Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Hej Hej  

Strona 2 / 5 Wstecz Następny
Hobbit
bywalec

do Euridice: nie, niestety nie mam powiązań z lotnictwem. jak się nazywa rodzina przyjaciółki? może będę kojarzył?
Jeżeli chodzi o Asp, mogę mowić o moich prywatnych odczuciach, a te nie były zbyt dobre. Trafiłem akurat na profesora, z którym nie bardzo moglem się dogadać, facet traktował malarstwo trochę jak naukę ścisłą, w ogóle byl tam swego rodzaju akademizm, pewna estetyka preferowana przez większość wykladowcow i jeżeli ktos malował inaczej spotykał się z "sakramentalnym" stwierdzeniem: "w tym nie ma problemow malarskich", po czymś takimmozna bylo zupełnie stracić radość malowania, ktore w końcu powinno być swego rodzaju zabawą, tak myślę... gdybym w tym momencie mial iść na studia nie byłoby to chyba Asp. zZresztą malowac można się nauczyć i bez akademii, wielu dobrych artystów nie kończylo zadnej uczelni plastycznej.
To oczywiście moje subiektywne odczucia, Twoja siostra może trafić dużo lepiej i leiej się odnaleźć, sam pamiętam kilku fajnych profesorów, do ktorych nie odnosi się to, co napisalem powyżej.

Do Natalki:
Przyznam, że nie jestem za bardzo fanem Salwadora ani kubizmu, choć szanuję tego twórcę i kierunek. Wiesz, zainteresowania artystyczne, można rozwijać i bez szkoły, myślę, że to jest nawet lepiej. No a poza tym dlaczego sport miałby być gorszy niż ziąlalność artystyczna? fajnie, masz różne zainteresowania, ja np. jesrtem trochę za bardzo monotematyczny z tym rysowaniem i ostatnio mam ochotę wziąć się za coś zupelnie z innej beczki (jeszcze nie wiem co)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/02/2006 11:23 pm
euridice
stały bywalec

aha. dzieki Hobbit. no tak, tak bywa, ze trafi sie na malo fajnego profesora :/. wiesz, ona jest jeszcze w pierwszej klasie liceum, ma troche czasu, mysle, ze do matury (za dwa lata) jej sie wyklaruje.

co do rodziny przyjacilolki to nazwiska jej dziadkow nie znam. chociaz... hmm... cos jakby... nie, nie pamietam. a znasz franka kolase (tez z lotnictwem zwiazany)? a wogole to czy NT jest duzy? ile ma mieszkancow? bo (nie obraz sie, ani nic) kojarzy mi sie z taka malenka miescina (ale tak pozytywnie - nie ze to taka dziura, tylko takie przyjazne miejsce gdzie zawsze swieci slonce, wszyscy sie usmiechaja, kazdy kazdego zna i mowi mu "dzien dobry" na ulicy, a nad glowami lataja im samoloty i jest pieknie) 😀 .

pozdrawiam.

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/02/2006 11:32 pm
matylda
rozmówca

Bardzo lubie grafike...najbardziej taka czarno-biala......
Z widokiem na Gdansk.... 🙂
Witaj....

matylda

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/02/2006 11:35 pm
empathy
forumowicz

o jak sie tu milo i sympatycznie zrobilo:) wiec i ja do tego powitania sie dolacze..tak sobie mysle,ze za rzadko tu bywam,moze wpadalabym tu czesciej gdyby wszyscy byli tacy jak WY (mam nadzieje,ze wiecie o co mi chodzi),w kazdym razie witaj Hobbit w naszych skromych progach!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/02/2006 11:42 pm
Hobbit
bywalec

Zgadza się, Nowy Targ jest mały, ale nie znam tam wszystkich, Franka Kolasy nie kojarzę, chociaż nazwisko typowo nowotarskie. Plus N. Targu polega na tym, że wychodząc z centrum miasta po jakiejś pól godzinie drogi jesteś w gorach, więc możesz sobie wyobrazić jego rozmiary 😉 .

Cześć Matylda!!! 😀 😀 🙂 🙂 ! Byłem w Gdańsku, wstyd przyznać tylko raz, i to w podstawowce, ale zapamiętalem to miasto trochę "magicznie" (w jak najbardziej pozytywnym sensie) i chciałbym tam jeszcze kiedyś przyjechać!!
Pozdro!!

Cześć Empathy!! 😀 😀 😀 !! masz bardzo sympatyczną winietę, widok starego Boba zawsze poprawia mi humor, tak jak i jego piosenki! No i masz poozytywną ksywkę!! 😀 😀 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/02/2006 11:42 pm
matylda
rozmówca

Koniecznie musisz pojechac jeszcze raz, by namalowac to miasto i ...odsprzedaj mi obraz......
Koniecznie grafika, bez fikcji artystycznej.....

matylda

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/02/2006 11:49 pm
euridice
stały bywalec

hyh Hobbit, moze cie uswiadomie, bo to dobrze wiedziec - to takie male obok to avatar - tak tylko mowie, chociaz to prawie nie istotne. nie mysl, ze sie wywyzszam czy cos, bo tak nie jest, ja tez kiedys nie wiedzilam prawie nic o internecie i moj kolega (ten vege z mojej klasy o ktorym pisze w watku, ze jest wiecej vege kobiet niz facetow) musial odpowiadac na wszystkie moje pytania a tych mialam mnostwo 😀

witaj empathy, milo cie tu znowu widziec, bo jakos dawno nie wpadalas 🙂

i jeszce moze dodam Hobbit, ze jakos niezwykle ci sie poszczescilo - niewielu ma tak liczne, mile i szybkie powitanie 😛 takze mozesz czuc sie w jakis sposob wyrozniony 😉

pozdrawiam.

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/02/2006 12:02 am
Hobbit
bywalec

To prawda, bardzo milo mnie powitaliście i strasznie fajnie się u was poczulem! dzięki wszystkim, już was lubię 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀 !
Euridice, dzięki za p0odrzucenie słówka "avatar", miałem własnie problem z tym jak nazwać to coś. I wcale nie pomyślałem, że się wymądrzasz, dlaczego? Przyznam Ci się, że ja kiedy pisałem o ASP poczulem się nieprzyjemnie, że wchodzę w rolę jakiegoś przemądrzałego mentora i do tego malkontenta, ktory wszystko krytykuje.....
Pewnie jeszcze nieraz was zapytam o jakieś szczególy techniczne...
pooozdrówka 😀 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/02/2006 12:13 am
euridice
stały bywalec

poczulem się nieprzyjemnie, że wchodzę w rolę jakiegoś przemądrzałego mentora i do tego malkontenta, ktory wszystko krytykuje.....

nie, no co ty, chyba nikt tego tak nie odebral i odbierac nie bedzie 🙂

Pewnie jeszcze nieraz was zapytam o jakieś szczególy techniczne...

jasne, pytaj smialo, jak bede znala odpowiedz to na pewno cos podpowiem 😉

i jeszcze musze ci powiedziec, ze jakos tak dziwnie (pozytywnie) zadzialales na atmosfere na forum - jak powiew swiezego powietrza - wszystkie tematy sie troche rozkrecily, ludzie wiecej popisali, bo ostatnio to jakis zastoj tu panowal... - no ladnie, oby tak dalej 😀

licze, ze bedziesz obecny na czacie w niedziele o 20?? w "ogolnie" jest o tym caly temat, nie wiem czy juz widziales, jak nie to moze przestudiuj, bo czasem dziwne rzeczy sie z tym czatem robia... i trzeba sie wczesniej zorientowac jak to tam dziala.

już was lubię

i nawzajem 😀

pozdrawiam, peace.

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/02/2006 1:35 am
Hobbit
bywalec

Dzięki Euridice!! 😀 W takim razie od razu zadam Ci dwa pytania: po pierwsze: jak wejść na czat? nie mam o tym pojęcia...
Po drugie: gdybym chciał sobie zrobić własnego avatarka- jak to się robi??? 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/02/2006 1:51 am
euridice
stały bywalec

no wiec tak, zaczne od czata:

po pierwsze musisz byc zalogowany (no wiesz, jako "Hobbit", tam gdzie sie zawsze logujesz).

jak masz strone glowna portalu wegetarianie.pl to po lewej stronie masz taki poziomy pasek z roznymi tytulami: zaczyna sie od informacji, potem jest czytelnia, nastepnie kuchnia. spolecznosc, archiwum, galeria i newsletter - widzisz to? to sa takie naglowki, a pod nimi sa rozne odnosniki - takie podtytuly. i jak masz naglowek "spolecznosc" to tam masz m.in. forum, ogloszenia i w tym takze czat. no i klikasz sobie na ten odnosnik "czat room". wtedy otwiera ci sie okno czata. jesli masz wyszukiwarke firefox lub jakas inna, ktora blokuje wyskakiwanie okienek, to po otwaciu sie tego okna czatu upewnij sie czy u gory strony nie wyskoczyl taki bialy pasek "firefox /lub inna nazwa/ nie pozwala otwierac wyskakujacych okienek (czy jakos tak, no cos w tym stylu w kazdym razie). jesli masz cos takiego to kilknij na tym pasku przycisk "opcje" i wybierz "pozwalaj firefox otwierac okienka". jesli to ci wogole nie wyskoczylo (o tych okienkach) no to w porzadku. teraz mozesz nacisnac ten szary przycisk "wejscie" i otwiera sie okno czata gdzie sie rozmawia. tak na marginesie to odnosze wrazenie, ze uzytkownik "basiolek" jest zawsze na tym czacie, nie wiem czemu, to chyba jakis blad. jesli za dlugo milczysz to zostaniesz automatycznie wylogowany z czata.

wiecej o czacie znajdziesz na forum o tutaj: http://wegetarianie.pl/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=242

tak wogole to takie rzeczy zwykle mowi innym Admin - nasz wspanialy pomocnik i zarzadca forum - mam nadzieje, ze nie bedzie mial mi za zle, ze go troche wyreczylam. 😉

o avatarze napisze za chwile, musze isc nakarmic psa.

[edytowane 2/2/2006 od euridice]

[edytowane 4/2/2006 od euridice]

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/02/2006 2:09 am
euridice
stały bywalec

[b] o avatarze [/b] ("avatar" to raczej pisownia angielska, a polska bardziej "awatar", ale ja lubie jezyk angielski i czesto stosuje rozne "zangielszcenia", no moze nie bardzo czesto, ale czasami, np. zawsze pisze "vege", a nie "wege", ale "wegetarianski" pisze juz przez "w" - po polsku. poza tym pisze prawie bez duzych liter ((raczej z lenistwa - nie chce mi sie naciskac "Shift")) i zupelnie bez polskich ((to akurat z racji duzej ilosci maili wysylanych za granice, gdzie nawyk pisania z polskimi znakami bardzo by mi przeszkadzal)) - to tylko taka mala dygresja - takie moje skrzywienie (: ) [b] :[/b]

aha, tak wlasciwie to nie weim jak mam to pisac - chyba nie jak dokogos kto jest taki calkiem "zielony", no bo skoro dales rade sie zarejestrowac i piszesz swobodnie na forum, to jednak cos tam wiesz o internecie etc. ... oki, po prostu sie nie obraz jak bede to pisala jak do kogos "ciemnego", bo cie za takiego nie uwazam, ale chyba lepiej zeby to co ci wytlumacze bylo od razu jasne, no nie (i tak nie wiem czy bedzie;P)?

