Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jak znaleźć ciekawą pracę?  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
Nantosvelta
forumowy expert

Hmm, kursy z UE brzmią całkiem nieźle, tylko gdzie można szukać takich?
Ja ogólnie jestem w trakcie zmieniania pracy, i to bardziej z przymusu.
Pierwszą pracę dostałam praktycznie po znajomości w sklepie spożywczym, gdzie właściciele znali mnie od dzieciństwa. Praca przy ludzach, a ja lubię gadać :D, ale po 2 latach psychicznie nie wytrzymałam, mam jednak inne aspiracje. Jak się zwolniłam, zarejestrowałam się w UP (w Tychach), ciągle dostawałam od nich jakieś oferty, więc nie mogę zaprzeczyć, że w Tychach nie dbają o bezrobotnych. Na szczęście jestem urodzona w czepku i dostałam oferte stażu w przedszkolu. Praca moich marzeń, ale bałam się, że jej nie dostanę. Na rozmowie było w sumie 5 dziewczyn, z których tylko ja nie miałam żadnego kierunkowego wykształcenia. Okazało się jednak, że pracowała tam kobieta z mojego bloku i nauczycielka z grupy, do której później trafiłam kojażyła mnie z widzenia. Zadzwonili do mojej znajomej Pani i tak zostałam 😀 Ale to był tylko staż, a oni nie potrzebowali pracownika na stałe, więc dalszym łańcuszkiem okazało, się że jedna mama potrzebuje opiekunki d swoich dzieci. A jako, że mnie znała z przedszkola to nie miała obaw, żeby mnie wziąć. Opiekunką byłam ponad rok, ale szybka i nagła wyprowadzka z domu każe mi zmienić pracę. Chciałabym iść do jakiejś szkoły na pół etatu, w sumi estudiuję pedagogikę i chciałabym mieć większe doświadczenie, ale jak sprawdzałam stronkę MZO, to żadnych interesujących mnie etatów nie mają 🙁 Tak więc pozostało mi szukanie czegoś innego.

Daffnia, muszę Ci napisać, że niekiedy będziesz musiała przełamywać swoją nieśmiałość i walczyć o to, co chcesz. I nie wolno Ci myśleć w kategoriach, że Tobie się to nie należy, albo że i tak Ciebie nie będą chcieli.
Każdy zasługuje na to, co mu się marzy 😀 Wystarczy chcieć 😀

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/08/2008 7:05 pm
daffnia
bywalec

chciałam tylko powiedzieć, że znalazłam pracę. w końcu. prawie wymarzoną, w każdym razie ciekawą i dającą mi szanse na rozwój. dostałam pracę w placówce kulturalnej, normalnie nie miałabym szans, mogłam sobie marzyć, ale...marzenia jednak się spełniają, czasem jakiś aniołek czuwa, czasem los sprawi, że jesteśmy w odpowiednim miejscu i uśmiechniemy się do odpowiedniej osoby, czasem zaświeci szczęśliwa gwiazdka nad naszymi głowami.....
🙂 🙂 🙂

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 29/12/2008 3:02 pm
jazz
 jazz
stały bywalec

echhh szukam i szukam a pracy ani widu ani słychu 🙁
jestem juz zrezygnowana ,a do tego ten kryzys ,wcale nie pomaga tyle ludzi traci pracę 😡

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/02/2009 11:04 pm
sublime86
bywalec

A ja myślałam o jakimś wyjeździe wakacyjnym do pracy (od lipca-na 2 miesiące)- marzy mi się, żeby połączyć zarobek ze zwiedzaniem i poznać kawałek świata 😎 Byłam do tej pory w Hiszpanii (piękny kraj;), teraz myślałam o UK albo Francji...rozglądam się właśnie za czymś na wlasną rękę- może znaleźliby się jacyś chętni- razem zawsze raźniej...Ech, tęskni mi się już do wakacji 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/02/2010 12:30 pm
xxl
 xxl
weteran forum

Mi też się marzy taki wyjazd po maturze. Ciągnie mnie do świata, samodzielności, a poza tym nie chciałabym przesiedzieć czterech miesięcy wakacji w moim miasteczku :/ Sęk w tym, że nie wiem, gdzie się się takich spraw szuka i załatwia. Próby poszukiwań nie doprowadziły mnie nigdzie 😛 Porozmawiam o tym niedługo z wychowawcą. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w zakresie pracy wakacyjnej za granicą i mógłby służyć wskazówką, to będę wdzięczna za kontakt na privie 🙂 Znam biegle angielski.

A to, czy rodzice by mnie puścili to już zupełnie inna bajka 😛

http://www.explosm.net/comics/random/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/02/2010 1:11 pm
greene
bywalec

Eh matura... Kiedy to było?
Ja konczę za kilka miesięcy magisterkę i już nie będzie wyjścia- koniec z marzeniami o cudownej, rozwijającej pracy. Bedzie trzeba pójść do... jakiejkolwiek 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/02/2010 1:16 pm
Bellis_perennis
Famed Member

[b]Sublime, xxl [/b] zawsze mozecie wybrac oferte work and travel. Znajoma byla w zeszlym roku i z tego co wiem byla bardzo zodwowlona. Tylko nie potrafie powiedziec jaka firme dokladnie wybrala. Pozniej jak sie dowiem to Wam napisze 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/02/2010 1:30 pm
sublime86
bywalec

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w zakresie pracy wakacyjnej za granicą i mógłby służyć wskazówką, to będę wdzięczna za kontakt na privie

xxl, zagadam do Ciebie później;) co prawda pracowałam do tej pory w Polsce, ale zawsze można kogoś podpytać. Z opowiadań znajomych wiem, że np. jadac do UK prace znajduje się często na miejscu, chodzac, szukajac, roznoszac cv. Sama tego nie probowałam, ale ryzyko czasami się opłaca 😉

Ja konczę za kilka miesięcy magisterkę i już nie będzie wyjścia

Greene, ja też za kilka miesięcy kończę studia, ale chciałam po raz ostatni "zaszaleć" (taki studencki wakacyjny jobbing 😀 )

Znajoma byla w zeszlym roku i z tego co wiem byla bardzo zodwowlona.

Hmm..słyszałam o nich. Stokrotko, a nie wiesz może ile sobie liczą za pośrednictwo? 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/02/2010 2:27 pm
hipiska
weteran forum

Też, chyba jak każdy zresztą, marzę o ciekawej , dającej satysfakcję pracy. Od zawsze marzyłam o zawodzie, który coś by wnosił do mojego życia, był czymś dla czego warto rano wstawać. Najgorsze co mogłoby się przytrafić to, w moim przypadku, biurowa praca od 8-16. Nie wyobrażam sobie wykonywania tego rodzaju pracy. Chociaż wiadomo, że jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma 😉 Żadna praca nie hańbi, ale ideałem jest znaleźć się w sytuacji, kiedy zarabiamy robiąc to co lubimy najbardziej, co jest naszą pasją. Mam nadzieję, że za kilka lat uda mi się osiągnąć właśnie taki stan 🙂

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/02/2010 10:40 pm
NatusiaMK
stały bywalec

Ja po półtorej roku pracy w sklepie stwierdziłam,że trzeba w zyciu robić to,co się lubi. Zaczęłam się uczyć, skończyłam niejeden kurs i załozyłam własny interes:)

To chyba największe szczęście:)

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/03/2010 11:22 pm
Sagamore
stały bywalec

biurowa praca od 8-16. Nie wyobrażam sobie wykonywania tego rodzaju pracy

no ja też sobie tego nie wyobrażałem...dopóki nie wskazali mi mojego biurka, kompa i stosu papierów hahaha.
hipiska nie każda biurowa praca jest taka jak sobie ją wyobrażasz.. ja np. oblądam sobie telewizję podczas roboczych godzin -nierzadko z nogami na stole (sic) 😛

stay classy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/03/2010 7:41 pm
bułek
forumowy expert

biurowa praca od 8-16. Nie wyobrażam sobie wykonywania tego rodzaju pracy

no ja też sobie tego nie wyobrażałem...dopóki nie wskazali mi mojego biurka, kompa i stosu papierów hahaha.
hipiska nie każda biurowa praca jest taka jak sobie ją wyobrażasz.. ja np. oblądam sobie telewizję podczas roboczych godzin -nierzadko z nogami na stole (sic) 😛

Ja wole osobiście prace biurową niż fizyczną. Chociaż się nie umęcze i po latach nie będe miał jakiś schorzeń. Ja uderzam obecnie w sektor telemarketingu. Wcześniejsza moja praca polegała głównie na wbijaniu gwoździ, siedzeniu cały czas na dworzu i przewalaniu palet z jeden kupki na drugą (było pomieszczenie, ale nie ogrzewane). Niczego się nie nauczyłem wiec chce to zmienić.
Dzisiaj dzwoniłem, w sprawie pracy ale wyszło że na drugim końcu miasta, więc odpuściłem. Praca (gdybym przeszedł przez sito) mogłaby być ciekawa i dobra godzinowo dla studenta (16-20) :).

Nie ma to jak praca w budynku :).

Smakowite przepisy wegańskie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/03/2010 8:33 pm
Magnes
początkujący

Ja wykonuję pracę biurową, hehe, aczkolwiek mam duże urozmaicenie i nie odczuwam tego jakoś bolesnie. W sumie kiedyś o takiej pracy marzyłam, ale teraz czuję, że to jednak nie to. Marzy mi się własny interes i praca tylko na siebie.

[b] NatusiaMK[/b] co to za interes? Gratuluję, mam nadzieję, że ja kiedyś też będę na swoim.

A jeszcze co do szukania pracy, to chyba trzeba się uzbroić w cierpliwość. Ja, zanim znalazłam pracę, której chciałam pracowałam w niezbyt fajnym miejscu, ale w międzyczasie cały czas szukałam i szukałam, aż wreszcie się udało. Przyznam, że nieraz miałam już dość tego ciągłego czekania na telefon, kolenych rozmów itd. Ale warto było czekać.

Make your spirit shine and do the best you can! 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/03/2010 11:41 am
NatusiaMK
stały bywalec

Magnes, to Szkoła dla Psów propagująca szkolenie pozytywne. W przyszłym roku będe rozwijać działalność i chcę otworzyć hotel dla psów.

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/03/2010 1:22 pm
Lily
 Lily
Famed Member

No cóż, mnie niestety nie płacą za oglądanie telewizji,a jedynie za to, co naprawdę zrobię. Mogę sobie oczywiście oglądać telewizję czy grzebać w Internecie, ale przez to praca się nie posuwa. Nie jest zrobione = nie ma kasy. Dość sprawiedliwy system, prawda? 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/03/2010 1:29 pm
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca