Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

a więć zawisł  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
Koniara
stały bywalec

A, i w ogóle jestem ciekawa co kościół na to? 😉

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/12/2006 1:37 am
ALchemik
bywalec

lbo mogli mu dac jakąs łagodniejszą śmierć

lagodniejsza smierc powiadasz ! dla mnie smierc to smierc i w tymwypadku nie zmienilo by nic czy by go powiesili , rozstrzelali , dali na zjedzenie lwa lub załaskotali na smierc ! mieli okazje zeby zatrzymac to domino zla , smierc za smerc , on zabijal ,zabili jego , teraz beda zabijac jego zwolennicy ! i tak w kolko ! bez sensu ! mogli go zamknac w karcerze o chlebie i wodzie a moze sam Husajn doszedl by do tego ze robil zle i przeprosil wszytkich a tym samym zatrzymal to domino ! trzeba wierzyc w ludzi 🙂 😛

a inaczej mówiłabym jakbym mieszkała w tym [b]w tym całym Iraku. [/b]

zabrzmialo to dla mnie jak bys w pewie sposb gardzila tym krajem a przynajmniej czula ze "wyższa" od nich ! no chyba ze sie myle 🙂

dopóki widziesz jeszcze uśmiech to widziesz cud ... ! ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/12/2006 1:52 am
Koniara
stały bywalec

mogli go zamknac w karcerze o chlebie i wodzie a moze sam Husajn doszedl by do tego ze robil zle i przeprosil wszytkich a tym samym zatrzymal to domino ! trzeba wierzyc w ludzi 🙂 😛

No mogli go zamknąć a nie zabijać! z tym sie akurat zgadzam. Ale żeby przeprosił no to hm... Wydaje mi się że by go ludzie wtedy wyśmiali ;/

A z tym 'w tym całym Iraku' To mylisz sie, nie o to mi chodziło. Po prostu przypadkowo tak mi się napisało 😐 Nie czuje się od nich 'wyższa' tak jak to ująłes. Wrecz przeciwnie. Ja znając życie bym chyba ogłupiała w takim kraju. W ogole bym nic nie mówiła, nigdzie nie chodziła bo na każdym kroku moze sie okazać ze zrobiłam coś nie tak i mnie zabiją ;/
W sumie to ich nawet podziwiam tych ludzi, ja bym chyba sie zabiła ze strachu xD

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/12/2006 2:04 am
ALchemik
bywalec

Wydaje mi się że by go ludzie wtedy wyśmiali ;/

a ja uwazam ze wrecz przeciwnie ! moze by go wysmiali jak by przyszedl na pierwsza rozprawe i zaczal mowic ze nei wiedzial co robil ze opentaly go zle moce i teraz zaluje ! przepraszal by ze wzgeldu na grazacy mu wyrok ! a jak by spedzil lata w celi przemyslal wszytko i majac juz pzrzed oczyma zblizajaca sie smierc i przyznal sie do wszytkiego i przeprosil wszytkich mysle ze moglo by to dac duzo wiecej niz jego powieszenie !

dopóki widziesz jeszcze uśmiech to widziesz cud ... ! ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/12/2006 2:10 am
Koniara
stały bywalec

No moze, moze by to akurat więcej dało ale już sie stało, zabili go chociaż mi się wydaje że on zyje ;/ Że to nie był on ale dobra, ja juz nic nie mówie ;X

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/12/2006 2:19 am
ALchemik
bywalec

mi się wydaje że on zyje

a mi sie wydaje ze amerykanie zadali sobie zbt duzo trudno i zbytnio sie narazili zeby pozwolic mu uciec ! mysle zenie bedziemy mieli tu doczynienia z drugim wiecznie zywym Elvisem 🙂 chociarz dzisiaj niczego nie mozna byc pewnym wiec nie mowi hop 🙂 😛

ja juz nic nie mówie ;X

alez ja zachecam do dalszej dyskusji 🙂 to ze polemizuej z Twoimi wypowiedziami nie jest spopodowane zlosliwoscia tylko normalna ludzka wymiana pogladow 🙂 pozdrawiam 🙂

dopóki widziesz jeszcze uśmiech to widziesz cud ... ! ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/12/2006 2:24 am
Koniara
stały bywalec

a ja uwazam ze wrecz przeciwnie ! moze by go wysmiali jak by przyszedl na pierwsza rozprawe i zaczal mowic ze nei wiedzial co robil ze opentaly go zle moce i teraz zaluje ! przepraszal by ze wzgeldu na grazacy mu wyrok ! a jak by spedzil lata w celi przemyslal wszytko i majac juz pzrzed oczyma zblizajaca sie smierc i przyznal sie do wszytkiego i przeprosil wszytkich mysle ze moglo by to dac duzo wiecej niz jego powieszenie !

