Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Opinie dietetyków na temat diety wege  

merrymerry
świeżaczek

Witam.
Czy ktoś ze społeczności tego portalu jest może lekarzem ?
Idealnie by było dowiedzieć się od lekarza dietetyka
jakie zagrożenia niesie ze sobą źle skomponowana dieta wege
A może ktoś życzliwy poda namiar na takiego spejalistę, który
ułożyłby taką dietę - jak najbardziej pełnowartościową,
tak żeby przejście na wege nie odbiło się nieładnie na zdrowiu...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/10/2005 8:18 pm
mroofeczka
forumowicz

Ja takiego lekarza nie znam, ale moze wartoby poczytac o dziecie na tej stronie. Wtedy sam/a mozesz wywnioskowac co trzeba jesc i w jakich ilosciach. Wazne jest, zeby jesc bardzo roznorodne potrawy, wtedy wszystko powinno byc ok, tak jak u mnie. I wcale nie trzeba do tego dietetyka 😉 pozdrawiam 😀

I know what I want and I say what I want and no one can take it away...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/10/2005 7:28 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Ja myślę, że tak samo złe jak dieta "mięsożerców". Im także może zabraknąć żelaza, mogą mieć anemię. Witamina B12 - znajduje się w produktach mlecznych (laktoowowegaetarianie nie powinni mieć z tym problemu), a weganie mogą uzupełnić braki preparatami z tą witaminą (Vegewit). Witamina ta ma wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, natomiast u mięsożerców jest trudniej wchłaniana ze względu na procesy gnilne w jelitach.
PS Nie jestem lekarzem, ale znam lekarkę, która swoje dzieci wychowała na diecie wegetariańskiej - dziś są dorosłe i zdrowe.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/10/2005 10:55 pm
medusa
forumowicz

oj tak, bardzo brakuje wegetariańskich lekarzy, dietetyków...
to wszystko nie jest takie łatwe. czasem nie wystarczy sobie po prostu pczytać

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/10/2005 10:06 pm
sarna
początkujący

Również jestem zainteresowana lekarzem, który potrafi wskazać dietę odpowiednią z kolei przy problemach żołądkowych. Zdiagnozowano u mnie refluks - beznadziejne paskudztwo.
Jest wiele rzeczy, jakich mi nie wolno jeść. Dietetyk jest bardzo mile widziany. Ktoś, kto pomoże ułożyć jadłospis wege.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/10/2005 8:28 pm
  
Praca