Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Marudnik i narzekacz  

Strona 169 / 286 Wstecz Następny
Bellis_perennis
Famed Member

tak jest, i jest to bardzo ciekawe - bo zaczyna się już od dzieciństwa. Chłopcy mają przyzwolenie na rozbijanie kolan, sianie zniszczenia do pewnego stopnia i "łobuzowanie", a z kolei dziewczynka ma być cicha, grzeczna, czyściutka ,dla wszystkich serdeczna, jeżeli jej coś nie pasuje musi przemilczeć, bo małej damie nie wypada. A potem wyrasta z małej, grzecznej kobieta, która poprzez schematy których uczono ją całe życie odezwać się nie potrafi, ale ciśnienie w środku nieraz mało jej nie rozerwie

Czytałam o takich bardzo fajnych badaniach.Prowadzono je na dzieciach: były dwie klasy przerabiające z matematyki ten sam materiał ale w jednej klasie podkreślano wyższość męskich umiejętności matematycznych, w drugiej traktowano chłopców i dziewczynki na równi. Tam gdzie dziewczynkom wmawiano, że są gorsze faktycznie osiągały gorsze wyniki. W drugiej klasie wyniki były wyrównane. Moim zdaniem podobnie jest z prawem jazdy. Dookoła wygaduje się bzdury że kobiety są gorszymi kierowcami i faktycznie są ale wynika to nie z braku jakiś umiejętności tylko z tego, że wmawia im się cały czas że w tej dziedzinie są gorsze. Siła sugestii... Przykre to. A najbardziej przykre, że spotykam się też z takimi postawami w swoim otoczeniu. Zwykła dyskryminacja.
Co do tego, że facet może się puszczać na lewo i prawo i jest na to przyzwolenie społeczeństwa wynika tylko i wyłącznie z ewolucji. Mężczyźni są zaprogramowani aby zapładniać jak największą ilość kobiet za to kobiety muszą kombinować aby zatrzymać przy sobie samca. Przykre i głupie :/ ale mamy w sumie własny rozum prawda?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/12/2010 1:23 pm
jazz
 jazz
stały bywalec

mam strasznego doła 🙁 egzystencjalnego :((

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/12/2010 3:50 pm
Fatty
weteran forum

Nie chcę miec dzieci, a zakupów nie znoszę

ja również. Zakupy uwielbiam: spożywcze 😀
Lobby macierzyńskie też nieraz daje mi w kość - kolezanki planują, marzą, twierdzą, że gdy "zajdę(tfu! tfu!) przejdzie mi niechęć do dzieci, te dzieciate snują opowieści o czarach macierzyństwa, fikołkach w brzuchu.
W takich wypadkach nuce sobie piosenkę M.Jakubowicz :
"Baju baju, ględu-ględu
idzie gęś do punktu lęgu,
ja wysiedzieć nic nie muszę
stoję w kolejce po duszę"
😛

były dwie klasy przerabiające z matematyki ten sam materiał ale w jednej klasie podkreślano wyższość męskich umiejętności matematycznych, w drugiej traktowano chłopców i dziewczynki na równi.

ha! ja doświadczyłam czegoś takiego 😀
W 4 klasie podstawówki moja klasa miała nowa nauczycielkę matematyki - do tego czasu sprawa wyglądała tak, że klasowy babiniec z matematyki wiódł prym. Owa nauczycielka podświadomie faworyzowała chłopaków, często podkreślała, że chłopcy lepiej radzą sobie z przedmiotami ścisłymi(gdy pierwszy raz to powiedziała, z niedowierzania wywaliłam na nią takie oczy 😮 , że az zapytała czy dobrze się czuję") i w efekcie pod koniec roku wyrosło ok 5 chłopskich orłów z matmy, co wcześniej było dla mnie nie do pomyślenia.

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/12/2010 8:19 pm

Przytyłam 3 kg, nadal nie mogę zamówić moich ukochanych płyt i zgubiłam ukochanego kolczyka... ;//

It's the Black Flag, Motherfucker!!

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/12/2010 12:46 am
Tess
 Tess
rozmówca

Ooo temat dla mnie! Bo obiecałam sobie w nowym roku że przestanę marudzić, ale skoro to tak rozwinięty wątek to wstyd się nie przyłączyć... 😀

Obiecałam sobie przez święta zrobić tyyyyle i nauczyć się drugie tyyyyle do moich szkół i co? Nico 😡

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/01/2011 5:44 pm

Obiecałam sobie przez święta zrobić tyyyyle i nauczyć się drugie tyyyyle do moich szkół i co? Nico 😡

Wiesz... Chyba skądś to znam. xDD
Dużo było tych planów? xDD

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/01/2011 11:43 pm
jazz
 jazz
stały bywalec

chyba wchodzę w fazę kryzysu 30 🙁 :((

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/01/2011 1:37 am
Tess
 Tess
rozmówca

Hmm.. Jeszcze przez przerwą pełna werwy i zapału.. taa... wyliczyłam sobie, że gdybym przeznaczyła jeden dzień na jeden przedmiot od początku świąt aż do nowego roku, to i tak zabrakłoby mi dni... Więc lekko nie będzie 😀

Ale właśnie jestem w połowie sprzątania biurka, jak tylko zbiorę siły na ukończenie tego dzieła, może w końcu wezmę się za jakieś konkrety... Przynajmniej na to liczę - to takie moje prywatne feng shui 😀

A u Ciebie jak bardzo źle jest? 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/01/2011 9:25 pm
Fatty
weteran forum

jazz, życzę siły aby z doła się wygrzebać

Ja mam lenia. Przede mną kupa materiałów do przyswojenia na za tydzień, a ja nie mogę wziąć się w garść, aż wnętrzności moje grymaszą na sam widok 5 kupek(kupek? kup!) kserówek 🙁
Teraz mam lenia, po tym weekendzieo ile nic nie zrobię będę mieć panikę,

[edytowane 6/1/2011 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/01/2011 12:16 am
Bellis_perennis
Famed Member

duuuuuuuuuuszo pracy 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/01/2011 12:29 am
Lily
 Lily
Famed Member

Zima to zła pora roku na naukę. Lato też 😛
Ja mam trochę inną robotę, ale też nie chce mi się okropnie.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/01/2011 12:32 am
xxl
 xxl
weteran forum

Dołączam do ogólnego marudzenia na nawał niezbyt podniecającej roboty 😛

http://www.explosm.net/comics/random/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/01/2011 12:35 am
Bellis_perennis
Famed Member

No u mnie to nie tylko nauka ale zwykla praca...do tego w trybie ekspresowym musialabym skonczyc mgr :/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/01/2011 1:03 am
Fatty
weteran forum

Czyżby wszyscy zapadli na Nie-chce-mi-sizm?

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/01/2011 1:07 am
lekki123
bywalec

Jak mi sie nie chcialo to robilem wszystko niechcacy 😛

swiat zmienia sie przestawia game barw

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/01/2011 1:52 am
Strona 169 / 286 Wstecz Następny
  
Praca