Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Obłuda wegetarian. Tylko weganizm.  

Strona 8 / 34 Wstecz Następny
  RSS

szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
11/08/2006 1:31 am  

Myślałem nad tym co w tej utopii, "świecie laktowegetarian" zrobionoby z tym "produktem ubocznym" jakim są cielęta. A gdzie podziewałyby się te zwierzęta gdyby były wolne? Czy mają jakieś swoje środowisko naturalne? Jeśli tak to nie wiem czy koncernom opłacałoby się zabijać a potem utylizować zwłoki zamiast odsyłać zwierzęta tam skąd pochodzą. No chyba że przerabiałyby mięso na pokarm dla psów i kotów. O właśnie, wyszedł nowy aspekt - czy weganom wolno mieć zwierzątka typu pies albo kot? Jeśli tak, to naturalnie pod warunkiem, że ich pupile też są weganami? Bo jeśli weganie żywią je karmą pochodzenia zwierzęcego, to znaczy, że zgadzają się na męczarnie i ubój bydła. Czy dla psa naturalny jest brak mięsa w jadłospisie?
Ale wracając do tematu - nie mam za bardzo pojęcia o świecie zwierząt, ale jeśli faktycznie tych cielątek nie możnaby nigdzie dać, to może stworzonoby im jakieś małe środowisko naturalne, gdzie pasłyby się i dożywały swoich dni.


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
11/08/2006 2:55 am  

Jest jeszcze inne wyjście:
Wytwarzać mleko (w pierwwzej kolejności mleko ludzkie dla niemowląt i małych dzieci)metodą biotechnologiczną, kultury tkankowe lub zmodyfikowane bakterie.

Takie rzeczy się robi w odniesieniu do niektórych lekarstw np. insulina wieprzowa zastąpiona przez insulinę ludzką produkowaną przez bakterie na bazie genów ludzkich

Inne to: glukozoamina, tropiny, DHA, coraz więcej, jest taniej i lepiej

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
11/08/2006 2:59 am  

hehe no ktoś wreszcie przyznał że dietą organizmów rządzi INSTYNKT PRZETRWANIA. Zwierzęta także zabijają inne zwierzęta, zadając nierzadko ból. I to jest zgodne z naturą. Czemu więc my nie możemy czynić jak zwierzęta i zabijać żeby przetrwać? Bo mamy wybór w postaci innych produktów a zwierzęta go nie mają? I po to weganie oszczędzają zwierzęta żeby pokazać jacy oni są ludzcy, że nie są tacy jak zwierzęta albo ludzie-mięsożercy, których już chyba do podzwierząt zaliczają. Mogą jeść zastępcze rzeczy, bo mają wybór. Ale mniej zamożni ludzie, którzy ciężko fizycznie harują takiego wyboru nie mają. Są zdani na ten zwierzęcy instynkt przetrwania, sądzę.
A to prawda jak ktoś wcześniej powiedział, że najgorzej to się mają wegetarianie, bo są wyszydzani zarówno przez mięsożerców jak i wegan. Znaleźli się w ogniu krzyżowym:)


OdpowiedzCytat
braad
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 581
11/08/2006 3:01 am  

wiesz co, koń całe życie jest weganem i się nie chwali tak jak ty, a pewnie mógłby głośniej zarżeć, to nie sztuka inaczej się odżywiać, sztuką jest wiedzieć kim się jest i zrealizować to w tym życiu

[url=http://www.yasoda.pl]Salon kosmetyczny Opole[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]okna drewniane[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]drzwi drewniane[/url]


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 200
11/08/2006 5:26 am  

Nawet, jeżeli JimStark oskarżeniami temat rozpoczął nie ma potrzeby żeby tym samym
oddawać. Tym bardziej, że jak już sam przyznał chodziło jemu jedynie o sprowokowanie
takiej dyskusji.

[edytowane 20/8/2008 przez bezciała]


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
11/08/2006 12:56 pm  

o kurde jędruś tak mi tu wpoili tą genezę weganizmu jako troski o zwierzęta, że teraz szczena mi opadła jak powiedziałeś że nawet mleka własnej matki nie wolno im pić. To chyba jakaś sekta. Myślałem że tylko na losie zwierząt zależy tym weganom. O co tak naprawdę im chodzi, skoro najważniejszego pokarmu w życiu człowieka nie zbrukanego krwią zwierząt sobie odmawiają? Walą tu argumentami o cierpieniu i śmierci zwierząt, ale do końca nie przyznają się o co im chodzi z mlekiem matki, jakby coś ukrywali. To jest chore! Wszystkie ssaki karmią swoje mlode piersia i to jest zgodne z naturą. Już nawet od natury chcą się odciąć?
p.s. Jeśli dałoby się robić mleko biotechnologicznie to jestem za. I nawet pasteryzować by go nie trzeba było:)


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
11/08/2006 2:16 pm  

Szymon, brak mi słów po prostu 😮 . Jędruś napisał jedynie, że jest inna możliwość otrzymywania mleka (w tym mleka pseudo-matczynnego), a ty od razu zawyrokowałeś, że weganie nie karmią niemowląt w sposób naturalny? 😮


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
11/08/2006 5:27 pm  

tak zawyrokowałem bo czytałem w książce mądrego doktora że tylko mleko z piersi jest naturalnym pożywieniem noworodka. I nic go nie zastąpi. Nie wiem po co jędruś chce sztucznie otrzymywać matczyne mleko.
A ty braad gdzie zobaczyłeś że się chwalę weganizmem? Nie poznałes jeszcze co to sarkazm? I w ogóle mówiłem o psach a nie o koniach


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
11/08/2006 5:41 pm  

Nie wiem po co jędruś chce sztucznie otrzymywać matczyne mleko.

Choćby dla matek, które mają problemy z laktacją i nie mogą same karmić. Na pewno byłoby to lepsze rozwiązanie niż modyfikowane mleko krowie.
Naprawdę nie zrozumiałeś o co chodzi, a przyczepiłes się do tezy, której nikt tu nie postawił i prawdopodobnie nikt nie uważa za sluszną jak rzep do psiego ogona...


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
11/08/2006 10:36 pm  

może nie postawiono tej tezy tutaj ale na innym temacie czytałem jak dużo wegan chce odżywiać "inaczej", jak całkowicie odrzucają karmienie mlekiem matki. Wyłącznie roślinkami, jakieś sojowe mleczka zamiast matczynego. I to u wszystkich, bez względu na problemy z laktacją. Jak miałbym się urodzić wśród takich ludzi to wolałbym się nie urodzić.


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
11/08/2006 10:40 pm  

NaprawdE? podaj namiary na ten temat, zacytuj coś może?


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
12/08/2006 12:31 am  

Sama dobrze wiesz gdzie to wszystko pisało, o nawiedzonych weganach którzy odmawiają dziecku swego mleka aby było od urodzenia wege. W imię czego tak robią? Chyba czego innego niż troski o zwierzęta, nie wiem, może chcą stworzyć jakiś kult, religię niedotykania innych białek niż roślinne. Ano w temacie "Mleko - biała śmierć czy odtruwacz" przeczytałem o takich ludziach. Zresztą sama się tam o tym rozpisywałaś.


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
12/08/2006 12:41 am  

No tak, obawialam się, że o to chodziło 😀 Swoją drogą dizęki za przypomnienie, bo nie pamiętalam nawet w jakim to było temacie. Podałam tylko przykład patologii, marginesu, przykład JEDNEJ weganki, a ty juz generalizujesz, oceniasz na tej podstawie wszystkich wegan?

Zresztą, nie jestem weganką i nie zamierzam brać na swoje barki obrony wegan przed calym swiatem 😉 , ale ten zarzut jest akurat tak absurdalny, że musiałam zareagować 🙂

[edytowane 11/8/2006 od katrinko]


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
12/08/2006 2:24 am  

Szymon;

Nie wiem czy wiesz ale w latach 70-80 był trend aby jak najszybciej karmić niemowlęta mlekiem z butelki. Teraz coraz częściej lekarze podkreślają, że najlepsze mleko to z piersi matki (mleko ludzkie), ale jak Katrinko podreśliła są przypadki, że kobieta ma problemy z laktacją lub pobiera leki które mogą szkodzić niemowlęciu (przedostają się do mleka matki).

Natomiast mleko ludzkie mikrobiologiczne (jak kiedyś będzie) jest znacznie lepsze dla niemowlaka od mleka krowiego, koziego itd. (porównaj skład i żebyś się nie zdziwił). Podobnie z innymi substancjami które potrzebują niektóre osoby, np. glukozoamina ekstrahowana ze zwierząt powoduje alergię, natomiast mikrobiologiczna nie. Insulina, tropiny itd. to samo!?

Teraz widzisz sens. Dla człowieka w potrzebie najlepsze są substancje wytwarzane na bazie ludzkich genów a nie przez inne gatunki. To samo jak transfuzja krwi, idealna krew to krew od tego samego osobnika, a to czy wytworzył to ten osobnik czy kultury tkankowe/bakteryjne na bazie tych samych genów to taki produkt jest identyczny, najwyższej jakości.

Zastanów się czy w tym przypadku jest to sztuczność czy naturalność?

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:

[edytowane 11/8/2006 od Jędruś]


OdpowiedzCytat
paulina2113
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1
12/08/2006 5:30 pm  

ok rozumiem wszystko ale sluchajcie przeciez wegetarianizm polega na tym ze nie jemy miesa ...nie zabijamy zwierzat nie przyczyniamy sie do ich zabijania .....ale takie produkty jak mleko ..jajka czy produkty pochodzenia zwierzecgo nie przekreslaja juz tego czy jest sie wegetarianinem czy tez nie ..dlatego uwazam ze nie powiino sie jakos inaczej traktowac wegetarian ...przeciez oni wogole niemkrzywdza zwierzat a pija mleka nie wieadomo ..prawdziwie ..np moze pija mleko ktore daje mi ich krowa o ktora bardzo dbaja ktora pzebywa w odpowiedznich warunkach i ktora bardzo kochaj 🙂 a to nie jest zbrodnia

[edytowane 12/8/2006 od paulina2113]


OdpowiedzCytat
Strona 8 / 34 Wstecz Następny
  
Praca