Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Resocjalizacja  

kryminalna18
początkujący

Mam pytanie: chodze do II klasy LO i chciałabym w przyszłości zdawać na resocjalizacje tylko nie bardzo wiem jakie przedmioty trzeba zdawac na maturze, może ktoś z was wie??I co wogóle myslicie o resocjalizacji??

kryminalna18

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/02/2008 12:13 am
JAGA
 JAGA
forumowy expert

CZeść, studiuje pedagogikę, w następnym roku zaczynam konkretną specjalność i to będzie właśnie resocjalizacja. Teraz studia są już licencjackie więc od razu idziesz na konkretna specjalność.
Co do przedmiotów na maturze:ja zdawałam Wos, historię i polski rozszerzone i angielski podstawowy(studiuje na Uniwersytecie Sląskim) i takie kryteria wystarczyły 2 lata temu. Ale co rok się mogą zmieniać, a poza tym co uczelnia to inne wymagania, często na innych chcieli rozszerzony język. Poza tym gdy ja zdawałam maturę to mogłam pisac poziom podstawowy i równocześnie rozszerzony. Wy teraz nie macie tej możłiwości, więc to dodatkowo zmienia sytuacje.
Proponuję, zebyś już teraz popatrzyła jakie wymogi moją konkretne uczelnie, jest koniec lutego wiec już chyba powinny być takie informacje na internecie.
Co do samych studiów:miałam i mam na razie przedmioty dotyczace pedagogiki w ogóle a nie stricte samej resocjalizacji(dopiero w tym roku mam przedmiot pedagogika resocjalizacyjna) ; studia są przyjemne, dają mi dość dużo satysfakcji. Generalnie rzadko oblewaja na egzaminach itd- w sumie jest tak, że łatwo te studia przeżyć bez większego zaangażowania..ale można tez całkiem odwrotnie:) Jeśli faktycznie chcesz sie przygotowywać na każde ćwiczenia to czeka Cie bardzo dużo czytania...czasami nawet po ok 300 stron na 1 zajęcia(różnie bywa), czasami są to rzeczy naprawdę bardzo przyjemne, czasami rzecz jasna mniej:)
Niektóre przedmioty(te z ogólnych) są ciekawe np antropologia kulturowa, pedagogika ogólna(miałam cudownego wykładowcę), edukacja ekologiczna(nie na każdej uczelni jest), psychologia rozwoju człowieka...ale jest tez cała masa ze względu na treść, jak również wykładowców nudnych zajęć(u mnie byłą to pedagogika pracy i dydaktyka ogólna).

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/02/2008 12:09 pm
kryminalna18
początkujący

Dziekuje bardzo za odpowiedz:)
Mam nadzieje ze sie uda...

kryminalna18

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/02/2008 5:37 pm
  
Praca