Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Blizny  

  RSS

SweetPoison
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 49
24/08/2006 3:10 pm  

Znacie jakiś dobry sposób usuwania blizn? Problem w tym, że te blizny są duże i głębokie (miałam wypadek, rany cięte).


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
24/08/2006 3:52 pm  

Operacja plastyczna... innego sposobu na duże i głębokie blizny nie ma. Można traktować je różnymi specyfikami, które sprawią, że staną się mniej widoczne (ale nie znikną).


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
24/08/2006 4:57 pm  

dawka opalania na sloncu, oraz oklady z miodu


OdpowiedzCytat
SoulSista
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 128
24/08/2006 4:59 pm  

Mój kolega po wypadku na motorze, dostał od lekarza recepte na maśc, jak jeszcze był w szpitalu. Stosował ją jakieś 2 miesiące, i teraz ma ledwo widoczne jasne kreski w miejscu rozciętej skóry. Ja byłam jakiś czas temu w identycznej sytuacji, ale nikt mnie nie oświecił z tą maścią, a może jeszcze jej nie było, nie wiem. Tak, czy siak, obecnie oprócz chirurgii kosmetycznej, czyli około 1200 pln za centymetr kwadratowy (tak mnie wycenili, ech), nie ma chyba za bardzo innego wyjścia, jak zaakceptowac je, albo przykryc tatuażem, do czego ja osobiście się przymierzam. Jeśli masz swieże blizny pokaż lekarzowi, moze cos jeszcze na nie zadziała. A co do tatuażu, trzeba zaczekac mniej więcej od 1,5 roku do dwóch, bo inaczej rysunek będzie się przemieszczac na zrostach. Trzymaj się, i nie martw za bardzo!

🙂


OdpowiedzCytat
SweetPoison
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 49
24/08/2006 9:36 pm  

jak ma się nie martwić jak to wygląda jakbym się pocięła? :crash: blizny nie są bardzo świeże (mają jakieś 3 miesiące). kupiłam dzisiaj maść bez recepty ale tam pisze że leczenie może trwać do kilku miesięcy...:( a co do okładów z miodu to chyba nie mogę bo jestem weganką...eh...


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
25/08/2006 2:31 am  

Witaj SweetPoison 🙂

Spróbuj okładów z soku z zieleniny (link poniżej):
http://www.surawka.republika.pl/S9.htm

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:


OdpowiedzCytat
SweetPoison
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 49
25/08/2006 2:39 am  

Brzmi kusząco:) Wiesz może gdzie można taki sok nabyć?


OdpowiedzCytat
SurykatkaxD
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 53
25/08/2006 7:00 pm  

Polecam Ci żel na blizny 'Contratubex''. Używałam go i teraz mam blizny wygładzone, bielsze i mniej widoczne:) Z domowych sposobów możesz wypróbować smarowanie olejem, który zmiękcza blizny i sprawia że są bielsze.(najlepiej smarowac 2 razy dziennie)


OdpowiedzCytat
SweetPoison
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 49
25/08/2006 7:11 pm  

Kupiłam sobie krem Cepan, a potm sie dowiedziałam od znjomej kosmetyczki, że Contratubex jest mocniejszy 😡 A mogę to smarować olejem roślinnym?


OdpowiedzCytat
SurykatkaxD
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 53
26/08/2006 12:47 am  

Contractubex jest naprawde skuteczny i warto go wypróbowac. A co do oleju to bez różnicy jaki 🙂


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
26/08/2006 3:07 am  

[quote SweetPoison:]Brzmi kusząco:) Wiesz może gdzie można taki sok nabyć?

Własnym sumptem, tniesz zieleninę nozyczkami na 1-2 cm kawałki z wodą do blendera, odcedzasz, już masz sok z zieleniny, moczysz watć, gazę i robisz opatrunek np. noc.
To wszystko.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:

[edytowane 25/8/2006 od Jędruś]


OdpowiedzCytat
Ania
 Ania
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 45
29/08/2006 12:18 am  

Po jakim czasie używając Contratubex widać powinno być widać efekty leczenia?


OdpowiedzCytat
kazamuko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 630
21/09/2006 5:24 am  

Jak chodziłam na kurs masażu to gość mówił, że płytsze blizny można rozmasować, po prosto rozcierając złuszcza się naskórek i pobudza do odnowy. poza tym stosowałam u psów po pogryzieniach od bratobójczej walki , brzydkie rany, taki żel na świeżą i maść na już zaschniętą ranę, ze strupem. Były bardzo skuteczne, przyśpieszały ziarninowanie rany, goiły się ładnie i bez blizn. Niestety nie pamiętam firmy, od lat stosuję bowiem maść z propolisu. To samo działanie a parę razy tańsze.Poza tym na to to chyba zbyt późno to robi się od razu, więc chyba tylko masażyk i to co polecają inni, a ja jeszcze nie przetestowałam, nie było po temu okazji.

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
13/10/2006 8:17 pm  

moja kolezanka spadla z konia i poszorowala m.in. twarza po chropowatej powierzchni :/:/ wygladalo to bardzo nieciekawie, miala straszne strupy, poza tym wszysy jej bardzo zalowali, bo jest bardzo ladna i wszyscy sie bali, ze jej tak zostanie, ale ona uzywala tej masci, czy raczej kremu - BIO-OIL ( [url] http://www.ciao.co.uk/Reviews/Bio_Oil__5319184[/url] ) i nie ma nawet najmniejszego sladu, tylko, ze nie wiem czy to mozna kupic w polsce (jej rodzice mieszkaja we francji i jej przyslali, w anglii tez to mozna kupic, tyle wiem). moja ciocia tez miala paskudne blizny na nodze - pies sie na nia rzucil i tez uzywala tej masci i pomoglo (ona z kolei mieszka w nowej zelandii :/), ale musze przyznac, ze to nie byly jakies bardzo glebokie blizny.

slyszlam jeszcze o czyms takim jak Dermatix: [url] http://vena-vita.pl/product_info.php?products_id=2256 [/url], tutaj o nim opinia:

Jedynym preparatem, który w obesnej chwili jest zarejestrowany w krajach UE i daje rezultaty nie budzące nijmniejszych wątpliwości jest DERMATIX (niestetyy kuracja 2-miesięczna to koszt ok 160zł). Jest świetny i bije na głowę Contractubex i inne starsze preparaty!!!

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
  
Praca