Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

cała prawda o znakach zodiaku   

Bellis_perennis
Famed Member

Czy wierzycie w znaki zodiaku?
Kiedyś spotkałam się z wypowiedzią pewnego astronoma zainteresowanego astrologią który twierdził,że znaków zodiaku nie ma 12 tylko 13. Mówisz- masz tutaj jest artykuł na ten temat:

http://portalwiedzy.onet.pl/4868,25297,1625562,1,czasopisma.html

Hmmm przez 23 lata myślałam że jestem wagą a tutaj zonk-> panna 😉

Odpowiem na pytanie które sama zadałam- nie czytam horoskopów i nie wierzę w nie.
Temat uznałam za ciekawy 🙂

Opis wagi jednak bardziej do mnie pasuje 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/09/2010 3:19 pm

Też się właśnie dowiedziałam że jestem spod znaku panny 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/09/2010 4:04 pm
lekki123
bywalec

Ja jestem skorpionem, tak czy inaczej, moje ukaszenia sprawiaja przyjemnosc :diablo:

swiat zmienia sie przestawia game barw

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/09/2010 6:40 pm
verufer
bywalec

Czy wierzycie w znaki zodiaku?

Opis wagi jednak bardziej do mnie pasuje 😉

Ktory opis wagi? Przeciez sa ich miliony, dla kazdego cos milego 🙂 Poszukaj innych horoskopow to znajdziesz taki w ktorym to opis panny bedzie pasowal lepiej 😉 Dla wszystkich wierzacych w astrologie polecam wyjsc na dwor w nocy, najlepiej daleko od swiatel miejskich, i bez atlasu nieba sprawdzic czy sa w stanie powiedziec gdzie sie znajduja te znaki zodiaku, gdzie sie zaczynaja i koncza... Czy sa w stanie zlokalizowac W ogole jakiekolwiek gwiazdozbiory 😛 Zrozumia wtedy, ze ten podzial jest tylko podzialem umownym, rownie dobrze mozna by przeprowadzic go zupelnie inaczej, wiec sila rzeczy astrologia opierajaca sie na nim nie ma racji bytu... Zeby jeszcze chociaz trzymala sie prawdziwych dat wchodzenia Slonca do gwiazdozbiorow, ale nawet jak widac na to jest za glupia:P Polecam do przeczytania ksiazki Jamesa Randiego wydane w Polsce pod tytulem "Przybysze z Syriusza", jest tam omowionych wiecej tego rodzaju rzeczy 🙂

Chi vuol veder il ciel, poi morir'

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/09/2010 6:43 pm
Naja
 Naja
forumowicz

Znaków zodiaku jest 12, zaś gwiazdozbiorów jest 13 (12 znanych ze znaków zodiaku + wężownik). Znak zodiaku np. Panna to co innego niż Gwiazdozbiór Panny.

[edytowane 16/9/2010 przez Naja]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/09/2010 6:44 pm
Amek
 Amek
rozmówca

O, dobra ciekawostka :). Dobrze, że znaki nie mają żadnego AKTYWNEGO wpływu na nasze życie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/09/2010 7:04 pm
Pocahontas
bywalec

Prawdziwego mam lwa, a tak oficjalnie mam wage. Tez o tym nie wiedzialam. Ale ja tam nie wierze w to, ze znaki zodiaku mowia o charakerze itp.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/09/2010 7:39 pm
an
 an
bywalec

Totalna bzdura w tym artykule 😀
Kiedys sie interesowalam astro (jak wszystkim para 🙂 )

Podzial na 12 znakow nie ma zwiazku z gwiazdozbiorami, ale z podzialem na 12 typow, ma to miejsce takze takze w innych typach horoskopów jak np Inkow, Majow czy komu tam itp
tam zamiast nazw zaczerpnietych od nazw gwiazdozbiorow wystépuja nazwy np roslin, kamieni szlachetnych itp itd ... ale jest ich 12

Odrebna sprawá jest, czy opisy stosowane w astrologii opierajá sie na prawdziwych zalozeniach (opisy dzialania poszczegolnych "wplywów")

Podzial / opis nie ma zwiazku z astronomicznymi gwiazdozbiorami

ania

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/09/2010 9:50 pm
  
Praca