Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

kilka nastepnych pyt 🙂 (muzyka,soki ...) i ciekawostka ;P  

Piotrek
początkujący

Nie wiedziałem w jakim dziale to zamieścic więc moje najważniejsze pyt. :

Ostatnio rozmawiałem z pewnym wegetarianinem i po miłej rozmowie mnie zbluzgł mianowicie.... chodzi mi o muzyke.,... powiedział że nie mam prawa słuchać takeij muzyki jak chcem być wege. Słuchm metalu i tak tylko sie pytam lub mowie to wam.,.nie wiem jak to ujac... bo zaznaczam ze z metalu nie zrezygnuje ,dla tej muzyki bylbym gotow zrobic rozne rzeczy ;P. Łączy mnie z nią więź ;P nie będe wam opowiadał całego mojego życia żebyście zrozumieli ,ale jak ktoś by to usłyszł to już by wiedział czemu tak kocham te muzyke ;P.

2). Moja mama narobiła soku pomidorowego z 2miechy temu. Jakoś gotowała pomidorki jakieś przyprawy... pije to właśnie i nawet dobre... co o tym myślicie?? To chyba lepsze niz soki ze sklepów no i chyba wolno mi pic sok pomidorowy? ;P

ciekawostka to :
ostatnio gadałem z gosciem i powiedział ze weganie to zli ludzie a miesozercy dobzi bo rosliny tez maja uczucia ja mu na to ze nie płaczą jak sie je zjada a on mi zaczął prawić morały typu "rośliny zaopatrują ns w tlen" , "nikt nie mówił że mamy nie jeść mięsa ,apostołowie i Jezus jedli wiec my tez jedzmy" , "rosliny nie płaczą bo nie moga ale je to boli" itp. itd.

swoja droga...mzoe mi ktos n gg jakso rozpisac jak mam sie odzywiac mniej wiecej?albo jakeis przepisy na zupki bez miecha 🙂 ogolnie w gotowaniu jestem dobry umiem robic duzo rzeczy ,,ale z miesem ^^ a nalesnikow cale zycie jadl nie bede ;P

"to że czegoś nie widzisz ,nie znaczy ,że tego nie ma"(Anonim)
--------
"przyjaciel każdego nie jest niczyim przyjacielem" (Arystoteles)
--------
'Nie ma rzeczy, której nie można by zdobyć wytrwałą pracą i silnym staraniem.' (Seneka)
--------
'Wiad

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/11/2005 1:54 pm
yale
 yale
początkujący

Nie rozumiem jaki ma muzyka związek z wegetarianizmam.Gadanie twojego znajomego kojarzy mis ie z paplaniną starszych pań ,fanatyków religijnych i księzy którzy z każdego metala robia sataniste 😛 .Czy w twojej muzyce opluwają wegetarian ,a na koncertach namawiaja fanów do jedzenia mięsa 🙂 bez przesady !co do soku pomidorowego własnej (mamy ) produkcji to wszystkim polecam ,jest pyszny,choć po roku stania na półce nie wygląda zbyt apetycznie ( czrewony osad na dole ,żółtawa woda na górze ) 😉 .

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/11/2005 2:03 pm
Piotrek
początkujący

dokładnei tk wygladajo te soki jak powiedziałeś (aś) ,ale wystarczy wstrząsnąć i już a kilka godz jest normlnmy czerwony

"to że czegoś nie widzisz ,nie znaczy ,że tego nie ma"(Anonim)
--------
"przyjaciel każdego nie jest niczyim przyjacielem" (Arystoteles)
--------
'Nie ma rzeczy, której nie można by zdobyć wytrwałą pracą i silnym staraniem.' (Seneka)
--------
'Wiad

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/11/2005 2:17 pm
Magnolia
forumowicz

Piotrek
Muzka tego typu sama"odpadnie"jako efekt uboczny rozwoju Twojego.Nie zastanawiaj si
e nad tym,porostu badz soba i sluchaj tego czego chcesz,tego co lubisz.
Wszystkie soki domowej roboty sa ok.Teraz jest czas na soki marchwiowe,burakowe,jablkowe z wlasnej sokowirowki.
Poczytaj na stronach wegetarianskich,tam jest mnostwo przepisow,porad.
Nie musisz sluchac wykladow nie do konca doinformowanych osob,sluchaj siebie i rob to co czujesz.Nikt nie moze na dzien dzisiejszy ustalic czy Jezus jadl mieso czy nie.A wogole jakie dla Ciebie ma to znaczenie.Zyjesz w czasie i innym miejscu,jestes inna osoba niz byl Jezus i porownywanie sie do niego nie ma sensu.Decyzje juz podjales i badz konsekwentny.Badz tez swiadomy tego co wkladasz do ust.Odzywiaj cialo i dusze.Powodzenia. 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/11/2005 5:26 pm
owieczka26
forumowicz

A tak właściwie to kto powiedział, że istnieje jakiś "styl wege" (czyt. poglądy, muzyka religia itp. bzdury):P Jestem wegetarianką do 2 lat i nigdy nie wiązałam tego z żadna filozofią, co nie znaczy że żadnej nie mam. To, że wiele moich poglądów jest typowo wegetariańskich, to przypadek. Taka już jestem. Więc nie przejmój się tym co Ci ludzie mówią. Rób co chcesz i jedz co chcesz ...i słuchaj czego chcesz 🙂 Nie ma jedynej, słusznej drogi, chyba,że chcesz wstąpić do jakiejś sekty 😛 pozdrowienia!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/11/2005 12:22 pm
Johrel
początkujący

Śmieszne.. Slucham Metalu i gram Metal :D... inspirowany mitologia Celtycka, Wikińska i Słowiańska. Moja kulture łącze z pogaństwem bo sam żyje wedłóg światopoglądu neopogańskiego (Wikka). Jezus nic dla mnie nie znaczy, ale sporo o nim wiem. Fakt jest taki, że on też miecha nie jadł, a spożywał np baranka tylko z szacunku dla gospodarza, który go poświecil i przygotowal.
Muzyka z jaka obcuje chwali nature i dawne czasy. Fakt że wspominam i wywyższam tych, ktozy miesem sie zajadali i chodzili w futrach.. ALE!! oni nie mieli innego wyjscia- takie byly czasy. Teraz wiedza pozwala ludziom na inne życie, ale zapominac o wielkich kulturach zapomniec nie mozna 😉 co do tego ze metal jest anty wege to pewnie efekt tego ze niektore Black Metalowe zespoly na swoich koncertach scenerie buduja z czesci martwych zwierzat np. Świń :casstet: no ale na to to juz nic nie poradzimy. Pamietajmy jednak ze nie wszystko co jest Metal, jest antywege 😉

a soczki to pyszne sa z marcheweczki szczegolnie 😀

WWrraaaauuu!!! Neopogaństwo zbliża do Natury.. wierzysz, lub nie.. ale to ona jest Twoja Matka 😉 .. ja wierze.. i dbam o Rodzicielke

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/11/2005 12:48 pm
Cartil
początkujący

sama kiedyś słuchałam metalu, głównie black, ale po przejściu na wege złagodniałam 🙂 no i teraz słucham głłwnie rocka co kiedyś było dla mnie nie do pomyślenia [bo za lekkie]..nie ważne
może dlatego ten gość mówił Ci że nie powienieneś słuchać metalu -bo ta muzyka przeważnie kojarzy się z czymś złym więc jest właściwiem przeciwieństwem wegetarianizmu 🙂 ale wszyscy wiemy że to nieprawda 🙂
a poza tym kiedyś zaczytywałam się metal hammer'em i cóż się dowiedziałam ?:) że na koncercie jakiegoś-tam-zespołu goście ze sceny rzucali mięsem 😮 no comment
Piotrek ja też jako weganka jestem zasypywana przez znajomych tego typu oskarżeniami -że niby jem rośliny a one też czują ból -pphaha.. O! ale ci ludzie są chyba zbyt prości żeby zrozumieć iż rośliny nie mają mózgu, układu krwionośnego w związku z czym nie czują bólu .są zaślepieni własnymi ideami no i nie wiem..może nietolerancyjni [bo nierozumni to napewno] 🙂
Owieczko -według mnie nie ma wegetarianizmu bez filozofi, a wręcz rzekłabym że wegetarianizm to czysta filozofia 🙂 już samo to że np nie jesz mięsa z powodów etycznych dla dobra naszych braci mniejszych ma znaczenie filozoficzne ..:)
ale sie rozpisałam 🙂
pozdrawiam 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2005 5:55 pm
  
Praca