Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Elektrownie atomowe w Polsce   

Strona 3 / 4 Wstecz Następny
cienkun
rada starszych

I to całe 2 000 000 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/04/2011 1:16 pm
lekki123
bywalec

Jesli chodzi o wiatraki, to ludzie tak jakby zapominali takze o tym, ze one strasznie szpeca krajobraz, dochodzi do tego jeszcze efekt "disco", czyli odbijanie swiatla slonecznego, ja osobiscie bylbym raczej za ogniwami slonecznymi i przeciw energii atomowej

Ciepłą wodę pewnie w niektórych rejonach można ciągnąć przez geotermię. Jedną już mamy, stała się medialna, ale niestety okazała się niewypałem, bo budował ją kretyn ;).

Rzad sie zmienil i dlatego zablokowano geotermie Ojca Dyrektora, gdyby nie zmiana rzadu to pewnie doszlo by do skutku, tak swoja droga umiec tak omamic ludzi to tez jest sztuka 😉

swiat zmienia sie przestawia game barw

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/04/2011 9:43 pm
cienkun
rada starszych

Jesli chodzi o wiatraki, to ludzie tak jakby zapominali takze o tym, ze one strasznie szpeca krajobraz

Kwestia gustu. Mi się podobają. 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/04/2011 9:51 pm
an
 an
bywalec

Jesli chodzi o wiatraki, to ludzie tak jakby zapominali takze o tym, ze one strasznie szpeca krajobraz

Kwestia gustu. Mi się podobają. 🙂

Prawdę mówiąc to nie słyszałam nigdy żeby ktoś się nad tymi współczesnymi wiatrakami zachwycał - mam na myśli estetykę, wygląd 🙂
Mi się nie podobają bardzo, miałam okazję widywać przejeżdżając przez Holandię lub sąsiedni kraj i to naprawdę nic przyjemnego takie hektary pól wiatrakowych 🙁

(co innego starodawnego typu drewniany wiatraczek ozdobny, albo taki młyn drewniany 🙂 )

jako naturalne źródła energii proponowałabym źródła geotermalne, a gdzie się da - wodne (w górach)/
Problemem w naszym kraju jest jednak utrudnianie wszelakich inicjatyw, na wszystkim "państwo" chce zarabiać (no i ciekawe co to za firma zarobi przy promowaniu atomowej energetyki :/ )
A kolektory słoneczne (których byłam fanką) podobno nie są takie ekonomiczne 🙁

Przy okazji - jeśli chodzi o ogrzewanie wody cieplej - w lecie można stosować (tam gdzie się da) sposób który stosują np na Cyprze - zbiorniki na wodę na dachach ogrzewane słońcem, zawsze to jakaś oszczędność energii.

ania

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/04/2011 3:14 am
Bellis_perennis
Famed Member

A kolektory słoneczne (których byłam fanką) podobno nie są takie ekonomiczne

Nie są, poza tym i tak muszą być używane z innym źródłem energii. W tym klimacie nie są super alternatywą.

Przy okazji - jeśli chodzi o ogrzewanie wody cieplej - w lecie można stosować (tam gdzie się da) sposób który stosują np na Cyprze - zbiorniki na wodę na dachach ogrzewane słońcem, zawsze to jakaś oszczędność energii.

A w naszym klimacie zimą przypadkiem nie będą się szybciej wychładzać?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/04/2011 3:30 pm
an
 an
bywalec

Przy okazji - jeśli chodzi o ogrzewanie wody cieplej - w lecie można stosować (tam gdzie się da) sposób który stosują np na Cyprze - zbiorniki na wodę na dachach ogrzewane słońcem, zawsze to jakaś oszczędność energii.

A w naszym klimacie zimą przypadkiem nie będą się szybciej wychładzać?