a wiec tak:

u gory strony jest taki dosc szeroki pasek z liscmi, po lewej jego stronie jest napis "wegetarianie.pl portal spolecznosci wegetarian" i tak tuz pod tymi liscmi, na takim raczej oliwkowym, wezszym pasku jest cos takiego: Witaj euridice Twoje konto | Wyloguj się (tak to wyglada w moim przypadku, w twoim pewnie tak: Witaj Hobbit Twoje konto | Wyloguj się).

zeby ustawic sobie avatara musisz wybrac ten odnosnik "Twoje konto". kliknij na niego, a pojawi sie takie cos: "To jest twoja osobista strona" - tak bedzie zatytuowane. sa tam takie rozne opcje - rysunek w koleczku i podpis. nas interesuje "Twój profil". widzisz go? jest pierwszy w drugim rzadku i ma taka ikone, ktora przedstawia pioro rysujace ludzika. klikasz na ten napis albo rysunek, jak wolisz. otwiera ci sie okno "Dane". jest tam napisane jako kto jestes zalogowany, mozesz tam wpisac swoje imie jesli chcesz, ale nie musisz. wogole to ustawiales tam juz cos? jesli nie, to mozesz wlasnie przy okazji avatara. potem tam masz maila, strone interntowa (jak masz swoja to mozesz podac), strefe czasowa (nie ma potrzeby tego zmieniac), no i dochodzimy do avatara. jest napis "Awatar" i bialy pasek ze strzalka na niebieskim tle, a obok szary napis [avatar list]. jesli chcesz wybrac avatar sposrod tych, ktore sa tam zaproponowane to klikasz na ten szary napis [avatar list] i sobie przegladasz, bo sa one tam powiekszone i ladnie widac co ktory przedstawia. kiedy juz sobie wybierzesz to musisz zobaczyc jaka ma nazwe i wybierasz go naciskajac ta strzalke na niebieskim tle - pojawiaja ci sie nazwy napisane tlustym, czarnym drukiem no i klikasz jego nazwe, a jego pomniejszona wersja pojawia sie pomiedzy ta ramka z nazwami a napisem [avatar list]. ogolnie to nie radzilabym ci wybierac sobie avatara, ktorego juz ktos ma, a przynajmniej ktos kto czesto wypowiada sie na forum, bo avatar staje sie po czesci twoja wizytowka - ktos go widzi i juz wie, ze to ty, no a jak sa dwa takie same, czesto pojawiajace sie, to moze to byc nieco mylace. no ale wybor nalezy do ciebie. mysle, ze piszac na forum zdazyles juz zauwazyc jakie avatary pojawiaja sie najczesciej.

jesli chcesz miec innego avatara niz te proponowane na stronie to interesuje cie ramka z napisem "Dodaj własny awatar". nie wiem czy masz juz jakis swoj ulubiony avatar (ja wszedzie gdzie sa avatary daje moja malpke), ale powiniens miec go na kompie. jesli nie masz to mozesz poszukac sobie czegos w internecie - wystarczy wpisac w google "avatary" i przejrzec to co nam sie wyszukalo (nie wiem jakiego bys chcial - o tematyce vege czy jakiegos "malarskiego" albo jeszcze innego...), no i sa rozne - jedne sie ruszaja, inne nie... w kazdym razie jak ci jakis avatar znaleziony w internecie sie spodoba, to klikasz sobie na niego prawym przyciskiem myszki i wybierasz opcje "zapisz obrazek jako" /mozesz go tez pobrac ;P/ no i ci sie otwiera takie okno gdzie wybierasz gdzie ma go komputer zapisac (najlepiej w "moje obrazy" albo na pulpicie - jak chcesz) i jak ma sie nazywac (malo istotne, jak przedstawia np. mysz mozesz go nazwac "mysz" albo "qwerty", albo zostawic nazwe oryginalna, ktora czesto jest jakas bezsensowna, wazne zebys wiedzal, ze to on jest pod ta nazwa). kiedy juz masz ten obrazek zapisany to klikasz w "Dodaj własny awatar" ten przycisk "Przegladaj..." i tam wybierasz miejsce gdzie go zapisales (no wiesz, "pulpit", "moje obrazy" etc.), klikasz na jego nazwe, klikasz "ok" albo inny potwierdzajcy przycisk, to roznie bywa, w tym przypadku to bedzie pewnie "otworz". i juz. voila. gotowe. tzn nie do konca. teraz zeby zapisac ustawienia klikasz na samym dole tej strony z danymi "zapisz zmiany". i jak juz sie zapisza to twoje wypowiedzi na forum beda mialy ustawiony przez ciebie avatar.

na tej stronie"dane" sa jeszcze rozne inne rzeczy, takie jak "zawod", "dodatkowe informacje" lub "jestes vege?" oczywiscie przy okazji ustaiwania avataru mozesz to sobie tez zapisac.

wybacz jesli ta cala instrukcja sprawia na tobie wrazenie "poradnika dla niezbyt rozgarnietych" lub czegos w tym stylu i wystarczyloby ci wytlumaczenie tego w jednym zdaniu, ale z wlasnego doswiadczenia wiem, ze czasem ludzie tlumacza ci tak jak bys polowe rzeczy wiedzial, chcociaz wcale ich nie wiesz, a im wydaja sie oczywiste i potem jest juz jakos tak glupio pytac, a nadal nic sie nie wie. ja wole wytlumaczyc raz a dobrze. chociaz oczywiscie nadal masz prawo czegos nie wiedziec - jak cos to pytaj.

jejku, jak juz pozno, padam na nos 😛

pozdrawiam i dobranoc.

[edytowane 3/2/2006 od euridice]

[edytowane 4/2/2006 od euridice]

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/02/2006 3:43 am
silje
bywalec

🙂 witaj hobbicie 🙂 widzę że na forum mamy wielu fanów fantasy i sztuki(ja też sie do nich zaliczam) nio i lubisz rocka... 😛 sama trochę rysuje ale to najczęściej z doskoku-wtedy wychodzą najładniejsze obrazki-czasem to są zwierzęta czasem twarze a czasem nimfy... zdarzaja się kwiaty.a kiedyś masowo...oczy...po prostu same oczy...
czy wiesz ze w internecie są galerie? i zakładasz swoja strone np.ze zdjęciami albo rysunkami... albo też jest portalik gdzie wiersze mozna zamiescić...
avatar... hmm... podaj mi tematykę jaka cię interesuje to coś ci podeślę na pm... 😛
chciałbyś? a dla ciebie coś na pm... 😉

[url=http://www.sandemo.pl] [img]http://www.sandemo.pl/userbary/05.png[/img] [/url] http://www.forum.sandemo.pl/index.php?ap=128

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/02/2006 4:30 pm
silje
bywalec

eh...no tak... 🙁 na tym forum nie ma pm-czyli prywatnych wiadomości
masz email?mój radha@o2.pl moge ci podac adresy stron skąd można ściągnąć avatara fajnego 🙂

[url=http://www.sandemo.pl] [img]http://www.sandemo.pl/userbary/05.png[/img] [/url] http://www.forum.sandemo.pl/index.php?ap=128

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/02/2006 4:36 pm
karmita
rozmówca

nie jestes sam kolo ,niektórzy mój nick kojarzą z "babką" ale ja jestem facetem

ja też uwielbiam sztukę ale najbardzie ulubioną techniką jest puścić pawia w etnikolorze
niezła też jest technika PAW NA WIELORYBA ALBO PAW NA MOTORÓWKĘ

już jej pognałem mejlem tego i innych kilka ale racja ,a jak masz inne linki niż vrindanet to pognaj mi też , co kolo- piękny początek twojego adresu

[b]od Admin:[/b] [color=red]Karmita, proszę edytuj swoj post, zamiast co minutę dopisywac nową myśl. Dzięki.[/color]

Karmita

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/02/2006 5:09 pm
Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  
Praca