Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Firmy z rybami  

Strona 1 / 4 Następny
collie
początkujący

witam,
czy ktoś wie jakim firmom sprzedającym produkty z ryb można zawierzyć,chcę mieć pewność,że kupuję ryby gdzie są humanitarnie zabijane,i czy są jakieś gatunki ryb odczuwających ból w mniejszym nasileniu?
(jestem jaroszką)
pozdrawiam

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2009 7:07 pm
StellaArtois
weteran forum

humanitarnie zabijane

haha, dobre sobie

czy są jakieś gatunki ryb odczuwających ból w mniejszym nasileniu?

😮

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2009 7:22 pm
jazz
 jazz
stały bywalec

collie -zabijanie to zabijanie nie sądzisz???

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2009 7:34 pm
Nela89
bywalec

Pomimo Twoich, jak myślę, szczerych chęci muszę Cię rozczarować. Jeśłi już jakaś firma bierze się za produkcję np. gotowych filetów, to trzeba sobie zdawać sprawę, że robi to masowo. Ryby sa hodowane w zbiornikach (nienaturalne warunki, nienaturalne karmienie, nienaturalne rozmnarzanie), albo wyławiane (też na ilośc, nie na jakość). Nie istnieje coś takiego jak humanitarna hodowla i zabijanie, gdy idzie o produkcję masową. Ryby wg. mnie to filtry tego całego syfu pływającego w wodzie, więc lepiej ich nie jeść. :]

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2009 7:39 pm
Lily
 Lily
Famed Member

Hmm. To może sama hoduj i zabijaj humanitarnie. Bo niektóre ryby są oprawiane żywcem. Jak sama zabijesz to będziesz mieć prawie pewność, że nie oprawiasz żywej ryby. Co do bólu to trudno powiedzieć, ryba nie umie krzyczeć jak np. świnia.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2009 7:56 pm
jazz
 jazz
stały bywalec

hej mam pomysł !
idź złowić sobie rybkę i później ją tak humanitarnie.....no wiesz
smacznego życzę 😉

ups; widzę że lily wpadła na ten sam pomysł 🙂

[edytowane 25/1/2009 przez jazz]

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2009 7:56 pm
agata18
bywalec

Nie ma humanitarnego zabijania,na pewno nie w firmach o których piszesz

lady vegan

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2009 8:19 pm
Natasha
stały bywalec

jakoś nie wyobrażam sobie "zawierzyć" firmie która na zabijaniu i przerabianiu zwierząt na pokarm uczyniła interes. po za tym ryba odczuwa ból tak samo jak każde inne zwierze.... a zabijanie samo w sobie nie jest humanitarne. a czemu chcesz jeść ryby, jeśli mogę spytać? one wcale nie są takie zdrowe...

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2009 8:35 pm
Nela89
bywalec

Nie wiem dlaczego w niektórych Waszych wypowiedziach można wyczuc hmm.. kpine? Dziewczyna się po prostu zapytała, co dobrze o niej świadczy.

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2009 8:55 pm
Filomena
bywalec

Nie wiem dlaczego w niektórych Waszych wypowiedziach można wyczuc hmm.. kpine? Dziewczyna się po prostu zapytała, co dobrze o niej świadczy.

A dziwisz się???? skoro ktos nie je mięsa z powodów humanitarnych (tak przypuszczam skoro zadaje pytanie o humanitarne zabijanie ryb) to już chyba inaczej nie można zareagować!
Kto pyta ponoć nie błądzi ale wybaczcie, ręce mi opadły...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/01/2009 9:19 pm
Szczurunia
bywalec

Collie nie przejmuj sie niezbyt milymi komentarzami innych. Skoro teraz odczuwasz taka potrzebe to jedz ryby. Fakt, nie da sie ukryc ze ryby sa chyba jednak najmniej humanitarne traktowane ze wszystkich zwierzat (w Polsce wciaz uznaje sie rybe za nie-zwierze). Rozumiem jednak ze moze byc ciezko przejsc od razu na wegetarianizm, sama przez pierwszy rok jadlam ryby - wiadomo nie od razu Krakow zbudowano. Teraz z produktow odzwierzecych pozostalo mi tylko odstawienie zoltego sera i majonezu. Jedni z dnia na dzien przechodza na weganizm/wegetarianizm inni powoli, malymi kroczkami.

I nie nalezy nikogo zniechecac niezbyt milymi komentarzami, ot co.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/01/2009 12:51 pm
Nela89
bywalec

Nie wiem dlaczego w niektórych Waszych wypowiedziach można wyczuc hmm.. kpine? Dziewczyna się po prostu zapytała, co dobrze o niej świadczy.

A dziwisz się???? skoro ktos nie je mięsa z powodów humanitarnych (tak przypuszczam skoro zadaje pytanie o humanitarne zabijanie ryb) to już chyba inaczej nie można zareagować!
Kto pyta ponoć nie błądzi ale wybaczcie, ręce mi opadły...

No jeśli chcecie, żeby trakotowano nas jak fanatyków, to postępujcie tak dalej. Krzyczycie na nią, kpicie sobie z niej i po co? Jej to nie pomoze, a Wam ciśnienie wzrośnie.. Nie napisała dlaczego nie je mięsa, może z przyczyn zdrowotnych, a na ryby jej pozwolono. A moze powoli przechodzi na wege i może się zrazić po takich 'atakach'. Jesli chcemy, żeby było nas wegetarian/wegan więcej, to zachęcajmy ludzi, a nie wyśmiewajmy ich niewiedzę..

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/01/2009 1:23 pm
StellaArtois
weteran forum

a któraż to wypowiedź była aż tak niesamowicie niemiła? 😎

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/01/2009 2:03 pm
Ktosiek
stały bywalec

Collie, poprę Lily - ryby najlepiej zabijaj sama.

Tylko błagam, nie panikuj nad duszącą się rybą, bo jak widzę, że ktoś stoi nad męczącym się zwierzakiem i waha się co zrobić, to mam ochotę nim szarpnąć, wepchać się i sama tego zwierzaka dobić. Rachu ciachu i po kłopocie.
Myślę, że oszczędzisz sobie dylematów moralnych co do firm 😉 (no i przynajmniej wiesz w jakim akwenie żyła ryba i czy nie ma w niej za dużo paskudztwa).

Zadałaś ważne, przemyślane ptanie i w takiej też udzielam odpowiedzi.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/01/2009 5:16 pm
Filomena
bywalec

taa.... to proponuję jeszcze tu, na wegetariańskim forum opisać i może jeszcze propagować sposób hodowli i "humanitarnego zabijania" ryb...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/01/2009 5:52 pm
Strona 1 / 4 Następny
  
Praca