Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Kilka pyt. (co po co dlaczego i w ogole)  

Piotrek
początkujący

Witam... Jestem jeszcze dzieciakiem... ale w życiu sie ułożyło tak nie ianczej i jestem bardzo usamodzielniony.... Chciałbym zostać wegetarianem....
Mógłby mi ktos powiedzieć jakie skutki to może mieć w moim wieku?? (niecałe 13lat).... Ostatnio zacząłem ćwiczyć na siłowni i mam bardzo dobre efekty jak na mój wiek..w ogóle jestem wyrośnięty jak na wiek (170cm wzrosu i każdy wymiar wiekszy niz powinien byc ;P) Odkąd ćwicze wyglądam bardz dobrze.. mam dużo siły...

Więc teraz kilak moich pytań :

1). czy skonczenie z mięsem nie niesie ryzyka np. braku produkcjii testosteronu lub podobnych konsekwencjii??

2). czy nadal będe mógł ćwiczyć .,.. czy będę miał siłe?

3).w ogóle czy w moim wieku nie powinienem sobie odpuścić ...zalezy mi na tym.... ,ale cuż...jakbym miał np umrzeć to.. ;P

4).Jak to zrobić bo przyznam sie szczerze ,że żal mi zwierząt i nie rzucam się na mięso jakbym był jakis niedożywiony ,ale naprawde nie mm takich problemów jak większość wegetarian którzy jeedli kiedyś mięso .,..wrecz przeciwnie...lubie mięso.,... czy warzywa naprawde zastąpia wszystkei składniki odrzywcze??

5).Naprawde mi na tym zależy... to nie jakiś żart.... właściwie to kocham zwierzęta i mam ichh w domu... łooojj... mój pokój to zoo (mam psa,chomika,agamę brodatą,legwana zielonego,skorpiona cesarskiego,patyczaki rogate i straszyki australijskie 🙂 terraystyka to moja pasja)

Bycie wegetarianem to chyab ciężka sprawa? więc powiedzcie czy taka dieta w moim wieku nie niesie za sobą żadnego ryzyka?

Będe bardzo wdzięczny za odpowiedzi

prosiłbym o kontakt z kimś najlepiej życzliwym 🙂 gg:6834332

[edytowane 30/10/2005 od Piotrek]

"to że czegoś nie widzisz ,nie znaczy ,że tego nie ma"(Anonim)
--------
"przyjaciel każdego nie jest niczyim przyjacielem" (Arystoteles)
--------
'Nie ma rzeczy, której nie można by zdobyć wytrwałą pracą i silnym staraniem.' (Seneka)
--------
'Wiad

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/10/2005 3:19 pm

Hej! Mam ponad 15 lat. Jestem wegetarianką od marca br. NIe jestem specem od tej diety, ale powiem Ci to, co wiem na pewno, bo nie będę snuć domysłów, aby przypadkiem nie wprowadzić Cię w błąd. 🙂
3) Jeśli odpowiednio skomponujesz dietę, to na pewno nie umrzesz. 😀 Wiem z doświadczenia, że często "wszystkożercy" jedzą to, na co mają ochotę, nie zastanawiając się, czy w ich diecie nie brakuje przypadkiem jakiegoś pierwiastka. Wegetarrianie zaś dbają, by dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych składników. Wbrew pozorom nie jest to trudne, jeśłi przeczytasz wszystko co jest w necie na temat tej diety, to nie powinno być problemów z żywieniem. 🙂 Pozatym wiek nie gra tu wielkiej roli, bo niektóre dzieci są od poczęcia weganami ii prawidłao się rozwijają (zazdroszcze im).
4)Warzywa nie są w stanie zapewnic wszystkich składników odżywczych, jak sądzę, lecz dieta wegańska na pewno tak. Zresztą na początek najlepie i najrozsądniej zosatć laktoovowege, bo weganizm jest zdrowy, jeśli ma się odpowiednią wiedzę na jego temat (a ty nie masz nawet wiedzy o wegetarianiźmie, więc o czym ja wogóle mówię.. 😀 )
Kiedy ja przechodziłam na wegetarianizm uwielbiałam mięso. Zaprzestanie jedzenia go zajęło mi miesiąc. Nie było łatwo, ale wiedziałm, że chcę być wege i jakoś mi się udało. Teraz już nie rozumiem, jak wogóle mogłam kiedykolwiek jeść mięso. Jestem pewna że już nigdy do niego nie wrócę, a nawet za kilka lat zamierzam zostać weganką.
5) Zazdrosszcze Ci tylu zwierzaków! Ja mam tylko dwie świnki morskie i papugę nimfę, które w dodatku są przez wszystkich nienajlepiej tratkowane, bo "to tylko zwierzęta" 😡 Strrrasznie marzy mi się pies, kocham po prostu te czworonogi, ale jestm na nie uczulona! 🙁

Cóż... Bycie wege jest czasem trudne. NIe jet trudne przyrządzanie wege posiłków (ok. 5 razy w tyg. muszę sama robić sobie obiad, bo mama robi wtedy jakieś mięso, a nie będzie przecież oddzielnie dla mnie gotować.) Zanim zostałam wege umiałam robić tylko kanapki, lecz okazało się, że gotowanie nie jest takie trudne. Czasem oczywiście kotlet rozleci się na patelni, czy pasztet się spali w pikarniku, lecz nie należy się tym przejmować. 😀 Myśle, że największy problem przysparza wegetarianom otoczenie. Co Twoi rodzice sądzą na temat tej diety? Bo moi są zdecydowanie przeciwni, tak jak zresztą cała moja rodzina. Większość osb z klasy się ze mnie śmieje, nie traktują mnie poważnie, bo jem coś innego niż wszyscy. 🙁 Mimo wszystko jestem pewna, że wegetarianizm to dobra droga i nie zamierzam wrócić do mięsa. Lecz bardzo boli to, iż wszyscy są przeciwko mnie. 🙁

To chyba wszystko co chciałm powiedzieć. Radzę Ci, poczytaj jak najwięcej o wegetarianiżmie i odejmij decyzję zgodną z Twoim sumieniem. Nie można być wege na siłę, choć to bardzo dobra dieta.
Pozdrawiam, trzymaj się ciepło!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/10/2005 7:54 pm
Jędruś
stały bywalec

Witam... Jestem jeszcze dzieciakiem... ale w życiu sie ułożyło tak nie ianczej i jestem bardzo usamodzielniony.... Chciałbym zostać wegetarianem....
Mógłby mi ktos powiedzieć jakie skutki to może mieć w moim wieku?? (niecałe 13lat).... Ostatnio zacząłem ćwiczyć na siłowni i mam bardzo dobre efekty jak na mój wiek..w ogóle jestem wyrośnięty jak na wiek (170cm wzrosu i każdy wymiar wiekszy niz powinien byc ;P) Odkąd ćwicze wyglądam bardz dobrze.. mam dużo siły...
[edytowane 30/10/2005 od Piotrek]

Więc teraz kilak moich pytań :

1). czy skonczenie z mięsem nie niesie ryzyka np. braku produkcjii testosteronu lub podobnych konsekwencjii??

Nie,
Testosteron syntetyzuje nasz organizm, to jest hormon, niektórzy kulturyści biorą ten koks, tego nie rób, niezdrowo, uboczne efekty to czasowa niepłodność (zresztą zapytaj się lekarza na temat działania środków dopingowych)

2). czy nadal będe mógł ćwiczyć .,.. czy będę miał siłe?

Nie ma sprawy (zobacz poniżej):

3).w ogóle czy w moim wieku nie powinienem sobie odpuścić ...zalezy mi na tym.... ,ale cuż...jakbym miał np umrzeć to.. ;P

Powinieneś się skonsultować z lekarzem lub trenerem juniorów, bardzo ważne zwłaszcza dla twoich młodych kości.

4).Jak to zrobić bo przyznam sie szczerze ,że żal mi zwierząt i nie rzucam się na mięso jakbym był jakis niedożywiony ,ale naprawde nie mm takich problemów jak większość wegetarian którzy jeedli kiedyś mięso .,..wrecz przeciwnie...lubie mięso.,... czy warzywa naprawde zastąpia wszystkei składniki odrzywcze??

Zobacz poniżej moje wskazówki

5).Naprawde mi na tym zależy... to nie jakiś żart.... właściwie to kocham zwierzęta i mam ichh w domu... łooojj... mój pokój to zoo (mam psa,chomika,agamę brodatą,legwana zielonego,skorpiona cesarskiego,patyczaki rogate i straszyki australijskie 🙂 terraystyka to moja pasja)

Bycie wegetarianem to chyab ciężka sprawa? więc powiedzcie czy taka dieta w moim wieku nie niesie za sobą żadnego ryzyka?

Polecam dla wegetariańskich kulturystów zwiększone ilości orzechów, nasion roślin oleistych zwłaszcza siemie lniane, i innych nasion np. zbożowych, motylkowych

Moczone orzechy, zmielić, kiełki
Link ogólny do artykułów:
http://www.surawka.republika.pl/artykuly.htm

artykuł o orzechach:
http://www.surawka.republika.pl/W23.htm

Nie zapomnij o witaminie B12 (rozpuścić i przecedzić przez szmatkę)
http://www.surawka.republika.pl/WITAMINA%20B12.htm

artykuł o kulturystyce witariańskiej:
http://www.surawka.republika.pl/II14.htm

Pozdro.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/10/2005 3:05 am
madzik
początkujący

hmmm moze za dobrze sie nie znam na takich kwestiach czysto biologicznych, ale mój brat ćwiczy już od dawna i wg niego bez miesa za dobrze sie nie wyjdzie ćwicząc.... mięso to bialko, które jest potrzebne do rozrostu komorek miesniowych czy takie tam fazy..... w kazdym badz razie nie spotkalam sie z zadnym cwiczacym wegetarianinem, wszyscy wpieprzają mięcho ile wlezie....

