Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Początkująca wegetarianka  

Magdaljena
świeżaczek

Witam serdecznie, niedawno zdecydowałam się na wegetarianizm. Nie jest to dla mnie moda, a duży wpływ na decyzję miala fundacja Viva. Nie byłam kompletnie przygotowana na taką zmianę, a było tak jak z niektórymi palaczami. Powiedział sobie jednego dnia, ze nie zapali i juz nigdy nie zapalił. Na początku wybrałam weganizm i chciałabym do tego właśnie dążyć. Jednak im bardziej wchodzilam w temat, tym bardziej uświadamialam sobie, że to jest na początku dla mnie za trudne. Obawiam się, że zimą może być mi ciężko na weganizmie. Czytałam, że weganie przygotowują się do zimy. Mroza, robia słoiki, itd. Teraz mamy dobry sezon, ale zima to co innego. Pewnie są na to sposoby, ale ja jeszcze za bardzo ich nie znam 🙂 Zależy mi na dobrze zbilansowanej diecie, nie chcę na wiosnę za rok sie przewracac 😉 W moim domu warzywa i owoce nie byly stalym gosciem przez cały rok. Jedzenie na szybko, trudno było wyobrazić sobie obiad bez mięsa, bo przecież jest niezbedne dla życia... 🙁 Teraz przekonuje się, ze nie jest niezbędne, ale cały czas mam w głowie stary sposób gotowania i jedzenia. Nie znaczy to ze w pierwszym odruchu siegam do lodówki po wędline, ale np. produktów sojowych nigdy nie jadłam, od nowa wszystkiego się uczę. Będę wdzieczna za Waszą pomoc. Artykułów w sieci jest mnóstwo, nie wiem które są najbardziej wiarygodne. Dobrze, dość tych wypocin 😀 Jeszcze raz Witam.

Magdaljena

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/07/2015 4:34 pm
marekpapro
bywalec

Hej , cieszę się że znowu jedna osoba przeszła na właściwą stronę.

Tak , są tutaj osoby bardzo doświadczone, ja do nich nie należę 🙁
i na pewno Ci pomogą. Jeszcze raz witaj.

nigdy nie nazwę podłego człowieka świnią, psem , czy padalcem. Zwierzeta nie zasługują na takie porównanie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/07/2015 2:44 am
  
Praca