Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Sportowcy - wegetarianie ?  

Strona 1 / 2 Następny
sssylwek
forumowicz

Podoba mi się idea wegetarianizmu i sam od jakiegoś czasu nie jem mięsa.

Przeczytałem historię wegetarianizmu i listę sławnych wegetarian i zastanawia mnie czy jest mozliwe uprawianie wyczynowo sportów przez wegetarian.

Może znacie jakiegoś mistrza olimpijskiego, który był wegetarianinem (albo jakiekogokolwiek znanego sportowca) ?

A dodatkowo, co myślicie o beznadziejnych wynikach olimpijczyków pochodzących z Indii ?

sssylwek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/07/2006 3:32 pm
sssylwek
forumowicz

hmmm....

tyle sławnych przykładów wegetarian wśród filozofów, aktorów, muzyków nie dziwi...

szkoda, że nie możemy pochwalić się żadnym sportowcem, bo byłby to najlepszy dowód na to, iż wegetariańska dieta zapewnia właściwy rozwój....

.... idealny byłby oczywiście przykład wegetarianina od dziecka....

może ktoś zna jednak jakiś pozytywny przykład w tym zakresie ????

sssylwek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/07/2006 7:07 pm
bezciała
bywalec

Nikt nie chce tutaj bić rekordów wydajności i wytrzymałości ani robić nic na siłę, dlatego skup się może na biciu własnych rekordów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/07/2006 7:44 pm
Maze
 Maze
stały bywalec

Tutaj lista: http://www.wolfpunk.most.org.pl/vegeslaw.htm#6 Więc nie jest tak źle, widzisz? Wegetarianizm często idzie w parze ze zdrowym stylem życia, a ten kłoci się ze sportem dla sportu. Sport dla zdrowia i przyjemności uprawia wielu wegetarian, zwłaszcza jazdę na rowerze, pływanie, bieganie, joga.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/07/2006 7:45 pm
sssylwek
forumowicz

super

dzięki za linki 🙂

sssylwek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/07/2006 11:09 pm
katrinko
stały bywalec

www.wegesport.pl - też warto zajrzeć.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/07/2006 11:39 pm
Megumi
rozmówca

A dodatkowo, co myślicie o beznadziejnych wynikach olimpijczyków pochodzących z Indii ?

Szukałabym przyczyny w beznadziejnym (?) zapleczu, tzn. stanie boisk/ośrodków sportowych, kompetencjach trenerów itd.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/07/2006 3:21 am
JAGA
 JAGA
forumowy expert

A dodatkowo, co myślicie o beznadziejnych wynikach olimpijczyków pochodzących z Indii ?

Zgadzam się z Megumi, a poza tym sądzę, żę jeśłi już szukać przyczyn, słabych wyników sportowców z Indi, w rodzaju pożywienia, to problem polega na braku różnorodności w jedzeniu..nieumiejętnie skomponowanym menu,a nie na tym,że w diecie brakuje mięsa.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/07/2006 11:03 pm
Jędruś
stały bywalec

Jedna podstawowa sprawa w Azji są nadal rozpowszechnione inne dyscipliny sportu niż w Europie. To dla mnie jest normalne, trzeba wyjść z tego zaścianka. Tradycja Europejska ma swoje korzenie w Starożytnej Grecji (ówczesna Hellada). Teraz powinno być jaśniej.
Aby osiągać wyniki w nowych, mniej popularnych sportach trzeba sprowadzić z zagranicy trenerów, szkoleniowców.

Co do dyscyplin sportowych w Indii polecam link poniżej:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sports_in_India

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:

[edytowane 5/7/2006 od Jędruś]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/07/2006 1:35 am
sssylwek
forumowicz

Dzięki za link Jędruś. Najciekawszy (dla mnie) fragment:

Football
Main article: Football in India
Football (soccer) is a very popular sport in India. Although the Indian national football team is ranked 118 in the latest (Jan2006) FIFA world rankings, the team has seen better days, having reached the semifinals in the Olympics way back in the 1940's & 1950's. Most Indians keenly follow local as well as South American and European clubs. The sport is most popular in Goa, West Bengal and Kerala. The National Football League (NFL) is the premier football league in India. East Bengal and Mohun Bagan are the most popular football clubs in India.

[edytowane 6/7/2006 od sssylwek]

sssylwek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/07/2006 2:38 pm
Maze
 Maze
stały bywalec

Znalazłam ciekawa broszurka dla wegetarian- sportowców:

Wegetarianizm w sporcie, Kornel Jaskólski (64 str.), cena 7zł

"broszura podejmujca tematykę wegetariańską w sporcie. Polemizuje z dominującym stereotypem, który każe upatrywać w wegetarianach anemicznych słabeuszy niezdolnych do jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Wewnątrz następujące zagadnienia: Czy mięso jest żródłem siły? Czy wegetarianie rzeczywiście są słabowitymi anemikami? Czy kulturysta może być jaroszem? Wegetarianizm - dieta sportowa? Mistrzowie świata oraz mistrzowie olimpijscy. Wybitni wegetariańscy sportowcy oraz ich największe osiągnięcia. Paavo Nurmi, Martina Navratilowa, Dave Scott, Edwin Moses..."
Ze stronki:
http://vegan.webpark.pl/

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/07/2006 2:14 am
cienkun
rada starszych

Na pewno byłby lepszy temat żeby napiosać co chciałem napisać, ale go nie znalazłem 🙁

Słyszeliście że Mike Tyson jest weganem?

[edytowane 26/6/2012 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/06/2012 9:19 pm
Bellis_perennis
Famed Member

No w jednym czasie przeszedł na weganizm i... muzułmanizm, nawet pozował do reklamówek PETA. Pytanie brzmi czy człowiek który publicznie bił kobiety mógł się tak zmienić czy to tylko gra?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/06/2012 9:21 pm
cienkun
rada starszych

Myślę że bicie kobiet nie ma nic wspólnego z wegetarianizmem czy też weganizmem. Tyson od dziecka podobno kochał zwierzęta i hodował i cały czas hoduje gołębie.
A z tym muzułmanizmem to może naśladuje Muhammada Alego? 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 26/06/2012 9:25 pm
cienkun
rada starszych

http://www.youtube.com/watch?v=d_BdFj9UusU

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/03/2013 11:23 pm
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca