Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

wybory parlamentarne 2011  

Strona 2 / 10 Wstecz Następny
Bellis_perennis
Famed Member

A to nie są ci "zieloni" od Rafala sławni.wegetarianie? Bo coś mi się obiło o oczy, że on w jakiejs zielonej partii palce maczał...

Na szczęście nie 😀 to jest odpowiednik niemieckich zielonych którzy są w Niemczech obecnie ogromną siłą polityczną. U nas zieloni dopiero raczkują ale za ten PSL mają u mnie minusa. No ale i tak szanuję ich lidera bo jako jedyny polityk powiedział podczas wywiadu (akurat do tvp1) o monopolizacji rynku żywności przez monsanto i o patentach. Wprawdzie został zakrzyczany ale i tak to jeden z nielicznych głosów rozsądku wśród naszych polityków.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/09/2011 7:03 pm
eRZet
weteran forum

[b]eRZet [/b]: A nie przekonuje Cię argument, że Twoi rodzice lub dziadkowie walczyli o to byś mógł głosować w demokratycznych wyborach?

A co do wyborów ogólnie: ostatnio spotkałam się z takim zdaniem " Gdyby wybory mogły coś zmienić już dawno byłyby zakazane."
Myślicie, że coś w tym jest?

No ale widzisz, moja rodzina zawsze była w opozycji. Jeden dziadek był w AK, drugi w '45 dał Ruskowi w mordę. Rodzice przed '89 też byli antysystemowi. I co ja mam teraz powiedzieć: mamo, tato, pójdę zagłosować (jeszcze, nie dajcie bogowie, na partię rządzącą)? 😛

Moim skromnym zdaniem wybory to jedna wielka ściema. Zostały one zawłaszczone przez partie i na dobrą sprawę ktoś, kto nie został przez nie naznaczony, nie dostaje się do władz.
Poza tym, jestem demokratą 😛 więc obecny system jest dla mnie nie do zaakceptowania.
Skoro moi przodkowie o demokrację walczyli, to dlaczego ja mam popierać ustrój partyjno-oligarchiczny(tm)?
Możemy oczywiście bawić się w wyszukiwanie partii, które będą najmniej szkodliwe, ale po co?

Ja bojkotuję wybory ŚWIADOMIE. Nie idę, nie dlatego, że mi się nie chce, tylko dlatego, że kłóci się to z moimi poglądami.

Jeśli zwiążemy parlamentarzystów obietnicami wyborczymi to zastanowię się nad tym.
Jak na razie jednak nie dam się oszukiwać 😡

[edytowane 13/9/2011 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/09/2011 7:38 pm
tru
 tru
stały bywalec

Może kogoś to zainteresuje.
http://zieloni2004.pl/news-3117.htm
Nie podoba mi się że startują z list PSLu 😡
Jestem na etapie wertowania listy palikota.

No własnie, zagłosowałbym na Zielonych (zresztą już kiedyś głosowałem) ale zawsze przeraża mnie ta Lewa Strona Mocy. Jak zwykle wybór pomiędzy złym lub gorszym....

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/09/2011 8:40 pm
kazik84
bywalec

W TOK FM są od poniedziałku do piątku dyskusje z kandydatami na posłów i senatorów. Muszą odpowiadać m.in. na pytania słuchaczy. Dzisiaj był Palikot. Dotą byłam sceptycznie do niego nastawiona - za większość jego ekscesów jak był jeszcze w PO, ale z wieloma rzeczami, które głosi się zgadzam. Tylko czy to są rzeczywiście jego poglądy? Nie do końca jest dla mnie wiarygodny...

A tak w ogóle ktoś wiedział, że Palikot jest wege?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/09/2011 11:40 pm
Bellis_perennis
Famed Member

A tak w ogóle ktoś wiedział, że Palikot jest wege?

Z bloga Palikota
[i]Bronka poznałem bodaj w 1994 roku podczas sylwestra w leśniczówce w Lasach Janowskich. Byliśmy potem na wielu prywatnych wyprawach i spędziliśmy razem ostatnich pięć sylwestrów. Z tych wszystkich wydarzeń najbardziej niezwykły był nasz wspólny pobyt w Rosji i polowanie na głuszca. To było dobre 300 km od Moskwy, w kierunku na Białoruś, jak sobie przypominam - w marcu 1997 lub 1998 roku. Mieszkaliśmy wśród całkowitych moczarów w jakiejś pamiętającej drugą wojnę światową leśniczówce. Warunki straszne i na trzeźwo nie dało się położyć.

To było moje pierwsze polowanie. Nie jestem urodzonym myśliwym i bardziej ciągnęło mnie do przygody i towarzystwa niż do strzelania. Wśród prawdziwych myśliwych doświadczyłem swoistego rodzaju więzi i kultury, które mają niezwykle wiele uroku. Składają się na to różne obyczaje, pieśni i... nalewki, a nawet dobra tradycyjna kiełbasa. [/i]

źródło: http://palikot.blog.onet.pl/1,CT44379,index.html

No, no wegetarianin jak nic :rotfl: chyba wezmę z niego przykład 😛

[edytowane 23/9/2011 od Bellis_perennis]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/09/2011 12:03 am
eRZet
weteran forum

[url] https://www.facebook.com/pages/Bojkot-wybor%C3%B3w/115563131882920[/url]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/09/2011 12:17 am
dentescanini
rozmówca

ja jak już od wielu lat, czyli od kiedy mam prawo głosu, będę głosował, na JKM. pewnie nie wygrają, ale przynajmniej od urny odejdę z czystym sumieniem (i z prawem do narzekania 🙂 )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/09/2011 12:36 am

A tak w ogóle ktoś wiedział, że Palikot jest wege?

Co do poglądów Palikota to Groucho Marx trafnie określił taką postawę " Oto są moje poglądy! A jak wam sie nie podobają to mam jeszcze inne"
Palikot byl już człowiekiem głęboko związanym z KK, potem ateistą. Jest po paskudnym rozwodzie a w swoich spotach przedstawia się jako "ojciec rodziny" itd.

A podobno Ryszard Kalisz nie je mięsa. Nie, że jest wegetarianinem, tylko przeszedł na dietę bezmięsną w celach zdrowotnych.

[b]dentescanini [/b] jedzenie mięsa Ci wybaczę, głosowanie na JKM nie 🙂

[edytowane 23/9/2011 od annadagmara]

call me Amber

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/09/2011 12:41 am
Bellis_perennis
Famed Member

Dantescanini głosujesz na człowieka który uważa kobiety za głupsze, nadające się jedynie do służenia mężczyznom? Głosujesz na człowieka który uważa, że niepełnosprawnych powinno się izolować?

Nie wierze... A może też chcesz mieć swoją darmową służącą?

O! Kalisza lubię, tolerancyjny luzak 😀 i wcale o dietę nie chodzi, chyba od zawsze budził moją sympatię.

[edytowane 23/9/2011 od Bellis_perennis]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/09/2011 12:43 am
eRZet
weteran forum

Nie wierze... A może też chcesz mieć swoją darmową służącą?

...

[po dłuższym namyśle - jednak nie będę jednym zdaniem zrażał sobie wszystkich koleżanek z forum] 😛

A tak poważnie: słyszałem kiedyś w radiu wywiad z tym panem i był naprawdę zabawny. Zwłaszcza jego "historyczne" wstawki. Dobrze, że politycy generalnie nie znają historii, bo wtedy jkm by się wyróżniał.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/09/2011 12:46 am
dentescanini
rozmówca

Dantescanini głosujesz na człowieka który uważa kobiety za głupsze, nadające się jedynie do służenia mężczyznom? Głosujesz na człowieka który uważa, że niepełnosprawnych powinno się izolować?

Nie wierze... A może też chcesz mieć swoją darmową służącą?

O! Kalisza lubię, tolerancyjny luzak 😀 i wcale o dietę nie chodzi, chyba od zawsze budził moją sympatię.

[edytowane 23/9/2011 od Bellis_perennis]

taką opinię o JKM może mieć tylko ktoś kto nie zna poglądów tego pana, a jedynie zna jego wypowiedzi wyrwane z kontekstu. już wyjaśniam. to fakt JKM nie che równych praw dla kobiet, ale jak sam wiele razy mówił, kobiety muszą mieć więcej praw niż mężczyźni, więc sprzeciw wobec równouprawnienia nie jest wymierzony przeciwko kobietom

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/09/2011 12:59 am
Bellis_perennis
Famed Member

Dantescanini ależ ja znam wypowiedzi tego pana i uwierz że kompletnie się z nimi nie zgadzam. Więcej praw? Ale po to aby mogły rodzić i spełniać się jako panie domu. Och jaki to przywilej, zawsze o tym marzyłam.... Co mi tam kariera naukowa w dziedzinie zdominowanej przez mężczyzn, przecież jestem tylko głupią kobietą. Na JKM mam uczulenie.

ps eRZet masz przegwizdane 😛

[edytowane 23/9/2011 od Bellis_perennis]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/09/2011 1:03 am

Ależ ja czytuję felietony JKM regularnie i nie są to wypowiedzi wyrwane z kontekstu. Zdanie, że dziewczynek nie powinno sie uczyć np matematyki bo nie są w stanie jej pojąć z kontekstu wyrwane nie było. Ani to, że niepełnosprawne dzieci powinno się trzymać w zamkniętych ośrodkach dla ich dobra.

call me Amber

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/09/2011 1:05 am
dentescanini
rozmówca

zgadzam się to chyba uczulenie, no ale co trawa lub kot winne mojej alergii.

a co do JKM nie chodzi o to że mają spełniać się jako panie domu, tylko aby mogły sobie same wybrać, czy chcą być paniami domu czy nie, bo dziś kobiety muszą pracować, aby rodzina mogła się utrzymać, a chodzi o to, żeby kobieta nie musiała tylko mogła jeśli chce

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/09/2011 1:08 am
Bellis_perennis
Famed Member

Ale nie w męskiej dziedzinie bo wg tego Pana jako kobieta jestem zbyt głupia, zapewne nie mam orientacji w terenie i powinnam się zająć żeńską dziedziną np pracą w przedszkolu.

Bo jak kiedyś powiedział JKM:
[i]-Czy gdyby urodził się Pan jako kobieta, to czy miałby te same poglądy co teraz?
-Na pewno! Ale nie umiałbym ich tak klarownie i logicznie przedstawiać [/i]

No nie nadaję się, pasja jest niczym, mam macicę i mniejszy 'mósk' 😉

[edytowane 23/9/2011 od Bellis_perennis]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/09/2011 1:36 am
Strona 2 / 10 Wstecz Następny
  
Praca