Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

nie testowane na zwierzetach  

Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  RSS

waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
03/05/2007 12:22 am  

Firma H&M...i ich kosmetyki...ktoś wie czy testują?


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
03/05/2007 12:41 am  

www.google.pl


OdpowiedzCytat
Kendi
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 15
03/05/2007 12:55 am  

nie mozna ufac napisom"nie testowane na zwierzetach"czy ikonki"kroliczka"czesto jest to tylko chwyt marketingowy

Ja ostatnio znalazłam lakier do włosów który nie tylko miał własnie tą ikone króliczka ale jeszcze napisane że ani produkt ani poszczególne jego składniki nie były testowane na zwierzętach. Poza tym jest jeszcze na nim znaczek że jest przyjazny dla środowiska. Czy to też aby napewno tylko chwyt marketingowy ? A no i dodam że jest to dośc tani lakier 🙂


OdpowiedzCytat
Vega71
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 166
03/05/2007 6:12 am  

http://www.eco-labels.org/label.cfm?LabelID=262

Z tego wynika, ze znaczek nie testowane na zwierzetach tak naprawde nie ma zadnego znaczenia i moze byc zwyklym marketingowych chwytem.


OdpowiedzCytat
Vega71
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 166
03/05/2007 7:20 am  

Do firm ktorych kosmetyki lubie nalezy Weleda.

Ponoc nietestowane na zwierzetach, maja bardzo malo toksycznych dodatkow, minusem jest nie najnizsza cena ale kosmetyki sa bardzo przyjemne jakosciowo.


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
03/05/2007 7:51 am  

i tu sie z toba vega zgodze-weleda jest dobra,ale.....zabija cena.

kendi,a woda z cukrem nie wystarczy?? 😉


OdpowiedzCytat
Kendi
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 15
03/05/2007 5:04 pm  

Visel pewnie że starczy 🙂 ja baaaardzo rzadko używam lakieru, tylko na ten zwróciłam jakąś szczególną uwage.
Pozdrawiam


OdpowiedzCytat
Raf
 Raf
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 47
06/05/2007 2:32 pm  

Więc skoro nie można ufać listom typu OK., na ulotkach produktów producenci nie zawsze piszą prawdę to i pewnie na stronach www informacje mogą być niepełne...!?
Jak więc mieć pewność w kwestii założonego tematu?
Może macie jakieś swoje sprawdzone firmy, np. w kwestii dezodorantów dla facetów???


OdpowiedzCytat
wykreconaZwyboru
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 136
06/05/2007 2:41 pm  

Firma H&M...i ich kosmetyki...ktoś wie czy testują?

czytałam o nich trochę i poszczególne składniki kosmetyku testują a efekt końcowy nie-czyli tak jak większość firm:/
mam pytanie alpropo ziaji jeszce-ktoś mówił ze jest nietestowna,tak?chciałąm się upewnić-wczoraj kupowałąm krem i ani znaczka nie dali(wiem ze on o niczym nie swiadczy no ale) ani nic napisanego nie ma...ktoś do nich pisał czy skad jest ta informacja?
ps. tak swoją drogą ostatnio pisałam maila do atw bo ich kosmetyki niby bardzo ekologoczne sa(rośliny tylko z upraw eko itd)a jednak testują:(

Szpitale, wiezienia i burdele - oto prawdziwe uniwersytety zycia. Mam dyplomy wielu takich uczelni. Mówcie mi


OdpowiedzCytat
Vega71
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 166
06/05/2007 3:14 pm  

Realia sa takie ze wszyscy testuja tylko nie wszyscy sie do tego przyznaja.

Jedynym wyjsciem to uzywac naturalnych kosmetykow tak bardzo prostych jak to mozliwe. Co np w przypadku kosmetykow kolorowych do makijazu moze byc problemem.

Eco weganizm to niezly sposob na zarabianie pieniedzy wiec jesli firma uzna ze kosmetyki beda lepiej szly z nalepka eco to bedzie ja przyklejala tym bardziej ze nia ma regulacji prawnych.

Nie da sie kompletnie uciec od produktow testowanych na zwierzetach bo nie istnieje jako taki sysyem kontroli nad caloscia i nie ma fizycznej mozliwosci sprawdzic ze firma x nie zaplacila firmie y zeby wyslala kosmetyki firmie z do testow.

Jedyne co nam pozostaje to zdrowy rozsadek i zainteresowanie sie kto stoi za jaka firma bo bywa tak ze firmy eco sa w 100 % wlasnoscia firm ktore jak najbardziej testuja i wcale sie z tym nie kryja.

Moim zdaniem nie warto za bardzo demonizowac tematu bo sa granice tego na co mamy wplyw, a pozniej zostaje tylko wybor mniejszego zla bez zadnej gwarancji ze to robi jakakolwiek roznice.

Nawet moj ulubiony olej jojoba byl testowany i orzechy piorace o ktorych pisaly dziewczyny. Wszystko praktycznie na jakims etapie jest testowane.
Kazda jedna tabletka, kazdy kosmetyk, kazdy plyn do czyszczenia.

Co do meskiego dezodorantu to ponoc calkiem niezle sie sprawdzaja dezodoranty w sztyfcie z soli kamiennej.


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
06/05/2007 6:32 pm  

jest"niewielka" roznica vega 71,niektore firmy testowaly,bo musialy(takie sa przepisy)i tego zaprzestaly po sprawdzeniu produktu(teraz sa testowane bezposrednio na klientach),a niektore testuja non stop na zwierzetach.


OdpowiedzCytat
Vega71
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 166
07/05/2007 1:15 am  

jest"niewielka" roznica vega 71,niektore firmy testowaly,bo musialy(takie sa przepisy)i tego zaprzestaly po sprawdzeniu produktu(teraz sa testowane bezposrednio na klientach),a niektore testuja non stop na zwierzetach.

Wiesz na poziomie praktycznym zwierzetom to jest wszystko jedno jakie sa powody testow. I o ile motywy firm moga byc rozne wszystko sprowadza sie do tego samego , testy sa robione.

I nie wierze nikomu kto mowi ze nie testowal kosmetykow na zwierzetach, jesli nie na zwierzetach to na kim testuja na ludziach ? Oczywiscie ze sa receptury ktore sa stare, skladniki byly dawno przetestowane wiec produkt nie wymaga testowania, ale kazda firma kosmetyczna ktora chce wypuscic na rynek nowy produkt musi pokazac papier ze produkt jest bezpieczny. I tu wchodzimy w strefe testow.

Oczywiscie ze sa mali producenci ktorzy robia kosmetyki organiczne wege prawie domowym sposobem, ze skladnikow ktore sa uznawane za bezpieczne i nie testuja, ale ich produkty nie trafiaja raczej na ogolny rynek.


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
07/05/2007 3:57 am  

chyba sie nie rozumiemy.
jesli firma x testuje na zwierzetach non stop,a y juz nie to,ktorej produkty lepiej jest kupic??


OdpowiedzCytat
Vega71
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 166
07/05/2007 4:04 am  

Teoretycznie tej ktora oficjalnie nie testuje ale jesli firma wprowadza nowe produkty to testowac musi bo takie sa przepisy, wiec to wszystko jest tak naprawde sobie a muzom.


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
15/05/2007 11:54 pm  

ZIAJA nowoczesne kosmetyki

oparte na nowatorskich recepturach i naturalnych surowcach najwyższej jakości

produkowane według nowoczesnych technologii

przebadane dermatologicznie i alergologicznie w klinice Dermatologii Akademii Medycznej w Gdańsku oraz w innych placówkach naukowych w kraju i za granicą

preparaty dla dzieci dodatkowo w Instytucie "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka"

nie testowane na zwierzętach

posiadające naturalne dla skóry pH

Tyle można się dowiedzieć o Ziaji na stronie Ziaji.
Wykręcona, a jaki kremik sobie kupiłaś? 😀 ja mam masło kakaowe:)

hide and seek


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  
Praca