Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Karadżić, Europa, Trybunał Haski  

adamrozew
stały bywalec

Wiem, ze to moze nie do konca na temat, ale nie mam własnej strony, a portal ten jest mi bliski
Cieszę się bardzo, ze złapali tego mordercę i psychopatę Radovana Karadżić, mam nadzieję, że zostanie sprawiedliwie osądzony. Nienawidzę ludzi którzy w imię wypaczonych idei potrafią mordować, zabijać tysiące osób, dorosłych, dzieci, gwałcić kobiety, dziewczyny. Słowem niszczyc marzenia o zwykłym życiu, jakie pragnie wiekszość osób obojetnie czy to są muzułmanie, serbowie, czy inne narody. Każdy z nas tak naprawdę, chce mieć rodzinę, paru przyjaciół, ciekawą pracę. A natchnieni psychopaci to niszczą zabijajac, gwałcąc i równiez deprawując tysiące ludzi którzy zamiast żyć jak zwykli ludzie stają się mordercami. Nienawidzę tego poczucia, pewności siebie, pewności, że się posiadło tą jedyną prawdę, poczucia że ktoś jest gorszy z racji pochodzenia, orientacji czy płci.
W poście napisałem tytuł Europa wszak to Europejczycy są winni , ze zabito tysiace ludzi. Ludzi którzy mieli byc chronieni przez ONZ, a dokładnie przez holenderską armię. Nie wiem jak ja bym się zachował, wszak znamy się tylko na tyle ile nas sprawdzono - mogę mieć tylko nadzieję, że jeżeli np. przyjdzie godzina próby (nie jestem wojskowym, mam inny zawód) to zachowam się nalezycie. Ten generał miał bronić tych ludzi, co z tego ze nie miał odpowiedniej ilości broni i ludzi. Możliwe, że gdyby NIE OPUŚCIŁ SZREBRENICY to bojówki nie opanowałyby miasta. Alternatywnie, być może jednak bojówki zaatakowałyby wojska ONZ, i Holenderscy żołnierze by zgineli ale to przecież byli zawodowi wojskowi, każdy z nas wybierajac zawód wie co należy do jego obowiązków Mieli bronic Meżczyzn, Kobiet i Dzieci !
Może za dużo w tym tekście dużych słów, o których nie powinno się mówić, ani pisać, ale nie wiem jak inaczej napisać o tych sprawach. Może też ten portal nie zajmuje się taką tematyką, ale piszemy tutaj o różnych sprawach nie koniecznie związanych z wegetarianizmem, ale łączy nas przekonanie aby nie krzywdzić i nie zabijać. Dotyczy to przecież również ludzi, więc myślę, że jednak post ten jest w temacie.
Reasumując na koniec dlaczego dałem taki tytuł. Uważam bowiem, że Europa niestety jest odpowiedzialna za ludobóstwo na terenach dawnej Jugosławi, słabi politycy, tchórzliwy generał, zadowolone społeczeństwa krajów Europejskich, zajęte konsumpcją gdy raptem czasami tylko kilkaset kilometrów dalej zabijano dzieci, gwałcono kobiety, roztrzeliwano mężczyzn w masowych egzekucjach. A zatem przed Trybunałem Haskim nie powinien stanąć tylko psychiatra psychopata ale niestety my, w końcu takich polityków wybieraliśmy

[edytowane 2/8/2008 przez adamrozew]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/08/2008 5:01 am
StellaArtois
weteran forum

tak dzieje się często, np w Czeczenii, dopóki zbrodnia nie dotyka nas bezpośrednio, nie czujemy się odpowiedzialni..tzn, wydaje mi się, że jest wielu ludzi, których ta sprawa poruszała, ale elity rządzące nie wykazują chęci pomocy, mam nadzieję, że spotka tego człowieka zasłużona kara i jego współpracowników także, bo przecież nie działał sam, co jednak jest wątpliwe moim zdaniem-kiedy widziałam w tv relację z demonstracji nacjonalistów popierających RK, miałam bardzo mieszane uczucia...oni twierdzili, że ten człowiek zrobił wiele dobrego...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/08/2008 5:14 am
-Frida-
początkujący

Aresztowanie Karadzica chociaż nie przywróci życia zamordowanym ofiarom, nie cofnie uczynionego spustoszenia jednak przynosi odrobinę zadoścuczynienia. Nieco krzepiąca jest świadomośc, że po 13 latach (!!!) bezkarnego przebywania na wolności, człowiek (?), który jest symbolem bośniackiej tragedii, zostanie osądzony i poniesie karę.

Masz rację Adamie, winę ponosimy my wszyscy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/08/2008 7:26 am
Deleted
forumowy expert

Europa nie chciała się ruszyć, ludzie protestowali przeciwko interwencji, albo nic ich to nie obchodziło... Takie są skutki. Temu można było zapobiec, tak samo jak II wś, jednak ludzie są krótkowzroczni i zazwyczaj dość leniwi - najlepiej, żeby wszystko zrobiło się samo. Dobrze, że go złapali, teraz tylko czekać na sprawiedliwy (miejmy nadzieje) wyrok. Ilu takich się jeszcze ukrywa?

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/08/2008 3:03 pm
  
Praca