Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Marudnik i narzekacz  

Strona 92 / 286 Wstecz Następny
Bellis_perennis
Famed Member

Na szczęście w mojej rodzinie nie ma hipokryzji podczas Bożego Narodzenia. Jednego czego nie znoszę to pasterki!!! Rewia mody nic więcej. I ludzie nie potrafiący się nawet przeżegnać bo w ogóle nie chodzą do kościoła i zapomnieli jak to się robi. Ale pokazać się trzeba. Ja na pasterkę nie chodzę bo i do kościoła nie chodzę. Zresztą wydaje mi się, że podczas niedzielnych mszy wielu ludzi niewiele wynosi z tego co się do nich mówi z ambony. Chodzą ze zwykłego przyzwyczajenia a zdrowaśki klepią bez głębszego zastanowienia się nad sobą. Oczywiście nie uważam aby tak było ze wszystkimi ale niestety z wieloma na pewno 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/12/2008 1:15 am

A o pijakach na pasterce nie wspomnę... Popieram [b] Bellis_perennis[/b]. Niektórzy to z łaski swojej nawet nie klękną.
Taka sytuacja :W święta do komuni chcę przystąpić i zrobiły się 2 kolejki do 1 księdza. Wszyscy tak węziutko stali tak,aby nikogo nie przepuścić. Jeszcze złowrogim spojrzeniem się popatrzyli,że chciałam się im "wepchnąć".
To są Święta,ehh... xD Ja święta z rodzicami i bratem spędziłam 🙂 Nikogo więcej-nawet i lepiej,jak dla mnie bynajmniej.

[edytowane 28/12/2008 przez zWiErZaKoMaNkA]

Pomoc zwierzętom!-[url]www.pomozmy-zwierzeta.blog.onet.pl[/url]

[b]Aukcja na rzecz dobermanów ze schronisk! [/b]
[url]www.stylingart.nazwa.pl/doberman/viewtopic.php?p=35900#35900[/url]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/12/2008 4:09 am
Stanisław
weteran forum

Stanisławie, ja właśnie uważam, że to jest bardzo sztuczne, nieszczere i wymuszone, jeśli przez cały rok ktoś jest skłócony a potem nagle na święta wszystko ma być ok :/ Do kitu z takim czymś... to tak samo jakby jakaś para się kłóciła cały rok a potem na walentynki nagle obrzucili się czekoladkami, całuskami, przytulali się i byli sztucznie dla siebie mili - fajne? Nie.

No dobrze ale może ktoś chce się spotkać z Tobą w święta aby wyciągnąć do Ciebie rękę i się pogodzić. Myślę, że nie należy odrzucać czyjejś chęci na uzdrowienie relacji między osobami. Nie musi to oznaczać wspólnego zamieszkania pod jednym dachem czy też przebywania ze sobą. Ważne jest szczere przebaczenie takiej osobie i nie noszenie do niej urazu w sercu bo jest to często silna emocja , która nosimy w sobie i która szkodzi przede wszystkim nam. Można powiedzieć w ten sposób :
-- Nie mam do Ciebie pretensji i żalu za to że zrobiłeś/aś mi krzywdę ale nie życzę sobie abyś był/a w moim życiu i nie chcę mieć żadnego kontaktu z Tobą.
Wybaczenie drugiej musi się dokonać w naszym sercu a nie pozornie bo inaczej nie będzie miało mocy oczyszczającej nasze wnętrze. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/12/2008 1:51 pm
Loviisa-chan
stały bywalec

Rewia mody nic więcej. I ludzie nie potrafiący się nawet przeżegnać bo w ogóle nie chodzą do kościoła i zapomnieli jak to się robi. Ale pokazać się trzeba. (...) Chodzą ze zwykłego przyzwyczajenia a zdrowaśki klepią bez głębszego zastanowienia się nad sobą.

Dokładnie, dokładnie!! Wieś i obłuda, jak się patrzy :/ Dlatego ja też już nie jestem katoliczką i do kościoła nie chodzę.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/12/2008 2:58 pm
jazz
 jazz
stały bywalec

No dobrze ale może ktoś chce się spotkać z Tobą w święta aby wyciągnąć do Ciebie rękę i się pogodzić. Myślę, że nie należy odrzucać czyjejś chęci na uzdrowienie relacji między osobami. Nie musi to oznaczać wspólnego zamieszkania pod jednym dachem czy też przebywania ze sobą. Ważne jest szczere przebaczenie takiej osobie i nie noszenie do niej urazu w sercu bo jest to często silna emocja , która nosimy w sobie i która szkodzi przede wszystkim nam. Można powiedzieć w ten sposób :
-- Nie mam do Ciebie pretensji i żalu za to że zrobiłeś/aś mi krzywdę ale nie życzę sobie abyś był/a w moim życiu i nie chcę mieć żadnego kontaktu z Tobą.
Wybaczenie drugiej musi się dokonać w naszym sercu a nie pozornie bo inaczej nie będzie miało mocy oczyszczającej nasze wnętrze. 😎

Tylko nie rozumiem dlaczego nie można tego zrobić w każdy inny dzień w roku????????

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/12/2008 3:17 pm
Stanisław
weteran forum

Można, tylko trzeba tego chcieć. Zwykle okres świąt to czas, gdy spotykają się ze sobą bliskie osoby niekoniecznie z rodziny i jeśli są ze sobą w jakiś sposób skłócone to jest dobry czas aby się pogodzić i wyjaśnić sobie swoje pretensje i oczekiwania.

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/12/2008 4:36 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Można, tylko trzeba tego chcieć. Zwykle okres świąt to czas, gdy spotykają się ze sobą bliskie osoby niekoniecznie z rodziny i jeśli są ze sobą w jakiś sposób skłócone to jest dobry czas aby się pogodzić i wyjaśnić sobie swoje pretensje i oczekiwania.

załóżmy, że ktoś latami bil swoje dziecko i znęcał się nad nim psychicznie, a teraz po 20 latach mówi "pogódźmy się, bo są święta" - zdziwiłbyś się, gdyby ta osoba powiedziała, że nie ma zamiaru? są różne sytuacje, nie zawsze chodzi o to, że ktoś dostał mniejszy kawałek tortu i się o to obraził

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/12/2008 5:41 pm
Stanisław
weteran forum

Wiem, że takie sytuacje się w życiu zdarzają nierzadko ale wątpię aby taki rodzic pierwszy wyciągnął rękę na zgodę ze swoim dzieckiem. Chyba że nastąpi przemiana na łożu śmierci bo starzenie się, cierpienia z tym związane, czy lęk przed śmiercią uczą człowieka pokory i wtedy odzywa się sumienie i świadomość, że wyrządzilo się swojemu dziecku wielką krzywdę. Ale tak naprawdę to maltretowane przez rodzica dziecko gdy już dorośnie i zaloży wlasną rodzinę i będzie niezależne powinno dążyć do pogodzenia się ze swoim oprawcą. Wybaczenie winy rodzicowi usunie z serca i duszy nienawiść do niego. Nienawiść jest emocją, ktora szkodzi nie temu, kogo nienawidzimy, tylko nam samym.

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/12/2008 7:55 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Święta powinny mieć przede wszystkim wymiar religijny a dopiero przy okazji niejako być czasem pogodzenia się , składania sobie życzeń i biesiadowania.
Można zaobserwować zmniejszającą się liczbę praktykujących katolików a sam fakt obchodzenia świąt to po prostu tradycja bez wymiaru duchowego przeżycia. To chyba taki trend.
p/s A może byśmy się przenieśli do działu 'Święta " ?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/12/2008 9:16 pm
Fatty
weteran forum

Nie mam w pewnej dziedzinie absolutnie żadnych problemów.... to dostałam cudze 😮

Białowieska się Puszcza.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/12/2008 1:05 am
Natasha
stały bywalec

cytując półżartem fragment pewnego filmu:
"Niebo otworzyło się i Bóg rzekł: Nienawidzę Cię Natasha!" 🙄

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/01/2009 12:23 am
JAGA
 JAGA
forumowy expert

nadal chora- to już robi się nudne. Marzy mi się porządny sen: "bez zatokowo- katarowo-kaszlowy". Czy to tak wiele? 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/01/2009 8:43 pm
Stanisław
weteran forum

Jaga tu masz sposoby na pozbycie się kaszlu i kataru. Może coś stąd wykorzystasz 😎
http://forum.di.com.pl/showthread.php?t=2948

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/01/2009 9:50 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

dziękuje Stasiu 🙂
czosnek jem niemal codziennie, do tego sok malinowy, miód, herbatka z pigwą. I niestety lekarstwa z apteki (na bazie paracetamolu, syropy ziołowe i aspiryna). Wszystko przetestowałam, teraz tylko czekam aż minie całkiem przejdzie. Generalnie jest o wiele lepiej niż w Sylwka 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/01/2009 12:08 am
jazz
 jazz
stały bywalec

wczoraj weselnik dzisiaj marudnik:(
dzisiaj przy strzyżeniu wyczułam u mojej suni guza na sutku:(((((
najdziwniejsze jest to że jakieś 2 tyg temu byliśmy u weta i została bardzo dokładnie zbadana,i wymacana i nic nie było czyli on urósł przez ostatnie 2 tyg!!!!!!!!!!
wieczorem lecimy do weta, nie znam się na guzach czy coś poważnego urosłoby tak szybko?!?! 🙁

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/01/2009 6:33 pm
Strona 92 / 286 Wstecz Następny
  
Praca