Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Olej z krokosza - słyszeliście o tym?  

  RSS

Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
23/02/2008 4:50 pm  

Podobno tej rośliny używa się m.in. w Indiach i jest skutecznym środkiem na pozbycie się włosków. 😮

Ponoć należy po normalnym goleniu (raz w tygodniu) wsmarować owy specyfik i powtarzać czynność 7 razy by włoski całkowicie zniknęły.

Czy naprawdę jakakolwiek roślina może usunąć na zawsze naturalne owłosienie ?


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
23/02/2008 11:29 pm  

Sporo o tym czytałam i różnie to działa podobno....
Są w sprzedaży oleje z ponad 100 zł o właściwościach podobnych jak ten za parę złotych - czyli właśnie różnych - jednym tylko osłabiają włosy, druga prawie nie ma, trzeciej nic się nie zmienia.... Co nie znaczy, że nie chcę wypróbować, ale wolałabym również trochę się o tym dowiedzieć


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/02/2008 12:45 am  

Czytałam różne opinie, generalnie zniechęciły mnie - przy włosach słabych i cienkich może zadziałać, ale już przy znacznym owłosieniu niekoniecznie. A w Indiach to chyba głównie używa się pasty cukrowej.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
28/09/2008 11:00 pm  

Ja też czytałam o tym sporo. Jakiś czas temu siedziałam z 4 godziny na jakimś forum i czytałam wiadomości 😮
Doczytałam się tego damego, że u niektórych działa, a u niektórych pic na wodę. Mam zamiar spróbować pastę cukrową, ale jakoś nie mam ochoty jej gotować 😉

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Iza87
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 4
19/04/2009 5:03 pm  

Jak dla mnie ten olej z krokosza to jak właśnie wspomniałyście to pic na wodę 🙂 używałam regularnie ok pół roku i...nic, także można sobie darować. Natomiast pastę cukrową stosuję od około roku, głównie do paszek i sobie chwalę. Tylko że ja kupuję gotową na allegro, bo samemu podobno ciężko uzyskać odpowiednią konsystencję.


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
19/04/2009 7:42 pm  

Ja mam pastę cukrową też gotową, oryginalną turecką ale za Chiny Ludowe nie umiem jej użyć, Iza napiszesz mi na priva co i jak??


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
19/04/2009 7:45 pm  

Jeśli możesz, to napisz na forum, bo ja również od niedawna pastę posiadam i stwierdzam, że wcale nie jest tak prosta w użyciu, jak się zapewnia 😛

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Iza87
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 4
21/04/2009 1:34 am  

Przy używaniu pasty cukrowej nie można się zniechęcać, bo naprawdę trzeba nabrać wprawy. Ja po pierwszym użyciu schowałam ją na pół roku bo nic mi nie wychodziło:) Jeżeli macie tak jak ja turecka Camsakizi w plastikowej beczułce, to na początku trzeba ją ogrzać, ja to robię suszarka. Ale nie za mocno, żeby się płynna nie zrobiła, musi być tylko miękka żeby można było ją wydobyć. Ja używam noża do smarowania i ją wygrzebuję, mniej więcej tyle żeby była kulka wielkości orzecha włoskiego. Teraz trzeba ją ugniatać dosyć długo (ok 5 min) żeby z takiej przezroczystej jak jest w opakowaniu zrobiła się mętna tzn nieprzezroczysta 🙂 Jak już jest gotowa formuję z niej taką spłaszczoną lekko podłużną kuleczkę (o ile można to nazwać kuleczką hehe), przykładam do wybranego miejsca i palcami wskazującym i środkowym rozprowadzam POD WŁOS. Później jeszcze raz przejeżdżam żeby dokładnie złapało włoski i....zrywam w przeciwnym kierunku, czyli Z WŁOSEM. Po kilku takich zerwaniach pasta robi się ciepła i może się ciągnąć, to wtedy chwilę trzeba odczekać aż ostygnie. Mam nadzieję że w miarę jasno to opisałam 🙂 Jak macie jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem, a tutaj jest jeszcze fajny link i można o paście poczytać
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=57463&highlight=pasta+cukrowa

http://www.wizaz.pl/images/jkrawczyk/depilacja_cukrowa/index.php
tu jest jeszcze fajny artykuł ze zdjęciami o paście

[edytowane 20/4/2009 przez Admin]


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
28/05/2009 5:34 pm  

O, dziękuję bardzo, u mnie już z rok stoi ta Camsakizi właśnie bo nie chciała mi się mętna zrobić 😛 Z tego co opisujesz, to ja za mało nabierałam i za długo ogrzewałam : >


OdpowiedzCytat
  
Praca