Ale tutaj za bardzo nie rozumiem o co Ci chodzi. Mieli by go niby trzymać przez ileś tam lat, a potem dopiero zabić? Po co?

Tutaj nie chce obrażać amerykanów ale wydaje mi się ze oni sa za głupi, oni woleli ten problem jak najszybciej rozwiązać i go powiesić. mieć spokój. Albo tak jakby upozorowac jego śmierć.

wisieć to Bush powinien i jego przydupasy. Tylko tego nie doczekamy pewnie

Z tym się zgadzam, że raczej powinni ich pozabijać a nie husajna

Askari powiedział, że wszyscy przyglądali się egzekucji w milczeniu, ale gdy lekarz stwierdził śmierć Saddama, złożyli sobie gratulacje.

A to jest trochę dziwne. Czy mi się wydaje czy oni sa dumni z tego ze go zabili skoro składają sobie gratulacje? 😉

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/12/2006 2:58 am
krzyś
początkujący

Kazdy ma swoje poglady i ja ja to jak narbardziej szanuje ale poco to wszystko czy my niemozemy zyc normalie??? Szampanskiej zabawy zyczecze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/12/2006 3:50 am
DorotaM
początkujący

Według mnie kara śmierci nie ma za zadanie ukarania, bo kara to dla mnie coś, z czego można wyciągnać wnioski na temat postępowania w przyszłości, a ten sobie nie "popostępuje". Kara śmierci ma na celu eliminację zwyrodnialców ze społeczeństwa. Może to kogoś zszokuje albo zniesmaczy, ale generalnie jestem zwolennikiem kary śmierci. Oczywiście nie chodzi o zabijanie dla sportu za kradzież cukierków, ale o kary dla jednostek zdegenerowanych moralnie. O wyeliminowanie ze społeczeństwa jednostek zagrażających mu. I na przykład nie jestem drastyczna - gwałcicieli, jak to jest zdaje się w Tajlandii - nie zabijać, ale kastrować. Niech utrzymuje rodzinę, ale niech już nigdy nikomu krzywdy nie zrobi. Patrzę na to wszystko z punktu widzenia własnego. Nie wiem, co zrobiłabym człowiekowi, który skrzywdziłby moje dziecko! I lepiej, niech się nikt nie próbuje przekonać, bo potrafię być nieobliczalna, jak się naprawdę wścieknę. Myślę, że gdyby ktoś zgwałcił moją córkę na przykład (tfu, tfu, tfu), spokojnie i z zimną krwią okaleczyłabym go na całe życie. Zadała tysiączne męki, bez drgnienia powieki. I z zabiciem też chyba nie miałabym problemu. Myśl, że mam mu zapewnić wikt i opierunek nawet w ograniczonej przestrzeni więzienia, doprowadziłaby mnie do szału. A przecież zapewniam wikt i opierunek gościowi, który zgwałcił cudzą córkę. Uważam, że większość więźniów powinna ciężko pracować na swoje utrzymanie i to w bardzo spartańskich warunkach. U nas często młode, zdrowe byki mają w pierdlu lepiej, niż np. rodzina z Biszczadów.

Natomiast śmierć Saddama uważam za pokazówę, tak jak całą iracką interwencję. Amerykanie niestety są bandą hipokrytów, bo teraz zwalczają w Azji to, co sami popierają w Ameryce Południowej. I jak można coś takiego robić?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/12/2006 2:35 pm
wrobel
bywalec

Z kastracja to sie zgadzam dla pedofili i innych takich:] I z tym że węzień musi pracować ciężko na swoje utrzymanie. Mogło by to coś być w stylu obozu pracy. Zresztą, nie przemyślana jest ta sprawa gdyż jak już mówiłem jest to prestekst do kolejnej fali zamachów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 31/12/2006 3:37 pm
Owo
 Owo
bywalec

a moze sam Husajn doszedl by do tego ze robil zle i przeprosil wszytkich

Oj, nie sądzę. To sprawa Boga-Honoru-Ojczyzny... nie mógłby się przyznać, że źle zrobił, to by było po prostu absurdalne. No i tragicznie wpłynęłoby na morale jego popleczników ;] Naprawdę, prawdopodobieństwo, że by tak zrobił, jest równe prawdopodobieństwu, że należałby do grupy kabaretowej.

Co do jego powieszenia. Paranoja. Dobrze mieć kogoś, na kogo można zwalić wszystkie problemy świata, dorwać go i zabić. Tylko co potem? Bo problemy nie znikną. Bo problemem nie był jedynie ten jeden człowiek. Ale wtedy mądrzy Amerykanie znajdą sobie nowego kozła ofiarnego, żeby mieć przeciw czemu walczyć i czuć się silnym na placu boju.
Właściwie to zabicie go, jak myślę nie tylko ja, przysporzy Amerykanom wieeeeleee kłopotów.

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/01/2007 4:18 pm
EvilOne
stały bywalec

każdy z nas wie, że ta drastyczna śmierć nic nie zmieniła, ale bezsensowne akty przemocy zawsze mnie przerażały...

co do Husajna-widziałam kiedyś straszne zdjęcie, z tej zagazowanej wioski... do końca życia ten obraz mi w oczach pozostanie...
matka, taka wiejska kobita w huście na głowie, trzyma niemowlę w ramionach. Leżą na ziemi, zagazowani, dziecko ma otwarte usta jakby w krzyku zastygło, matka tak samo, a kolor skóry chorobowo zmieniony... ale ramiona cały czas usilnie przytrzymują dziecko czule przy sobie, chociaż są martwe.

kim są stworzenia zdolne do takich rzeczy???

co do więźniów-ok. 1400 zł kosztuje miesięczne utrzymanie wieźnia. A ile swoją drogą dostaje matka samotnie wychowująca dziecko?? 100 zł??
na przykładzie słynnego barbarzyństwa naszych czasów-dzieci w beczkach. Ich matka, zabijająca własne niemowlę poprzez wciśnięcie mu kłęba waty do gardła itd. Dożywocie. Nie jest stara-może jeszcze żyć ze 20 lat.
To może sobie pomnożymy... 1400 zł razy 12 razy 20.... z naszych podatków. Na utrzymanie czegoś, co nie zasługuje na miano człowieka. Na 3 posiłki dziennie dla niej i opiekę lekarską 24 h. Ja sama nie mam opieki lekarskie jakiej potrzebuje-nie moge sie dopchać do lekarzy itd... a ONA ma!! wwwrrrrrr!!!!

ale mimo wszystko-bezsensownej przemocy mówimy stanowcze NIE!!!

a to z kręgami i krwią... paskudne. Średniowieczny syf nieśmiertelny i zawsze na czasie!!

:/

hide and seek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/01/2007 6:07 pm
wrobel
bywalec

Wiadomo że idzie mnóstwo kasy na utrzymanie więźniów, wiec powinny być obozy pracy zamiast standardowego więzienia!!! przynajmniej był by porzytek z takiego pasorzyta

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/01/2007 11:33 pm
Wiejka
stały bywalec

Hmm...dużo ludiz gadło głupoty, że zasłużl..Ale widzę, ze większość ma takei zdanie jak ja....Kara śmierci to dla mnie największa głupota..Nie chcę się powtarzać...ale co oni chcą pokazac, nauczyć przez takie postępowanie..on zabił to my jego też.....Nie...zgadzam się z poprzednikami, że powinien, gdiześ być w jakimś więzieniu...nei wiem..pracować fizycznie..miałby dużo czasu na przemyślenia...śmierć tak naprawdę była dla niego wyzwoleniem...

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/01/2007 11:27 pm
Majowa
bywalec

Saddam już dawno zakopany. Emocje przycichły.

Na temat pozbawienia go życia powiem tylko tyle - kolejna porażka ludzkości, jako zbiorowość zamieszkująca tą planetę niewiele się nauczyliśmy przez ostatnie 2 tysiące lat, a ktoś kiedyś tyle o tym gadał - podobno był synem stolarza czy jakoś tak.

A skoro już jesteśmy przy sławnych postaciach i wielkich zbrodniarzach to co myślicie o pewnym zjawisku jakim jest popkult pewnego wątpliwego "bohatera" - Cheguevary. Zastanawiające są te "świętości" współczesnej kultury i to jak jej kreatorzy robią nam wodę z mózgu. Coś dla wielbicieli gadżetów z wielkim Che - na otrzeźwienie:
http://www.miasik.net/articles/fontova2.html

[edytowane 17/1/2007 od Majowa]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/01/2007 4:45 am
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca