Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

LEKI  

Strona 7 / 14 Wstecz Następny
  RSS

NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
20/06/2008 1:29 am  

Ale mi chodzi o żelatyne leczniczą,na kolana:( chrząstkę stawową musze odbudować...

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
20/06/2008 2:23 am  

[url]Co do żelatyny, to słyszałam ostatnio w telewizji, w programie kulinarnym, ze istnieje żelatyna z alg morskich, dla wegetarian, z tego co pamiętam, jest dostępna w sklepach ze zdrową żywnością, ale nie jestem pewna i wydaje mi się, ze jeśli już to w jakichś lepszych. [/url]
chodzi pewnie o agar, ale to zupełnie coś innego i nie spełni funkcji leczniczej 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
fantagiro
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 31
31/10/2008 12:41 pm  

co do kolen to mojej babci lekarz zalecal jesc 3 zelki harobo dziennie ale wiem ze one sa nie wege wiec nie mam pojecia co poardzic. mowe ze wzgledu na zdrowie warto sie poswiecic?

mam takie pytanie - choruje na niedoczynnosc tarczycy, mam dwa guzki i juz ze dwa lata lykam euthyrox; nie wnikam w sklad. troche czytalam na temat tej choroby i wychodzi, ze trzeba jesc duzo bialka - poprawia przemiane materii - i to najlepiej zwierzecego. niestety z bialek tylko nabial. poa tym nalezy ograniczyc soje i warzywa takie kalafior, brokul, bruselka, kapusta (moje ulubione).

czy znacie jakies naturalne metody leczenia tej przypadlosci? co moge zrobic dla siebie zeby dobrze sie czuc, zdrowo jesc i schudnac? niestety nadwaga uprzykrza mi zycie.


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
31/10/2008 1:22 pm  

Jeśli potrzebujesz bogatego źródła biała to musisz jeść jajka i mleko (najlepiej przetworzone - kwaśne, serwatka maslanka itp.) oczywiście w nieprzesadnych ilościach. Mięso nie jest wcale dobrym źródłem białka, kolejny mit o mięsie nie biorący pod uwage chyba opóźnienia jakie powoduje ciężkostrawność tego "specjału". Odżywki białkowe dla kulturystów robi się głównie z serwatki.
Metody leczenia niedoczynności tarczycy znają lekarze, nalerzy znaleźć dobrego lakarza przyjaznego wegetarianom (wiem że trudne).
Żeby zrzucic wagę należy na pierwszym miejscu uprawiać regularnie ćwiczenia aerobowe, nie ma innego sposobu. No i oczywista rzecz jak pożegnanie naleśników z bitą śmietaną polanych czekoladą na sniadanie 🙂


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
31/10/2008 2:10 pm  

fantagiro znam suuper lekarza, doradzi i pomoze, jest wegetarianinem, wczoraj do niego dzwonilam, jest takze na forum, wiec napisz do niego - adamrozew. Nie trzeba bac sie lakarzy, oni sa od tego by nam pomagac.


OdpowiedzCytat
fantagiro
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 31
31/10/2008 2:59 pm  

nalesnikow nie jadam - nie umiem robic 🙁 niestety przez niedoczynnosc sprawa sie komplikuje chociaz widze pewne sukcesy. mam grupe krwi A i wyczytalam ze wlasnie najlepszy dla mnie jest wegetarianizm. co mnie po trochu pcha w tym kierunku. doskonale widze zmiany w swoim zdrowiu odkad ograniczylam mieso do minimum a juz zwlaszcza wyrzucilam wedliny sklepowe z jadlospisu. co do ruchu to troche mam, chodze na basen ale chcialabym po prostu schudnac do normalnej dla siebie wagi - 60 kilo a teraz to jest niestety ok. 85.


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
01/11/2008 1:45 am  

czy znacie jakies naturalne metody leczenia tej przypadlosci? co moge zrobic dla siebie zeby dobrze sie czuc, zdrowo jesc i schudnac? niestety nadwaga uprzykrza mi zycie.

Nie wiem czy mozna to uznac za leczenie, ale poniewaz w niedoczynnosci wystépuje niedobór hormonów zawierajácych jod, to dobrze jest wprowadzic do diety wiecej jodu, zarówno w postaci produktów naturalnych jak np sól kopalna nieoczyszczana i glony morskie, jak tez produktów uzupelnionych o jod i suplementów - preparatów / tabletek z jodem.

ania


OdpowiedzCytat
adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
02/11/2008 11:58 pm  

Witam
Hormony tarczycy sa bardzo ważne w naszym organizmie, dlatego ich niedobór ma znaczenie dla funkconowania wszystkich ważnych życiowo organów i tkanek.
Pominę tutaj wtórną niedoczynność tarczycy (np w przypadku niedoczynnosci przysadki - zespoły poporodowe) bo są relatywnie rzadkie w porównaniu do pierwotnej niedoczynnosci.
Pierwotna niedoczynnosc jest najczęsciej spowodowana różnymi autoimmunologicznymi procesami które prowadzą do zapalenia tarczycy a w konsekwencji do przebudowy tkanki tarczycy i jej niedoczynnosci (np Wole Haschimoto), moze tez byc po operacji i wycieciu tarczycy (Ciebie to nie dotyczy chyba) czy terapii radioaktywnym jodem. Inne przyczyny to pewne leki podaż w dużych ilosciach środków wolotwórczych (maniok, kapusta). Gdy dojdzie do niedoczynnosci tarczycy, powoli osoba chora staje sie apatyczna, nabiera masy ciała, skóra sucha łuszcząca, dochodzi do wypadania włosów, dochodzi do obrzeków, wzrostu RR, niewydolnosci serca, naczynia wiencowe i wszystkie pozostałe ulegają wytapetowaniu blaszkami miażdzycowymi gdyż wzrasta poziom cholesterolu i trójglicerydów. Mamy do czynienia z zaburzeniami miesiączkowania, czesto dochodzi do anemii gdyż współwystępują zaburzenia wchłaniania żelaza i B12) Pacjenci skarzą się na zaparcia, bóle brzucha, często tworzą się kamienie żólciowe.
DLATEGO JAK WIDZISZ NIE MOŻNA ZASTAPIĆ TYCH HORMONÓW w leczeniu niedoczynnosci. (Bo rozumię, że o takim przypadku tutaj chodzi)


OdpowiedzCytat
fantagiro
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 31
03/11/2008 9:47 pm  

Raczej nie chodzi mi o zastapie hormonow czyms tylko wspomozenie sie odpowiednia dieta. Mysle, ze wegetarianie maja wieksza wiedze na temùat zywienia. Od lekary nie uzyskalam zadowalajacych informacji. Poza tym dowiedzialam sie tyle, ze powinnam jesc duzo bialka bo poprawia metabolizm i tyle.

Mam problemy z nadwaga, sennoscia, nerwowoscia. Akurat zaparcia nie bo cale zycie jem duzo blonnika, zwlaszcza platkow owsianych wiec to nie problem. Jedna z lekarek stwerdzila, ze chora tarczyca moze byc na podlozu nerwowym - niedoczynnosc ujawnila sie krotko po okresie ogromnego stresu. Po prostu pewnego dnia zaczelam sie tak szybko meczyc, wejscie po schodach stalo sie wspinaczka w himalajach, nie moglam sie skoncentrowac, akurat dochodzila letnia sesja a jedyne co dalam rade robic to spac. Kladlam sie o 22, wstawalam 7 rano zmeczon, przychodzilam o 16, spalam 3 godziny, jadlam kolacje i dalej szlam spac. W koncu lekarz z wielkiej laski dal skierowania na badania i wyszlo. Niestety do lekarzy szczescia nie mam :/ Rozmyslam czy moglabym jakis suplement diety wlaczyc, np. zestaw witaminowy. Albo dodawac morszczyn (zawiera duzo jodu) do jedzenia.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
06/08/2009 9:05 pm  

Czasami nie ma wyboru - tabletki trzeba brać bez względu na ich skład 😉 . Jeżeli nie ma innego wyjści, to co zrobić? Ale i tak jestem ich przeciwniczką i stosuje tylko wtedy, kiedy naprawdę muszę i unikam wszelkich przeciwbólowych. Chociaż przyznaje się, że kiedy coś boli tak, że aż zwijam się z bólu, to wtedy żadną tabletką, która przyniesie ukojenie - nie pogardzę 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
06/08/2009 11:06 pm  

to była reklama 😐

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
07/08/2009 8:52 pm  

Jaka reklama Lily? 😮

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
07/08/2009 9:02 pm  

Taka, że Julia26 udaje, że ma problem, by w różnych wątkach rozreklamować wspomniany przez nią lek.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
07/08/2009 9:06 pm  

Aha, nie widziałam jej innych postów. Dzięki za uświadomienie xxl 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
lisek
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 83
14/12/2009 2:56 pm  

Szczególnie wkurzająca jest wszechobecność w polskich lekach żelatyny i lecytyny 🙁

[url=http://wydaje.pl/e/magia-owocow]ZOBACZ :)[/url]


OdpowiedzCytat
Strona 7 / 14 Wstecz Następny
  
Praca