Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

warsztaty formy  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

marekpapro
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 102
28/03/2015 11:14 pm  

Hej, od jakiegoś czasu chodzę na zajęcia jak w temacie. Na razie trenuję tylko indoor cycling, ale inne formy też biorę pod uwagę.
Dzisiaj mieliśmy spotkanie w ramach "warsztatów" z dietetyczką. Wiecie , mówiła o różnych aspektach związanych z odżywianiem, kaloriach, o białku i innych składnikach, ale bardzo pozytywne było to , że namawiała do jedzenia wegetariańskiego.Nawet propagowla mleczko kokosowe, z niewege tylko jajka 🙂 A muszę dodać że na te zajęcia uczęszczają bardzo zaawansowani amatorzy sportu, startujacy nawet w maratonach, więc prowadzaca wiedziala z kim ma do czynienia Było super, a swoją drogą polecam ten indoor cycling

[edytowane 28/3/2015 przez marekpapro]

nigdy nie nazwę podłego człowieka świnią, psem , czy padalcem. Zwierzeta nie zasługują na takie porównanie.


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
30/03/2015 1:49 am  

Coraz więcej słyszę, że znajomi ruszają dupeczki z domu i coś ćwiczą. Albo to teraz jakiś lans albo rzeczywiście dociera do ludzi, że trza się ruszać nie tylko przed kompem.
Co do indoor cyclingu, zdecydowanie wolę ten outdoor 😉 nawet kupiłam sobie nowy rower i bez względu na pogodę jeżdżę do pracy. Bardzo bym chciała też na basen.. nie no sport i ruch to fajna sprawa.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
02/04/2015 10:45 pm  

To akurat zdrowa moda.

Tylko, ze ja jestem kanapowcem. Coś ze sobą robię, dla zdrowia ale bez frajdy, wiec wskazane bylyby efekty: których nie widzę 😀

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
02/04/2015 11:37 pm  

A jakie efekty byś chciała Fatty?


OdpowiedzCytat
marekpapro
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 102
02/04/2015 11:59 pm  

U mnie na razie 3 kilo 🙂 ale wiem, że na początku najłatwiej

nigdy nie nazwę podłego człowieka świnią, psem , czy padalcem. Zwierzeta nie zasługują na takie porównanie.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
03/04/2015 1:28 am  

A jakie efekty byś chciała Fatty?

większa sprawność, większy zakres i elastycznosć ruchów, lepsze samopoczucie.. a z bardziej namacalnych to nabranie kształtu(nie mam problemu z wagą, ale jestem konsystencji stężałego budyniu).

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
03/04/2015 1:38 am  

Pytanie po co Ci to?
Do czego Ci potrzebny ten większy zakres ruchów i elastyczność?
Uelastycznianie ciała to proces długotrwały. W rok tego nie ogarniesz. Ja się rozciągam już 10 lat i też nie jestem zbyt gibki...
A kształty, to trzeba polubić. 😛 Na przykładzie znajomych wiem, że większy wpływ na kształty ma dieta, niż aktywność fizyczna. Znajomy biega maraton za maratonem, a dopóki nie zaczął ograniczać jedzenia, to miał sporo tłuszczu...
Ale ja nie jestem zwolennikiem dążenia do chudości, choć sam jestem chudy, ale to taka przemiana materii już.
A lepsze samopoczucie, to niekoniecznie wynika z jakiejś mega sprawności fizycznej. Jest wiele wysportowanych osób z depresją... W tym celu lepiej praktykować jakieś jogi i czikongi, bo one bardziej dotykają sfery mentalnej. Ale nie każdy to lubi, dla niektórych to zbyt statyczne, choć jogi i czikonkgi są różne różniste...
edit.

To akurat zdrowa moda.

jest zdrowa, jeżeli się to robi z umiarem...
A teraz się pojawiają ludzie, którzy przez 40 lat nic nie robili, a nagle zaczynają trenować do maratonów!
A potem kontuzje...
Jak mawiał mój dziadek, sport to zdrowie, a przez sport do kalectwa...

[edytowane 2/4/2015 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
03/04/2015 2:30 am  

Bo mam taką potrzebę. Cały czas jestem sztywna, chrupie mi wszędzie, jestem poblokowana - cudownie rozluźnia mnie wino, ale nie zrobie tego swojej wątrobie.

Z jogi nic dobrego dla mnie nie wynika, albo ból głowy albo mroczki przed oczami.

A kształty, to trzeba polubić. Na przykładzie znajomych wiem, że większy wpływ na kształty ma dieta, niż aktywność fizyczna

czyli, ze te te osoby o wymodelowanych sylwetkach ala apollo tylko jedzą zdrowo, nie cwiczą nic a nic? 😀
Nie jestem gruba, przynajmniej się za taką nie uważam Po prostu uważam, ze fajnie mieć zdrowe, sprawne ciało w dobrej formie.
Mówiąc o samopoczuciu nie mówiłam o depresji -jestem szczęśliwym babskiem.

cienkun, nie potrafię się z Toba dogadać. Nie czaje jakimi meandrami odbywa się Twój tok myślenia 🙁

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
03/04/2015 3:04 am  

czyli, ze te te osoby o wymodelowanych sylwetkach ala apollo tylko jedzą zdrowo, nie cwiczą nic a nic?

Ależ nie!! Oprócz tego, że jedzą odpowiednio (nie koniecznie zdrowo) to jeszcze ćwiczą, albo raczej się katują...
Są jeszcze różne typy budowy ciała. Ektomorficzna, mezomorficzna i endomorficzna...

[img] [/img]
,,, i każda powinna stosować odmienną dietę w celu uzyskania wymarzonej sylwetki, a i tak ich sylwetki będą się od siebie różniły.
Ja jako ektomorfik, mógłbym przy dużym nakładzie sił, odpowiedniej diecie i zaangażowaniu, nabrać mięśni, ale nigdy nie będę potężnym facetem, jak mezomorfik, albo endomorfik...

cienkun, nie potrafię się z Toba dogadać. Nie czaje jakimi meandrami odbywa się Twój tok myślenia

Wielu psychiatrów na przestrzeni lat się nad tym głowiło i polegli, a Ty byś chciała to osiągnąć nie znając mnie osobiście??! 😀


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
03/04/2015 3:06 am  

Nie, nie chciałabym, ale czasami sie na siebie natykamy w jakichś tematach i mi nieraz macki opadają 🙁

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
03/04/2015 3:08 am  

Ale mam nadzieję, że temat różnic w budowie wyłożyłem przejrzyście? 😉


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
03/04/2015 3:10 am  

Może , ale co to ma wspólnego z tematem? Nie widzę związku.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
03/04/2015 3:18 am  

Masz rację chyba.
Ale to do pobocznego wątku było. Tego o tym, że nie widzisz efektów.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
03/04/2015 3:21 am  

Nie widzę efektów jeżeli chodzi o sprawność czy polepszenie formy. Żadnych.

Dlatego sobie trzasnęłam foto korpusu, żeby po czymś wreszcie te efekty sprawdzić- czy w ogóle są, chociażby od strony wizualnej.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
03/04/2015 3:23 am  

A jak długo ćwiczysz? Może po prostu za szybko oczekujesz efektów?
Daj sobie trochę czasu!


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca