Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

zdrowie.  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

szyszka88
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 100
26/04/2007 2:26 am  

no to jeszce ja poprosze o porade.. ;).
Wegetarianka jestem półtora miesiąca i zauważylam, że strasznie pogorszyl mi się wzrok... mama probje mi wmówić, że to dlatego, że nie jem masla (ak dotąd sama robila mi kanpaki z wielka warstwa tego tłuszczu.. fee) i ryb... (brak reszty mięsa w moim jadłospisie zaakceptowala, ale ryb przeboleć nie może).
Jakos nie chce mi się wierzyć w jej teorie... Z tego co sie orientuje to wit. A dobrze wpływa na wzrok... Gdzie jest jej najwiecej? Warto zarzywać jakies preparaty np. wyciąg z borówek (słyszałam, ze skuteczne)?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
26/04/2007 2:43 am  

Pewna pani dietetyk tv mówiła, że najlepszym źródłem prowitaminy A jest... marchewka 🙂 Tylko trzeba odrobiny tłuszczu, żeby ją przyswoić. Na zdrowie 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
26/04/2007 2:48 am  

W komercyjnych dietach bakuje przede wszystkim witamin które się utleniają pod wpływem tlenu atmosferycznego (psują się). Są to nienasycone kwasy tłuszczowe
Omega-3 (siemie lniane 2 łyżki stołowe dziennie, świeżozmielone)
Omega-6 i -9 inne nasiona roślin oleistych oraz orzechy (wszystkie najlepiej namoczyć, podkiełkować)
Witamina A (sok marchewkowy, warzywa liściowe)
Witamina E - kiełki nasion
Witamina C – kiełki nasion, świeże owoce

Witaminy niszcząne podczas termicznej obróbki (gotowanie, parowanie, pieczenie)
B1, B5 (kwas pantotenowy), B6, kwas foliowy, C,

Polecam przejrzeć stronkę link poniżej
Zdrowe żywienie (tabelka o witaminach i czynniki niszczące witaminy, ich przyswajalność)
http://zdrowezywienie.w.interia.pl/ciekawostki.htm

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:

[edytowane 26/4/2007 od Jędruś]


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
26/04/2007 2:50 am  

Ja też miałam taki jadłospis na początku.
Nie znałam połowy rzeczy jakie teraz jem.
Poznasz wiele rzeczy i zobaczysz jak wiele smacznych potraw można z nich zrobić.
Popatrz w dział Wege przepisy 😀 😉


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
26/04/2007 2:53 am  

no to jeszce ja poprosze o porade.. ;).
Wegetarianka jestem półtora miesiąca i zauważylam, że strasznie pogorszyl mi się wzrok... mama probje mi wmówić, że to dlatego, że nie jem masla (ak dotąd sama robila mi kanpaki z wielka warstwa tego tłuszczu.. fee) i ryb... (brak reszty mięsa w moim jadłospisie zaakceptowala, ale ryb przeboleć nie może).
Jakos nie chce mi się wierzyć w jej teorie... Z tego co sie orientuje to wit. A dobrze wpływa na wzrok... Gdzie jest jej najwiecej? Warto zarzywać jakies preparaty np. wyciąg z borówek (słyszałam, ze skuteczne)?

Myśle że wpłyneły na to zupełnie inne czynniki takie jak np. za dużo patrzenia w monitor, przemeczenie, za mało snu, nerwy, za dużo oglądania tv, może za mało świeżego powietrza i dobrych wibracji 😉

[edytowane 25/4/2007 od waszakicia]


OdpowiedzCytat
Vega71
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 166
26/04/2007 3:31 am  

no to jeszce ja poprosze o porade.. ;).
Wegetarianka jestem półtora miesiąca i zauważylam, że strasznie pogorszyl mi się wzrok... Warto zarzywać jakies preparaty np. wyciąg z borówek (słyszałam, ze skuteczne)?

Borowki sa bardzo dobre ale zamiast preparatow to moze mrozone albo poczekaj az sie pojawia swieze 🙂

Ja mialam problem z oczami jak w diecie pojawilo mi sie za duzo cukrow prostych.
Wtedy zaczelam zwyczajnie zle widziec i zaczelam miec problemy z widzeniem o zmroku.
Sprawdz swoja diete pod katem cukru i weglowodanow przetworzonych.

Jesli masz sokownik to najszybciej postawisz sie " na nogi - oczy" zielonymi sokami.
Marchewka, buraki, seler, sok z pietruszki, salaty, kapusty itp. One w ekspresowym tempie wyrownuja braki witamin.

Przy okazji wypluczesz sobie toksyny z organizmu. Przy przejsciu na diete z mniejsza iloscia miesa organizm pozbywa sie smieci i to sie czasami objawia czasowym pogorszeniem kondycji.

Pozdrawiam 🙂


OdpowiedzCytat
szyszka88
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 100
27/04/2007 2:38 am  

dzięki wszystkim serdecznym :D. możliwe ze moj blad tkwi wlasnie w cukrach... ostatnio mam jakies dziwne napady na wszelakie slodkosci 😮 , ale problelm pewnie jest tez niedosypianie i stres... matura, egzamin na prawko, rozmowa z profesorkiem z uniwerku i wiele innych... kurcze... i to wszytsko w przeciagu najbliższych tygodni... 🙁 . nie wyrabiam...

P.S... te zielone soki jakos nie brzmią zachecająco :D.. hehe.. 😉


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca