Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Nie jestem już weganką.  

Strona 5 / 5 Wstecz
rubtit
świeżaczek

A propos tych przepisów dla urozmaicenia diety.
Kupiłam ostatnio topinambur i rzeczywiście rewelacyjne rzeczy można z niego tworzyć.
Szkoda tylko że jest to roślina sezonowa i za dwa, trzy miesiące ciężko go będzie dostać.
W sklepach go jeszcze nie spotkałam. Jak kupiłam na allegro u osoby która dokładała ulotkę z przepisami do zamówień.

http://www.allegro.pl/item993387335_topinambur_1_kg_przepisy_gratis.html
http://www.allegro.pl/item993385836_topinambur_4_kg.html
Jest świetny do sałatek i ogólnie często stosuję go jako zamiennik ziemniaków.
Czytałam że ma wiele cennych minerałów. Jest też dość tani choć odwrotnie proporcjonalnie do smaku.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/04/2010 6:30 pm
JAGA
 JAGA
forumowy expert

Blanka, a czy oprócz zmęczenia itd schudłaś? Pamiętam, że jak się przerzuciłam z lakto-owo-wege na owo-wege to mocno schudłam (a już przed schudnięciem byłam chuda), dopiero po kilku miesiącach wróciłam do normalnej wagi. Myślę, że stało się tak dlatego, że serwowałam sobie za małokaloryczne porcje-choć nie czułam np braku energii to i tak waga leciała w dół.
Na diecie wegańskiej udało mi się wytrwać ok 6 miesięcy ( w tamtym roku), teraz znowu jem jajka i bardzo rzadko miód. Jak się ma możliwość dotarcia do wiejskich jajek to jest super opcja.

Brawa należą Ci się za to, że próbowałaś 😉 Dzięki czemu zyskałaś doświadczenie i kto wie...może jeszcze kiedyś spróbujesz 😉 Trzymam kciuki żeby zmęczenie, bóle głowy i inne brzydkie dolegliwości szybko minęły 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/07/2010 9:16 pm
an
 an
bywalec

Popieram to co napisala JAGA, chcialabym tylko cos dodac
Jak duza dawké witaminy B12 stosujesz, jak czesto - jak regularniei od jak dawna
Czy wczesniej bédác wegetarianka, suplementowalas b12?

Piszé o tym dlatego, ze z wlasnego doswiadczenia wiem, ze suplementujac niskimi dawkami nawet na wegetarianizmie, moze sie okazac, ze nie zapewniamy sobie odpowiedniego poziomu tej witaminy. A jej niedobór powoduje, ze i inne witaminy z grupy b - zwlaszcza B1 sie nie przyswajaja, i wtedy moga pojawic sie zaburzenia miédzy innymi ze strony ukladu nerwowego.

Jesli te objawy miná po wprowadzeniu tylko jajek, to dobrze, ale jesli nie, to zastanowilabym sie nad innymi mozliwymi przyczynami (i np zbadalabym funkcje tarczycy)

ania

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 01/07/2010 10:02 pm
adamrozew
stały bywalec

Szanuje tych co sa na diecie weganskiej, w moim przypadku, przy moim trybie zycia, bylby to problem, wiec pozostane na wegetarianizmie, Ale tak sobie mysle, ze sprobuje na czas urlopu hm. Moze 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/07/2010 12:32 am
alken87
rozmówca

hm, tak sobie myślę że wegan urlop lub wakacje mogą być niezłą wprawką dla przyszłego prawdziwego weganizmu. zwłaszcza, że latem wegańska dieta jest bardzo łatwa w realizacji 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/07/2010 12:58 am
JAGA
 JAGA
forumowy expert

JAGA, a to , że 'przetrwałaś' 6 miesięcy to właśnie kwestia Twojej wagi?

Nie kwestia wagi. Waga poleciała mi w dół jak przeszłam na owo-wegetarianizm.
Weganką byłam od czerwca 2009 do grudnia 2009 (a w sumie nie licząc wiejskiego jajka dodanego do ciasta na wigilijne pierogi , do nawet do marca 2010). W marcu zaczęłam jeść jajka- brakowało mi ich, zwłaszcza, że miałam ciążowe mdłości i oprócz białych bułek i pomidorów praktycznie nic mi nie smakowało. Nawet przez miesiąc wróciłam do nabiału (myślałam, że nigdy tego nie zrobię)- nie podołałam ciążowym zachciankom i mdłością (akurat mój organizm tolerował nabiał). Jak tylko mdłości minęły to nabiał znowu zrobił się niesmaczny, a poza tym kwestie moralne wzięły górę nad wygodą i znowu z rzeczy odzwierzęcych jem tylko jajka i miód.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/07/2010 4:26 pm
Strona 5 / 5 Wstecz
  
Praca