Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Miło Was poznać:)! Witam wszystkich!  

Hilarus
świeżaczek

Hej! Na wegetarianie.pl zarejestrowałem się już jakiś czas temu, ale nie zauważyłem że jest tu forum ;). Przepraszam, że tak niekulturalnie wszedłem nie przedstawiając się , ale lepiej późno niż wcale 🙂 Więc: Jestem Hilarus, mam 22 lata, jestem wege od trochę ponad roku, interesuję się chyba wszystkim ;), lubię jeść ,lubię ludzi, lubię zwierzęta -w ogóle dużo lubię , a w wolnym czasie studiuję medycynę ;).
P.S. Po dzisiejszym meczu kibicuję Francji 😛 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/07/2006 4:54 am
Maze
 Maze
stały bywalec

Witamy pana zawstydzonego 🙂

lubię jeść ,lubię ludzi, lubię zwierzęta

To jak ja 😉 i większośc z nas tutaj; że dział z przepisami juz pewnie odkryłeś- może wrzucisz tam jakis prezencik dla innych żarłoków? Ulubione danko? Mam nadzieje że na medycynie jesteś pilniejszym studentem niż niejaki unvege.;)

Pozdrowionka, fajnie że dołączyłeś!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/07/2006 11:16 am
Lily
 Lily
Famed Member

Bardzo się cieszę, że wegetarianie też studiują medycynę. Mam nadzieję, że Cie tam nie "nawrócą". Witaj 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/07/2006 2:14 pm
Hilarus
świeżaczek

hmmm.... Maze, natchnęłaś mnie do poczytania co też takiego ten unvege napisał i muszę przyznać, że jeżeli miałbym stanąć po którejś ze stron w dyskusji "błędy w artykule" (bo chyba stąd czerpiesz wiedzę o pilności unvege?) to stanąłbym po jego stronie - skoro on jest niedouczony to wynika z tego że ja też nie:( - no ale cóż przecież lekarze nic nie wiedzą 😉 - tym bardziej studenci. A tak trochę poważniej to wydaje mi się że starał on się przedstawić swój punkt widzenia i dawał merytoryczne argumenty (w przeciwieństwie do jego niektórych komentatorów;>). Mam nadzieję że jeżeli w przyszłości założę swój temat "błędy w artykule II" 🙂 co jest dość prawdopodobne ;>, to znajdą się ludzie którzy pokażą mi w których miejscach się myliłem a w których miałem rację. Na razie jestem wciąż tępym studentem medycyny, który nie wie co by odpowiedział swojemu pacjentowi po pytaniu:"czy poleca mi pan wegeatianizm?". To że sam jestem wegetarianinem i WYDAJE mi się że wegetarianizm jest zdrowy, a już na pewno względy moralne przekonują mnie do bycia wege - to nie znaczy że polecę to swojemu pacjentowi, za którego zdrowie odpowiadam i który oczekuje ode mnie wiedzy a nie ideologii.
Do Lily: Wegetarianie studiują medycynę:)! - u mnie na roku (120 osób) jest przynajmniej czterech a przypuszczam że jest ich więcej, tylko o tym nie wiem - bo nie jemy wszyscy razem 😉 - czyli wege na medycynie jest więcej niż średnia w populacji :). A to że piszesz: "Mam nadzieję, że Cię tam nie "nawrócą"" znaczyłoby że nauka jest przeciwna wege 😮 a tak chyba nie jest? Czy może się mylę? 😮 Ze studiowania się jeszcze tego nie dowiedziałem, na razie mam wiedzę o anatomii, znam wzory setek związków chemicznych, nazwy enzymów, co gdzie się wchłania, jakim przemianą ulega itd. itp. ale badań o wpływie wegetarianizmu na zdrowie nikt nam nie przedstawił. W bibliotece jest tylko jedna pozycja o wege : "wegetarianizm w świetle żywności i żywienia" ale z 97 roku:( czyli bardzo dawno to już było napisane, i osobiście brakowało mi tam wyników badań, no i chciałbym mieć jeszcze jakieś inne źródła informacji - jak ktoś zna coś co jest napisane mądrze, naukowo i poparte badaniami to byłbym wdzięczny za polecenie mi:) P.S. Ale się rozpisałem - a chciałem krótko 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/07/2006 3:55 pm
Maze
 Maze
stały bywalec

A naprawde nie zauważyłes ile błędów i naciągania jest w arg unvege? I chociaz zostana odparte, on ciągle je powtrza. Przykład. W artykule pisze jak nadmiar białka szkodzi. Unvege pisze że to nieprawda. To ja mu pisze co sie dzieje z NADMIAREM białka, a on- nie masz racji, bo chodziło mi o nadmiar bialka...Ręce opadają. On nawet nie czyta co ludzie pisza, ani chyba co sam napisał, przyszedl sobie porzyczec i wszystko. Albo- priony nie istnieją. Tez tak nie mozna powiedziec, bo prion- to czynnik wywołujacy choroby prionowe; po prostu nie do końca jasne co nim jest, ale nie mozna mówic ze nie istnieje. Itd, zwykłe czepianie. Pewnie sie na uczelni nie mógl spełnić, to przyszedł odreagować. Merytoryczne argumenty? Jeśli w artykule jest napisane "wielu lekarzy zaleca rezygnacje z mięsa' a unv pisze "błąd, nie rezygnacje a ograniczenie" to gdzie tu jest argument merytoryczny? Tu jest niezrozumienie prostego zdania. I przykłady mozna mnożyć.

Ale, mam nadzieje że sie zadomowisz tu twój temat więc nie gadajmy u funvege więcej. 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/07/2006 4:14 pm
Lily
 Lily
Famed Member

http://vege.spinacz.pl/str.php?dz=65&s=1
http://vege.spinacz.pl/str.php?dz=43
może tu znajdziesz coś interesującego?
A czy nauka jest przeciwna wege? Z tego co wiem, nie natomiast wiele osób usiłuje nam udowadniać, że wegetarianizm jest szkodliwy dla zdrowia, tyle że nie wiem, na czym one się mogą opierać? Chyba tylko na przesądach i strachu.

[edytowane 2/7/2006 od Lily]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/07/2006 11:50 pm
kazamuko
stały bywalec

Witaj, mam nadzieję ze zadomowisz się na forum i będziesz podsyłał jakieś nowości w interesującym nas temacie. Trzymaj się na tych swoich studiach i dołącz do grona wykształconych wege, zwłaszcza tak potrzebnego zawodu, to mi przypomniało, że chciałam wrzucić nowy temat apropo zawodów wegetarian, niejeden mięsożerca by się zdziwił ale nie mamy się czego powstydzić. Pozdrawiam wakacyjnie. 😉

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/07/2006 7:24 pm
unvege
forumowicz

o! widze ze zostalem obgadany 🙂

to mile.... poniekad.

chcialbym tylko uscislic ze raczej czuje sie spelniony po tych latach ktore mi minely, a jak bedzie dalej to sie zobaczy. to w jakim celu znalazlem sie na tym forum tez juz wiele razy bylo tlumaczone wiec se odpuszcze 🙂

pozdrawiam kolege po fachu, ktory najwyrazniej rozumie o co mi biega! :drink: :thumbup:

no i wszystkim zycze milych, spokojnych swiat Bozego Narodzenia!

😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/12/2006 3:36 am
  
Praca