Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

psuje mi się wzrok!  

  RSS

Mgiełka
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 5
19/08/2006 2:23 am  

Mam taki malutki problem, ktory mi coraz bardziej dokucza, bo odkad przeszłam na wegetarianizm psuje mi sie wzrok.Z bliska nie widze nic już nie wspominając o mniejszym druku 😮 nie zabardzo mi sie to podoba gdy mój chłopak musi mi czytać skład danego produktu i takie pytanie co moze być tego przyczyną i jak temu zapobiec...

~mgiełka~


OdpowiedzCytat
Asia
 Asia
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 429
19/08/2006 2:30 am  

Hmm ja tam sie zbytnio nie znam na medycynie ale nie wierze aby twój wegetarianizm był przyczyna słabszego widzenia... Może warto zajrzeć do okulisty??Jeszcze nie spotkałam się z tym żeby jakis wege człowieczek własnie z powodu wege słabiej widział...pozdrawiam i zycze zdrówka:)


OdpowiedzCytat
shiri
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 84
19/08/2006 7:04 pm  

Być może to brak witaminy A, ale faktycznie z tym nie ma żartów i nejlepiej jakby Ci lekarz powiedzia.

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
20/08/2006 3:24 am  

Hej, a witaminę A dostarczasz? Oczywiście nie w kapsułkach, tylko w pożywieniu?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
heidi
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 110
20/08/2006 3:42 am  

Też to u siebie zauważyłam. Powinnam nosić okulary, nie nosze.
Witaminy A w swoim organiżmie mam na pewno dużo, bo codziennie jem po kilka marchewek.


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 200
20/08/2006 12:56 pm  

Uwaga heidi! 🙂
Witaminy A - D - E - K są rozpuszczalne w tłuszczach, co oznacza, iż aby organizm mógł je wykorzystać, muszą być one dostarczone w obecności tłuszczu, inaczej zostaną wydalone z organizmu.

Po zjedzeniu marchewki, żeby organizm mógł wit. A dobrze wchłonąć wystarczy spożycie orzechów lub nasion oleistych, np. słonecznika. Do soku z marchewki można dodać małą ilość oleju słonecznikowego czy też oleju z orzecha włoskiego lub sezamu.

Smaczna jest także surówka z marchewki i selery razem z rodzynkami oraz ziarnem słonecznika.

Pozdrowienia


OdpowiedzCytat
heidi
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 110
20/08/2006 3:18 pm  

Uwaga heidi! 🙂
Witaminy A - D - E - K są rozpuszczalne w tłuszczach, co oznacza, iż aby organizm mógł je wykorzystać, muszą być one dostarczone w obecności tłuszczu, inaczej zostaną wydalone z organizmu.

Po zjedzeniu marchewki, żeby organizm mógł wit. A dobrze wchłonąć wystarczy spożycie orzechów lub nasion oleistych, np. słonecznika. Do soku z marchewki można dodać małą ilość oleju słonecznikowego czy też oleju z orzecha włoskiego lub sezamu.

Smaczna jest także surówka z marchewki i selery razem z rodzynkami oraz ziarnem słonecznika.

Pozdrowienia

Dzięki za rady 😉


OdpowiedzCytat
Mgiełka
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 5
21/08/2006 3:20 am  

fajnie,że odpisujecie...i owszem macie racje ja mam ogólnie problem z obecnością witaminy A w organiźmie i tak naprawde nie przypuszczałam,że to może też mieć swoje skutki we wzroku...Wielkie dzięki za rady postaram się je wdrożyć jak najszybciej w życie codzienne 😎

~mgiełka~


OdpowiedzCytat
  
Praca