One się sprawdzają w ciepłym klimacie, ale myślę, że w naszym klimacie mogłyby być wykorzystywane letnią porą. Na zimę napewno nie można w nich trzymać wody na zewnątrz, żeby nie zamarzła i nie zniszczyła zbiornika (nie wiem na pewno czy to jest opłacalne w naszym klimacie, wydaje mi się, że taki zbiornik nie powinien być drogi, ale to już by trzeba kogoś z Cypru zapytać 🙂

ania

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/04/2011 5:42 am
eRZet
weteran forum

http://nowyobywatel.pl/2011/04/12/zaplaca-przyszle-pokolenia/

Ciekawy głos w dyskusji.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2011 2:15 pm
StellaArtois
weteran forum

A ja w dalszym ciągu nie rozumiem, co to za różnica, czy elektrownia atomowa jest 200 km ode mnie, ale za granicą polityczną mojego kraju, czy 200 km ode mnie i w tym samym państwie? Dla mnie, moich przyszłych dzieci i ich komórek w okresie intensywnego podziału tej różnicy nie ma.
A prawda jest taka, że każdy chce mieć komputer, piekarnik i lodówkę, ale broń borze, nie budujcie mi tu elektrowni atomowej, każdy chce mieć drogę, ale w żadnym wypadku nie 10 km od swojego domu ;] U kogoś, proszę bardzo ;]
Sama nie wiem, jakie mam zdanie na ten temat, ale jakąś fanatyczną przeciwniczką nie jestem.
Przy okazji - słyszałam w jakimś serwisie, że japończycy chcą wylać do oceanu skażoną wodę, pozostałą po chłodzeniu reaktora. Wie ktoś coś o dalszych losach tej sprawy?

[edytowane 19/4/2011 od fasolencja]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2011 2:43 pm
eRZet
weteran forum

Fasolecjo,

Tak, tutaj:

http://cia.bzzz.net/trzesienie_ziemi_w_japonii_stan_wyjatkowy_w_elektrowni_atomowej

Informacja z 5 kwietnia.

W sprzeciwie nie chodzi o to, żeby elektrownia nie była "blisko mnie". Nie mamy możliwości wpływu na sytuację w innych krajach, ale możemy protestować tutaj.

Z energetyką atomową jest jak z mięsożerstwem: gdyby mięso miało chociaż jedną substancję niezbędną dla zdrowia (już nie mówię, że życia) - zaakceptowałbym fakt i pogodził się z koniecznością zjadania zwierząt. Gdyby elektrownia atomowa rozwiązywała problemy energetyczne - zaakceptowałbym to jako mniejsze zło.

Sam nie jestem fanatycznym przeciwnikiem, ale im więcej o tym czytam, tym bardziej jestem na NIE.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2011 2:55 pm
BartexXx310
rozmówca

ja osobiście jestem przeciw

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/04/2011 11:19 pm
vieslav
forumowicz

A może przeciwnicy napisaliby dlaczego nie chcą i zaproponowali inne źródła energii? Zostajemy przy węglu, który ciągle drożeje i jest go mniej? Nie ma sprawy, w bardzo niedalekiej przyszłości przyjdzie nam płacić 2zł za 1KWh (dla porównania teraz jest to około 70gr, rok temu około 45gr).

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/04/2011 5:34 pm
cienkun
rada starszych

No przecież ja napisałem, że proponuję elektrownie wiatrowe! A nie chcę atomówek, bo to bomba ekologiczna. Zwłaszcza w polskim wydaniu...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/04/2011 7:27 pm
vieslav
forumowicz

Wiem, czytałem twoje zdanie. Ja również jestem za "zieloną" energią, ale czasem nie ma wyjścia i trzeba szukać alternatywy, którą na pewno nie może być węgiel. Atomówki są bardzo wydajne, ale myślę, że za koszty budowy spokojnie można większość kraju wyposażyć w zieloną energię.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/04/2011 11:24 pm
eRZet
weteran forum

Bardzo wydajne! Pierwszy reaktor pokryje aż 1% zapotrzebowania!
Dziękujmy bogom za tak wspaniały dar!

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/04/2011 3:09 am

Uważam , że w pierwszej kolejności powinniśmy nie marnować energii, bo to jest główny problem, a ile byśmy zaoszczędzili na wyłanczaniu urządzeń elektrycznych z trybu czuwania.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/04/2011 2:21 pm
Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  
Praca