Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Całuj na zdrowie ..  

  RSS

elis99
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 219
05/05/2007 8:12 pm  

[b] Ludzie, którzy całują się regularnie i namiętnie, żyją nawet o pięć lat dłużej od tych, którzy unikają pocałunków. A ponadto, jak wynika z badań mężczyźni całujący żony przed wyjściem do pracy żyją dłużej, mają mniej wypadków samochodowych i... więcej zarabiaja[/b]
Jak to wyjaśnić? Psychologowie tłumaczą zdrowotne działanie pocałunku tym, że w jego trakcie podnosi się poziom oksytocyny - hormonu chroniącego przed depresją. Ponadto we krwi pojawiają się zwiększone dawki adrenaliny i insuliny, a przy okazji poprawia się krążenie krwi i dotlenia mózg.

[b] A ci, którzy zamierzają się odchudzać, niech wezmą pod uwagę to, że pocałunek przyspiesza przemianę materii i pozwala spalić nawet 90 kalorii. [/b] 🙂 hehe

No to całujmy się ..muuuaa 😛
To sie moze przydać .. 😛
http://www.mediweb.pl/htm/wyswietl.php?id=807
http://zdrowie.onet.pl/1312365,2042,,,,jak_nauczyc_sie_dobrze_calowac,seks.html

I'm so sick of fights I hate them .. Come on let me hold you touch you feel you


OdpowiedzCytat
Owo
 Owo
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 402
05/05/2007 8:34 pm  

Gorzej jak się nie ma z kim... 😛 chyba całowanie butelki tylko zostaje 😀

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
06/05/2007 2:22 am  

No ja bardzo chetnie, aczkolwiek równiez nie bardzo jest z kim. (: Ale jak dorwę kogoś to .... to sobie poprawie zdrowie 😛 🙂 🙂

koskaan


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
06/05/2007 8:27 pm  

Gorzej jak się nie ma z kim... 😛

ja i nie mam z kim i nie lubię... 😉 Chyba nie poprawię sobie zdrowia.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
06/05/2007 9:21 pm  

Trochę podejrzana mi się wydaje ta zależność. To znaczy, jest wielce prawdopodobne, że częste całowanie poprawia zdrowie i wydłuża życie, ale przyczyn upatrywałabym gdzie indziej. Otóż:
Osoby często całujące się ze swoimi partnerami po prostu lubią się z nimi całować, a to dlatego, że ich związek jest głęboki i satysfakcjonujący. Osoby pozostające w związkach nie przynoszących satysfakcji, poczucia szczęścia, rzadziej całują się ze swoimi partnerami. Tak więc, częstość całowania uznałabym za istotny marker poczucia szczęścia w aktualnym związku. A wiadomo, że szczęśliwi ludzie żyją dłużej i czują się lepiej.

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
06/05/2007 11:31 pm  

W takim razie będę żyła w idealnym zdrowiu ze sto lat;)

hide and seek


OdpowiedzCytat
  
Praca