okazji chciałam przywitać wszystkich po dość długim okresie nieobecności na forum. Zgubułam się trochę, ale teraz już w pełni JESTEM 🙄

lady pandora


OdpowiedzCytat
bartekd
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 121
10/04/2007 8:25 pm  

e wkurzam się kiedy ktoś, kto dowiaduje się, że jestem wegetarianką pyta, czy jem ryby. I nie wkurzam się kiedy ktos mówi, że jest wege, ale ryby je.

Ależ każdy może jeść co chce. Ten kto się wkurza na innych za ich sposób odżywiania ma potężny problem 🙂 Tyle że taka osoba tak naprawdę wege nie jest. Jest to słowo mające swoje znaczenie i takim przekształceniom mówię NIE 😀

Forum o zdrowiu: http://www.zdroweczko.pl


OdpowiedzCytat
lucylu
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 170
14/04/2007 1:31 pm  

pytanie tylko, czy tak trudno rozpoznać cechy zwierzeće u ryby?????
przecież to absurd, ludize tylko pokazują swój poziom......ale ich sprawa, mogliby tlyko sobie oszczedzic głupich pytan, dogryzek itd.

podarujUśmiechSwójTymKtórychNapotkaszNaSwejDrodze


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 4 Wstecz
  
Praca