Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dzień kobiet 2007  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
pawel747
bywalec

Dyzio - obrazek wkleiłem bez komentarza... 🙂
aczkolwiek
wyjdź na ulicę i rozejrzyj się. Widujesz na co dzień ludzi z kwiatkami? Ja bardzo rzadko. A wczoraj i dzisiaj chyba co kilkadziesiąt sekund. Wszyscy na raz tak bardzo się kochają i pamiętają o sobie. 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2009 3:58 pm
Dyzio
stały bywalec

Zaprezentowany obrazek sam w sobie ma dużą silę przekazu i nie potrzebuje dodatkowych komentarzy.
Nie jestem komunistą i nie popieram tego systemu ograniczającego wolność czlowieka ale to święto podoba mi się, ponieważ co roku przypomina nam o kobietach bez względu na to, że na co dzień należy im się szacunek. Gdybym był kobietą chciałbym w ten sposób otrzymywać sygnał, że jestem szanowany i lubiany przez mężczyzn. Dlatego złożylem życzenia w takiej formie na forum. Lecz jeśli uważacie , że jest to zwyczaj naganny przypominający dawne, złe komunistyczne czasy to dostosuję się do większości. Wszak powinna zapanować zdrowa demokracja 😎

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2009 4:34 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

życzenia z okazji Dnia Kobiet czy Walentynek są miłe o ile mężczyzna, który je składa na co dzień traktuje wyjątkowo swoją kobietę. A często bywa tak, że "zakochani" jesteśmy tylko od święta-niestety. Każdy dzień może być wyjątkowy!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2009 5:10 pm
pawel747
bywalec

No co Ty Dyzio :rotfl:
Ja też myślę, że to bardzo miły zwyczaj. Też wręczyłem dzisiaj cztery kwiatki. I reakcje były bardzo miłe. 😉
Ale śmieszne jest takie pamiętanie o kobietach raz do roku 😉

edit: rozminęły się nam z Jagą posty 🙂 Bardzo ładnie to ujęłaś.

[edytowane 8/3/2009 od pawel747]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2009 5:12 pm
xGetBoredx
bywalec

Wesołych świąt.

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2009 5:56 pm
agata18
bywalec

Ja dzisiaj zamiast kwiatka dostałam gazetę - przegląd feministyczny 😀

lady vegan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2009 6:00 pm
Dyzio
stały bywalec

Zrozumiałem wolę ludu wegetariańskiego i nie czuję się obrażony :hallucine:
Nie będę skladał życzeń publicznie na forum bo nie spotka się to ze zrozumieniem większości.
Amen :exclam:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2009 6:14 pm
pawel747
bywalec

Ee, to nie tak.
Twoje życzenia na pewno zostały zrozumiane i chyba większość kobiet na naszym forum się z nich w jakiś sposób ucieszyła, co nie? 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2009 8:41 pm
adamrozew
stały bywalec

Dla wszystkich Pań z najlepszymi zyczeniami, bo jestescie cudowne i kochane 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=qepG_pb_ZJ4
Adam

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2009 9:57 pm
Bellis_perennis
Famed Member

Dyziu kochany dziękuję za życzonka :love: wszystkim panom dziękuję!!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2009 10:14 pm
Loviisa-chan
stały bywalec

Ja też dziękuję 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2009 10:44 pm
pawel747
bywalec

Aaa, ja chcę dać jeszcze piosenkę ;p
Bo dobra piosenka jest najlepsza na każdą okazję.
http://www.youtube.com/watch?v=z06mQT_vkkw

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2009 11:04 pm
Dyzio
stały bywalec

[img] [/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2009 11:04 pm
Linek
bywalec

Ja tam się cieszę z życzeń i składam je wszystkim dziewczynom. To nasz dzień, w którym powinnyśmy pamiętać, że wolności nikt nam nie dał za darmo i na zawsze. Do dzisiaj nikt by się nami nie przejmował, gdyby dziesiątki, setki, a w Ameryce tysiące odważnych kobiet w długich spódnicach i fikuśnych kapeluszach nie wyszło odważnie na ulice miast, żądając prawa do głosowania, lepszych płac i ludzkich godzin pracy.
I takie są początki Dnia Kobiet - to nie Stalin i goździk tkwią u jego źródeł, ale amerykańskie i europejskie ruchy sufrażystek z początku XX w. To wśród samych kobiet zrodziła się idea Międzynarodowego Dnia Kobiet i ściśle wiązała się z ich walką o zakończenie dyskryminacji kobiet w życiu publicznym, zwłaszcza o prawa wyborcze, prawo do pracy , warunki pracy, a w czasie I wojny światowej z wiecami antywojennymi. To nie mit, że Susan B. Anthony aresztowano w 1872 r. za nielegalne oddanie głosu w wyborach prezydenckich w Ameryce, a brytyjskie sufrażystki doświadczały przemocy w więzieniach i szpitalach psychiatrycznych, w których je zamykano.
Wielu kobietom wydaje się, że wszystkie prawa otrzymały od tak, a było to tak dawno, że nie warto o tym myśleć. Tymczasem takie państwo jak Szwajcaria przyznało prawo wyborcze kobietom dopiero w 1970 r. (jeden z kantonów w 1990), Francja w 1944, ale do 1965 kobieta nie mogła tu otworzyć konta w banku i otrzymać paszportu bez zgody męża. Prezydent Nixon mógł bez żenady powiedzieć 1971 r., iż dziękuje Bogu, że nie ma żadnej kobiety w swoim Gabinecie, gdyż kobieta jest zbyt emocjonalna i zmienna, dlatego nie do każdej pracy się nadaje. W każdej nawet najbardziej dyskryminowanej społeczności kobieta stoi o stopień niżej, na samym dnie. Nie wierzę, że prawa, które mamy teraz są nienaruszalne i że nie zostaną nam kiedyś odebrane. Wystarczy odpowiedni układ, zbieg wydarzeń i zbyt dobre samopoczucie kobiet w kwestii tego, że wszystko już mają, wszystko wywalczyły...
Napisałam to, bo przez cały dzień drażniły mnie radiowe informacje, w których walka o prawa kobiet to kuriozum, traktowane z przymrużeniem oka. A raczej brak informacji o tym, co należałoby dzisiaj powiedzieć. Dla mnie ważne jest to, żeby pamiętać o tych paniach w dziwnych sukienkach.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2009 11:07 pm
adamrozew
stały bywalec

Linek
Wszystko jest w głowach, mysle ze z kazdym pokoleniem bedzie bardziej sprawiedliwie. Zobacz ile kobiety osiagneły przez minione 100 lat, dlatego bedzie lepiej.
Nawiasem w Katowicach w Bibliotece na os.1000 lecia jutro o 17.00 jest spotkanie z bardzo madra kobietą prof. Szyszkowska. Mysle, ze Panie wiedza o kogo chodzi :)Niestety pracuje:( wiec nie bede, ale innych zapraszam
Adam

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/03/2009 11:22 pm
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca