Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Witanko !  

Strona 1 / 2 Następny
tofka
forumowicz

Witam 🙂

Jestem tu nowa, ale staż wegetariański mam już.... 18-letni. Z tej perspektywy mogę już chyba powiedzieć, że można być zdrowym "jak pień", nie jedząc braci naszych mniejszych. Kocham zwierzaki i nie wyobrażam sobie ich spożywania. Wydaje mi się to makabryczne i nie mogę zrozumieć ludzi, którzy tworzą sobie dwie moralności: jedną na użytek ludzki, drugą - traktującą zwierzęta jak przedmioty. W dodatku uważają to za coś normalnego. Myślę, że wszyscy na tym portalu mamy podobne odczucia, dlatego cieszę się, że jestem wśród "swoich". Na tę stronę trafiłam całkowicie przypadkowo, ale myślę, że zostanę tu na zawsze :)))

Pozdrawiam serdecznie! Tofka

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/11/2005 3:45 pm
nieslyszalna
początkujący

🙂 Hej,hej 🙂 Oj, patrzac na Twoj wegetarianski staz czuje się naprawde bardzo,bardzo,bardzo niedoswiadczona,poniewaz dopiero zaczynam 🙂 w piatek bedzie trzy tygodnie 🙂 Ale musze przyznac,ze jest mi duzo lepiej 🙂 Lzej na duszy 😉 Pozdrawiam i witaj 🙂

Justyna

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/11/2005 6:50 pm
tofka
forumowicz

Witaj niesłyszalna!

Podobno z wegeterianizmem, jak z małżeństwem: najtrudniejsze pierwsze 10 lat, a potem jakoś leci...

Nie, nie, tak naprawdę, to po krótkim czasie nawet do głowy nie przychodzi, że można zjeść coś nie-vega. Ja po paru latach z daleka czułam smród jajek w każdej jajecznej bułce, nawet jak były to tylko "jaja w proszku", serio! A wbrew temu, co ludziska opowiadają, do jedzenia mamy mnóstwo.
Pozdrówka! Tofka

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/11/2005 6:57 pm
nieslyszalna
początkujący

Taaa...
ale mimo wszystko licze nba to,ze dzieki temu przy okazji schudne 😉 😀 Hehe... 🙂

Najtrudniejsze dziesiec lat pierwszych ?
Mam silną wolę i uparta jestem strasznie 😉 🙂

Justyna

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/11/2005 7:07 pm
tofka
forumowicz

Jestem pewna, że Ci się uda, witaj w klubie!
Tofka

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/11/2005 7:13 pm
Admin
stały bywalec

najtrudniejszy pierwszy krok 😎

witaj tofka, witaj niesłyszalna 😉

mój staż to już blisko 15 lat, i zgadzam się, teraz nie jest trudno.
Kiedys to były czasy, 1 sklep ze zdrowa żywnością, a o soi nikt nie wiedział, nie wspominając o soczewicy heh.
Teraz jest nieporównalnie łatwiej, właściwie bycie wege dziś to żaden problem jeśli chodzi o dietę.

Wege Studio

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/11/2005 7:19 pm
tofka
forumowicz

Witaj!

Jasne, ja z tej obfitości "naszego" jedzenia, dorobiłam się nawet lekkiego "nadbagażu". Ale i tak zdarza się, że chudzieńki "mięsożerca" pyta mnie z troską w oku i zadziwieniem: "To co ty jesz?!" (Nawiasem mówiąc jest to najczęstsze i najgłupsze pytanie dotyczące mojej osoby, z którym się stykam).
🙂 Tofka

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/11/2005 7:30 pm
madzik
początkujący

witamy 😀 widzę że wymiękam.... ja dopiero 2 lata 😛 ale zawsze coś, nie ? co do nadbagażu to też wiem cos o tym niestety 😛 a mowi sie ze wegetarianie to tacy wychudzeni i niedozywieni....:P

"Nie jem niczego, co miało rodziców"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/11/2005 9:48 pm
tofka
forumowicz

Witaj madzik!

Właśnie walczę z "nadbagażem" 🙂 Okazuje się, że najlepsza jest praca. Nasuwasz i nie kombinujesz, jaką by tu kaszkę do pyska włożyć :))) A opowieści o wychudzonych wegaludziach to mit!!!
Buziaczki, Tofka

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/11/2005 10:01 pm
jarek
rozmówca

Witaj Tofka ! 😉 Jesteś tu nowa a już narobiłaś tyle ruchu ( vide: cmentarz dla zwierzaków ). Wydaje mi się że jeszcze nie raz dasz znać o sobie , bo odnoszę wrażenie że energia Cię rozpiera ... Nie jesz mięsa już 18 lat a więc z dużą dozą prawdopodobieństwa jesteś najstarszą stażem wegetarianką na naszym Portalu. To ważne, gdyż tak długi okres niewłaściwego odżywiania się na pewno zrujnował twoje zdrowie , niewątpliwie masz zaawansowaną anemię i powypadały Ci wszystkie zęby ... 🙁 Ale nie martw się , zaopiekujemy się Tobą 🙂 🙂 🙂 Wszystkich nas z krótszym stażem vege czeka to samo 🙂 Ale dość tych wygłupów . WITAJ TOFKA ! 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/11/2005 12:36 am
tofka
forumowicz

Witaj Jarku!

Dzięki za słowa otuchy, zęby mam swoje i jeszcze żują ;), anemicznie też nie wyglądam, a u lekarza byłam ostatnio jakieś 12 lat temu (!). Czyżbym wkraczała w tę fazę życia, że gdzie nie zajrzę, jestem najstarsza stażem ? :))) Cieszę się, że trafiłam na bratnie dusze i na pewno będę tu częstym gościem.
Pozdrawiam, babcia Tofka 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/11/2005 12:57 am
kristif
początkujący

No proszę i to jeszcze babcia.A synowa krzywo patrzy?.Witam 😮

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/11/2005 2:52 am
kazamuko
stały bywalec

Witaj Tofka. Fajnie, że grono się powiększa, oby tak dalej. Trzymajcie się zdrowo 😛

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/11/2005 5:37 pm
green_ivy
świeżaczek

Witam !
Też jestem nowa na forum,jeśli chodzi o mój wegetariański staż to hmm szczerze powiedziawszy nie pamiętam,nigdy nie byłam specjalnie miesożerna,po prostu nie lubie mięsa do pewnego momentu jadałam drób od czasu do czasumgłównie dlatege,żęże cięzko było mi przekonać mamę..ależ dyskusje były na ten temat,w każdym razie pewnego piękego dbia wyraznie poczułam ze naparwde nie jestem w stanie dłuzej jesc mięsa nawet raz na miesiąc ...no i tak mi zostało:)

"and the sky was all violet"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/11/2005 8:13 pm
tofka
forumowicz

Witajcie, kochani. Czuję się tu jak wśród starych znajomych. To forum ma naprawdę pozytywną atmosferę. A dlaczego? A dlatego, że łączy nas coś innego, niż tylko wspólne upodobania. Wega to nie tylko styl życia, to coś bardzo fajnego, co w nas siedzi, coś, co pewnego dnia pozwoliło nam mocno określić swoją świadomość i kazało dążyć do lepszego "ja". Stąd łatwiej nam ze sobą rozmawiać. Cieszę się, że tu jesteście, serio. Tofka

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/11/2005 10:09 pm
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca