Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Joga  

Strona 4 / 7 Wstecz Następny
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Rok temu przestałam chodzić na zajęcia z jogi , jednak znowu zamierzam ćwiczyć . Teraz spróbuję sama w domu , mam kilka płyt o różnym stopniu zaawansowania , czas je przetestować .
Brakuje mi tylko maty , może coś doradzicie , jaką kupić ...?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/11/2009 8:34 pm
Greeney
rozmówca

Eee tamn, ważne, że w ogóle odpowiedziałaś. (:
Jak na razie to mam tylko plany, ale w razie pytań na pewno się zgłoszę do Ciebie. (:

O, o Centrum Michała Szczepanika nie słyszałam (:

Tak, słyszałam o tym, ale nigdy nie miałam czasu iść. Aczkolwiek po przecztaniu Twojej opinii się zniechęciłam, no bo co to za joga jak nawet nie robię jej dobrze? 😛

[img]http://img190.imageshack.us/img190/7118/thebeatlesbanwa4.jpg[/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/11/2009 1:29 am
Katinka
bywalec

nie no, iść tak z ciekawości można 😉 tylko lepiej w międzyczasie chodzić też na normalne zajęcia.

na zajęciach nauczyciel poprawia indywidualnie każdego przy każdej pozycji, a w parku po prostu pokazuje co robic i ludziom wydaje się że dobrze go naśludają, ale patrząc na nich , ktoś kto się zna widzi masę błedów.
ale gdyby ktoś wcześniej chociaż miesiąc pochodził to na pewno świadomosć ciała miałby już większą :red:

Centrum M.S. jest na Piotrkowskiej :red:, w internecie na pewno jest jego strona, tak samo jak Centrum Yogi na Gdańskiej

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 19/11/2009 12:28 am
hipiska
weteran forum

Joga jest fantastyczna , a jej działanie docenia się zwłaszcza wówczas, gdy ją porzucimy 😉 Odkąd nie ćwiczę boli mnie kręgosłup, czuję się nierozciągnięta i ponoć jestem bardziej nerwowa. Muszę powrócić do ćwiczeń, ale na razie brak możliwości - najbliższy klub jest 30 km od mojego miejsca zamieszkania, a poza tym nie mam kasy.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/09/2010 3:03 am

Kundalini od 1,5 roku, otwarte wszystkie Czakry podstawowe, co prawda nie 100 procentowo ale jestem usatysfakcjonowany rozwojem, podtrzymanie w 70 procentach dwóch najwyższych ośrodków Adżna i Sahasrara,które łączą się ze sobą. Dzięki tym najwyższym centrom kontroluję pozostałe pięć. Można powiedzieć że jestem samoukiem na podstawie książek 🙂

*marzenia kształtują naszą wyobraźnie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/09/2010 12:20 am

Teraz równoważe Ciało Promienne. Już po dwóch dniach niesamowite zmiany. polecam! 😉

*marzenia kształtują naszą wyobraźnie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/09/2010 2:22 am
Katinka
bywalec

ja ostatnio zrezygnowałam z zajęć grupowych, bo zaczęłam czuć, że stoję w miejscu (tzn inni w grupie byli mniej rozciągnieci więc pozycje były bardziej dostosowane pod nich i grupa zaawansowana wyglądała jak początkująca :/).

teraz staram sie co dzień w domu chociaż 30 minut poćwiczyć, a raz w tygodniu zrobić I serię ashtangi.

jednak brakuje mi zajęć w grupie z nauczycielem, mam nadzieję, ze jeszcze do nich powrócę 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/09/2010 2:59 pm

Teraz równoważe Ciało Promienne. Już po dwóch dniach niesamowite zmiany

a możesz rozwinąć? Bo zapewne chodzi Ci o system dziesięciu ciał, ale jakie ćwiczenia wykonujesz w tej formie i jakie są efekty?

Jeżeli Czakry są otwarte, w moim przypadku korzystam z dwóch najwyższych Adźna (oko mądrości, 'szósty zmysł' ) i Sahasrara (nieskończoność i iluminacja) kieruje energię gdzie chce :). Teraz skierowalem na Ciało Promienne które nazwane jest przez Mistrza Jogi Bhadźan dusza + dana przez B-ga nieskończoność promienności ( można dopowiedzieć że system jest podobny do Żydowskiej Kabały którą także praktykuje równocześnie, tam promienność nazwana jest En Sof Or). Jak kieruję energię w to Ciało? myśle o tym ciele jak najwięcej, mudry ( tutaj Szuni Mudra i Buddhi Mudra ) afirmację ciągle powtarzane.

Jak działa? Zmieniam otoczenie pod względem duchowym tzn.samopoczucie, interakcje z nim, zmiany na lepsze. Np. nie czuję się już przygnębiony, ani nie odczuwam presji, czuję wewnętrzną moc i silną wolę 🙂

[edytowane 12/9/2010 przez Biofeedback]

*marzenia kształtują naszą wyobraźnie

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/09/2010 12:41 am
jazz
 jazz
stały bywalec

jak zacząć ćwiczyć jogę w domu bez trenera? zaznaczam że nie miałam z jogą nigdy w życiu do czynienia

zamierzam nabyć książkę i po prostu ćwiczyć wdg fotek i opisów 😮
macie jakieś rady dla początkującej?

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/08/2011 2:27 am
Jędruś
stały bywalec

[quote Jazz]jak zacząć ćwiczyć jogę w domu bez trenera? zaznaczam że nie miałam z jogą nigdy w życiu do czynienia
zamierzam nabyć książkę i po prostu ćwiczyć wdg fotek i opisów 😮
macie jakieś rady dla początkującej?

Ściągnij książkę Życie bez Chorób z mojego chomika, dział KSIĄŻKI:
http://chomikuj.pl/jedrus1a

Tam są fotki do podstawowych ćwiczeń jogi (asany i opisy do ćwiczeń oddechowych.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/08/2011 4:13 am
jazz
 jazz
stały bywalec

dziękuje właśnie ściągam 😉

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/08/2011 4:44 am
cienkun
rada starszych

Przydatny portalik
[url] http://www.forum.joga-joga.pl/[/url]
[url] http://www.joga-joga.pl/ [/url]

Dobrze jest mieć podręcznik zawsze przy sobie podczas ćwiczeń.
Co do książek, to jest dużo podręczników do hatha jogi, ale wiele z nich jest mało wartościowa. W pozycjach ważne jest aby w danej pozycji pracować odpowiednią częścią ciała. Lepiej jest wykonać pozycję w sposób bardzo niepełny, niż niepoprawny tzn. Np. skłony w przód wykonywać tylko do momentu gdy potrafimy zachować proste plecy tj. zginać się od samego dołu pleców zamiast robić garba ( z czym ja mam problem 😀 )

Polecam, jak za każdym razem zresztą, podręczniki: Maliny Michalskiej "Hatha-Joga dla wszystkich" oraz B.K.S. Iyengara "Swiatło Jogi" i Gity Iyengar "Joga doskonała dla kobiet"

edit.
Do ćwiczeń przydaje się pasek (są specjalne ale na początek może być jakikolwiek kawałek paska lub materiału służący za przedłużenie ramienia gdy to okazuje się z początku "za krótkie" by się złapać za inną część ciała) oraz jakiś koc czy cus, żeby sobie podkładać pod tyłek w niektórych pozycjach.

[edytowane 23/8/2011 przez cienkun]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/08/2011 11:47 am
AnnaBarbara
rozmówca

Mam takie małe pytanko do osób praktykujących jogę, czy jest może ktoś z Wrocławia? I mógłby mi polecić jakąś szkołę?
Bo bardzo chcę zacząć ćwiczyć, niestety jestem bardzo początkująca (bardziej się chyba nie da :P). A sama w domu to na pewno się nie zmuszę do regularnych ćwiczeń, tym bardziej że pewnie będę popełniać masę błędów 😉
I jeszcze, w którymś wątku ktoś pisał (przeglądałam pobieżnie i niestety nie pamiętam kto 🙁 ), że nie wszystkie rodzaje jogi nadają się przy wadach postawy. Wątku nie mogę znaleźć, bo kompletnie zapomniało mi się z czym dyskusja była związana. Ponieważ mój kręgosłup nie jest w najlepszym stanie to nie chciałabym go dobić 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2011 2:15 am
cienkun
rada starszych

Chodziło o Ashtangę i Power Jogę w których asany się wykonuje dynamicznie, sekwencjami. Są one przeznaczone raczej dla osób w pełni zdrowych i raczej już w miarę sprawnych fizycznie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/11/2011 5:42 pm
Anonim
bywalec

[url] http://www.joemonster.org/art/18595/Jak_prawidlowo_wykonac_asany_ [/url]
coraz bardziej jestem przekonana do tej jogi. A jak patrzę na efekty...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 15/11/2011 1:56 pm
Strona 4 / 7 Wstecz Następny
  
Praca