"Nie jem niczego, co miało rodziców"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/11/2005 1:02 am
Jędruś
stały bywalec

hmmm moze za dobrze sie nie znam na takich kwestiach czysto biologicznych, ale mój brat ćwiczy już od dawna i wg niego bez miesa za dobrze sie nie wyjdzie ćwicząc.... mięso to bialko, które jest potrzebne do rozrostu komorek miesniowych czy takie tam fazy..... w kazdym badz razie nie spotkalam sie z zadnym cwiczacym wegetarianinem, wszyscy wpieprzają mięcho ile wlezie....

Nie prawda:

Wystarczy napisać w wyszukiwarce: vegan bodybuilding
np.
http://www.veganbodybuilding.com/

lub raw bodybuilding
np.
http://www.rawfood.com/rawpower.html

Pozdro.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype: :crash:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/11/2005 6:12 am
Bresch
początkujący

Ja zacząłem być wege w twojim wieku i czuję się Tylko silniejszy i pełen energii...

Też nie jestem słaby...

Cwiczę Le park, Jazdę na rowerze pływanie i rzut oszczepem...

Na ręke jedna osoba w mojim wieku mnie pokonała, a nie jem mięsa od półtora roku...

Napewno nic złego przez to CI się nie stanie...

Życzę abyś był wege...

PS. ja juz niedługo będe się starał przeieśc na Weganizm...

Jakieś jeszcze pytania to pisz na GG 8881687... albo na tej stronie... NArqa Pozdro

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/07/2006 4:23 am
Bresch
początkujący

Ja tam nie patrze na to czy dostarczam organizmowi wsytarczających składników;p

Jak bedę(mam nadzieję jak najszybciej) Weganinem to bede troche myślał nad ty co jem...

I nie pomyśl sobie proszę Weronika że nie mam wiedzy na ten temat, i dlatego nie myślę nad tym co jem poprostu jem różnorodnie, i aż sie najem 🙂 🙂 🙂 🙂 Pap

Jeżeli się Ćwicy to co wystarczy jeść częściej niż normalnie, Fasolę Bub i składniki z białkiem, a wogólę to nie wydaję mi się zeby to mięso tak pomagało na tej siłce...

radził bym inaczej, ćwicz sporty ogólno-rozwojowe... Pływanie bieganie, Kolarstwo, i Lepark oczywiście, i zacznij się uczyć chodzić na rękach 🙂

Nie wystarczy być napakowanym "mięsem"... siłą jest umysł, skupienie, technika, i wola...

a ja też mam zamiar wyciskać 150 na klatę za kilka lat więc...

Nie musisz mi ufać...

Zrób jak chcesz...

[edytowane 18/7/2006 od Bresch] 😛

[edytowane 18/7/2006 od Bresch]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/07/2006 4:35 am
Marci
rozmówca

Hej!!!
Nie będę pisać wszystkiego po kolei, po prostu:
nie masz się czym martwić!
Spokojnie możesz przejść w tym wieku na wegetarianizm 🙂
Ja mam 12 lat, a wegetarianką jestem od 5-ciu.
I powiem ci szczerze: od tego czasu jestem zgrabniejsz(że tak powiem ;))i zdrowsza.
To moje przekonanie.
A jeśli nie jesteś pewien, powchoć na inne stronki wegetariańskie.
A jeśli chodzi o białko, ja nawet nie zastępuję go soją i tofu!JAKOŚ ŻYJĘ!:D

Marci

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/07/2006 4:12 am
norka
rozmówca

piotrek,wg mnie mozesz smialo przechodzic na wege.moj brajdak 5 lat byl kurierem rowerowym,co wiaze sie z duzym wysilkiem.poza tym cwiczy a takiej no..laweczce 😛 widze ze ma duzo sily...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/08/2006 3:42 am
EvilOne
stały bywalec

nie masz powodów do zmartwien- ja cwicze joge po kilka godzin dziennie i jestem pelna energii 😀 a co do testosteronu.... nie slyszałam zeby nie jedzenie trupa zabijało hormony 😉 nic Ci nie bedzie, wprost przeciwnie 😀

hide and seek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/08/2006 4:05 am
joasiotek
bywalec

jestem w twoim wieku. Można powiedzieć, ze dokładnie (też mam 13 latek 🙂 ) i oczywiście jestem wege. Nie masz się czym martwić. Mi nic nie jest i co wiecej moja mama była wege, gdy była w ciąży:D. Wiesz co?
ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ, WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ, WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ, WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE, ZOSTAŃ WEGE

<A HREF=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/09/2006 10:02 pm
  
Praca