Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ceny kosmetyków wegetariańskich  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Ahimsa9
początkujący
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 11
29/12/2005 1:36 am  

Mam pytanie co do kosmetyków i środków czystości nie testowanymi na zwierzetach, Czy ktoś z Was je kupuje? Jesli tak to jakie? Moje pytanie wynika z tego, że ilekroć kupuję kosmetyki i środki czystości do domu zgodnie z własnym sumieniem (czyli nie testowane) wydaje na nie fortunę. Dla przykładu sama pasta do zębów kosztuje okolo 20 zl, szampon ponad 20. Gdzie sie zaopatrujecie? Co kupujecie? Juz nie wiem co mam robic nie chce uzywac rzeczy testowanych i chemicznych ale te ceny sa zalamujace :(.


OdpowiedzCytat
Natalka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 124
22/01/2006 4:02 pm  

😮 to pasty do zebow tez sa testowane na zwierzetach? nie wiedzialam... no wlasnie, wegetarianie musza placic wiecej, za to, ze chca zyc w zgodzie z natura i zwierzetami. to troche niesprawiedliwe... mysle, ze za malo popularne sa kosmetyki nietestowan na zwierzetach i to dlatego. trzeba zrobic wszystko, zeby to zmienic


OdpowiedzCytat
aniusia
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
08/04/2007 2:03 am  

mnie na razie nie stac na wege kosmetyki a co dopiero srodki do domu, moze jak bede na swoim to to sie zmieni, ale jak juz kupuje kosmetyki to upewniam sie ze biore produkt nie testowany na zwierzetach:)


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
08/04/2007 12:54 pm  

A ja właśnie zamówiłam sobie orzechy piorące 🙂
Podobno są bardzo wydajne i dobre dla alergików, jak już je wypróbuję, to dam znać!
A z kosmetykami kombinuję, niektóre wcale nie są drogie. Na przykład firma Polin jest c-f, SUPERTANIA, ale też jakość produktów jest taka sobie. Mogę polecić balsam do mycia naczyń, nazywa się Ritmo, do kupienia w Tesco i Carrefourze. Firma robi też szampony i mydła w płynie, proszek do prania i mnóstwo innych środków czystości.
Freeman ma rozsądne ceny. Dostępny w sieci Superpharm, nigdzie indziej go nie znalazłam. A Superpharm ma spory narzut, więc na pewno można Freemana kupić taniej. Aha, w sklepach internetowych warto się rozejrzeć. To się naprawdę da zrobić, żeby być ok wobec przyrody i nie zbankrutować!

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
08/04/2007 2:23 pm  

szampony Farmony kosztuja z 8 złotych. Środki czystosci sonett- taki duzy połyn do mycia 17 złoty, wydajny jest, proszki do prania po około 20 złoty kilo i osobno kupoje sie zmiękczacz do wody w podobnej cenie. Na razie wyprobowalm z tej firmy płyn do naczyń i płyn do prania, śą wydajne, skuteczne i ładnie pachną.


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
08/04/2007 3:33 pm  

Farmona niestety wyleciała z listy OK. A szkoda, bo fajne ma szampony! Zdaje się, że do niektórych produktów zaczęła dodawać jakieś składniki zwierzęce (ale niepochodzące z uboju, to znaczy miód, serwatka albo jajka), ale niektórym wegetarianom to na pewno nie przeszkadza. Podobnie kiedyś Flos-lek (również dość tania firma) był OK, ale zaczęli używać proteiny jedwabiu uzyskiwane z kokonów. Pisałam do nich w tej sprawie, kokony były używane już po wykluciu się jedwabników, ale tajemnicą pozostaje, co dzieje się z jedwabnikami dalej. Kurcze, a może Farmona też używała protein jedwabiu, nie pamiętam.

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
aniusia
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
09/04/2007 2:27 am  

podaliscie mi sporo nazw i zaintrygowaly mnie ich znosne ceny:) takze musze sie za nimi rozejzec, Dzieki;)


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
09/04/2007 4:12 am  

[url] http://www.domzdrowia.pl/products.php?name=flos+lek [/url] tu np. są niezłe ceny na te kosmetyki, ale przyznam się, że nie próbowałam.
Sama nie mam kasy na droższe.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
10/04/2007 12:26 am  

poleććie mi jakiś bezpieczny szampon do włosów. Faromona niestety mi nie odpowiada 🙁 mam burze kreconych włosów, które cięzko sie rozczesuja i wymagaja bardzo dobrych kosmetyków. A kasy na jakies ekskluzywne mazidła tez nie mam. Macie jakis pomysł? Freemana nie ma u mnie w miescie(kiedys był, ale chyba nie ma nowych dostaw 🙁 )

koskaan


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
14/04/2007 11:56 pm  

wejdz na liste ok.-wybierz sobie jakis produkt.
pozniej kliknij np.tutaj.....
http://esentia.pl/ ewentualnie pobiegaj po sklepach z lista 🙂


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
15/04/2007 1:08 am  

Szampony Bielendy są bardzo tanie, sama ich używam i jestem zadowolona. Za dwupak płacę (mama płaci ;p) ok. 8 złotych. Polecam!

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
29/04/2007 1:31 am  

Bielendzie nie ufam. Wiem jakie kosmetyki sa na liscie OK, tylko zalezy mi na Waszej opinii na ich temat, bo nie lubie kupowac w ciemno, poniewaz konczy sie to czesto odstawieniem szamponu na pólke co by tata lub brat wykonczyli (maja krótkie włosy i jestm im wszytko jedno). teraz mam jakis ziołowy,ale kiedy sie skonczy to chciałabym jakis bezpieczny i SPRAWDZONY szampon. (; mimo to dzięki xxl i viesel.

koskaan


OdpowiedzCytat
Vega71
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 166
29/04/2007 1:58 am  

Ja lubie kosmetyki Bubchen - to sa kosmetyki dla dzieciakow niemieckiej firmy i uchodza za bardzo ekologicznie czyste.

Druga opcja jest szampon ktory jest tani i zwyczajny , ale nie jest idealny i nakladanie godziny przed myciem oleju kokosowego, masla karite i oleju migdalowego na wlosy.

Mam znajoma ktora ma burze kreconych wlosow i tak robi od lat i ludzie sie ciagle zachwycaja jej wlosami.

Kokosowy olej daje taka cudowna jedwabistosc, maslo karite nawilza, a migdalowy nadaje blasku. Ja jak jestem leniwa i nie chce mi sie mieszac to nakladam sam kokosowy i wlosy wychodza za kazdym razem sliczne.

Jest troche zabawy ale jest tanio, skutecznie i eko 🙂

Pozdrawiam.


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
29/04/2007 2:34 am  

Dziekuje, chyba zakupię olej kokosowy, juz duzo o nim słyszałam. Jak wcierałam oliwe z oliwek we włosy było całkiem w porządku, ale szkoda mi tej oliwki poniewaz nie jest super tania, a nie wiem czy taka nie z pierwszego tłoczenia dobrze podziała.

A ile mniej-wiecej kosztuje olej kokosowy?

Jeszcze raz wielkie dzieki. (:

[edytowane 28/4/2007 od fabryka_slow]

koskaan


OdpowiedzCytat
Vega71
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 166
29/04/2007 2:45 am  

Oliwy nigdy nie wcieralam, jak dla mnie ma za intensywny zapach.

Olej kosztuje okolo 10 zl :

http://www.mlyn.sote.pl/go/_info/?id=252

To wyglada jak taka biala maz ktora sie rozpuszcza pod wplywem ciepla, pachnie bosko tak jak ciastka kokosowe.

Olej kokosowy mozna tez uzywac skory jako nawilzacz. Jest bardzo popularny w Indiach do wlosow i ponoc jest glownym powodem dla ktorego babki maja takie zachwycajace wlosy.

Jesli masz ekstra 30 zl to bardzo polecam maslo karite 100%

http://esentia.pl/Home_Institut_Karites_Maslo_100_Karita_p26339.htm

Ja zwykle dodaje odrobine do kokosowego i wlosy naprawde sa super.

Pozdrawiam 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca