Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Avon i Oriflame  

  RSS

Stara
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 6
08/02/2006 11:15 pm  

Ktoś wie, czy te firmy testują swoje kosmetyki na zwierzętach? I z czego pochodzą? Są wege?


OdpowiedzCytat
Natalka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 124
09/02/2006 1:09 am  

Ten temat byl juz poruszany, proponuje zajrzec do tematu, ktory znajduje sie w Ogolnych "kosmetyki...." tam wszystko masz wyjasnione, jakie firmy sa ok i jest takze odp na Twoje pytanie. Pozdrawiam.


OdpowiedzCytat
mokuso
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 101
09/02/2006 11:09 am  

Jestem konsultantka avonu i gdy przeszlam na wege ( bo zaczynajac w avonie jeszcze nie bylam) postanowilam dowiedziec sie, czy ich kosmetyki testowane sa na zwierzetach. Bardzo mila pani wylozyla mi maly wykladzik, z czego jestem bardzo pocieszona... kosmetyki avonu nie sa testowane na zwierzetach, nie zawieraja zadnych skladnikow pochodzacych z martwych zwierzat, jedynie jakies tam kremy zawieraja lanoline wytwarzana z welny owczej.
Tyle wiem.

I believe in angels


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
09/02/2006 12:07 pm  

Kim była ta pani?

Wege Studio


OdpowiedzCytat
mokuso
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 101
09/02/2006 12:40 pm  

dokladnie nie wiem, ale z pewnoscia przedstwicielem avonu 😛

I believe in angels


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
17/02/2006 12:36 am  

podobno avon ma jednak i niewergetarianskie skladniki..wiec trzeba czytac sklady,co do testow to jest ok.Oriflame jest vege,nie ma ic na liscie ok bo mieli kiedys pedzelek naturalny.


OdpowiedzCytat
Lakshmi_Wawa
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 25
27/04/2006 6:41 pm  

Ale Avon i Oriflame niczym nie różnią się od kosmetyków w supermarketach - mają długie składy i duże ilości parabenów (toksycznych konserwantów), które nadają im aż 3-letnią trwałość 🙂
Oczywiście chemia jest wszechobecna i nie unikniemy jej zupełnie - najlepiej wybierać kosmetyki o ilości składników mniejszej niż 10.

Et j'irai loin, bien loin, comme un bohémien, par la Nature


OdpowiedzCytat
Agni
 Agni
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 29
27/04/2006 8:24 pm  

Oriflame robiło (robi?) pędzelki z włosia wiewiórek - więc chyba wege nie jest. Na liście OK są firmy które nie używają takich składników (pochodzących z uboju - przecież nie strzygą tych wiewiórek) min od 5 lat

ide tam gdzie ide, nie ide gdzie nie


OdpowiedzCytat
wilczka95
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
19/05/2006 6:05 pm  

Kosmetyki które zawierają powyżej 8 składników chemicznych szkodzą skórze.Ale mi nie szkodzi nic bo mam "grubą skórę"że nawet przy szczepieniu maja problemy żeby się wkłuć...


OdpowiedzCytat
Patka
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 87

OdpowiedzCytat
silje
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 131
29/06/2006 5:09 pm  

a ja sobie wymyśliłam błyszczyk. inspiracja pewnym tekstem z pewnego babskiego forum. wymieszałam nieśmiertelną wazelinę (ble... bo się dowiedziałam że to z ropy naftowej robią :/ ) wymieszałam z cynamonem. i mam brązowo złoty błyszczyk,zmiękczający i spulchniajacy usta (na tej samej zasadzie co balsamy i pomadki powiększajace) i działa super i fajnie wyglada... lepsze to niz sklepowe smarowidła 🙂

[url=http://www.sandemo.pl] [img]http://www.sandemo.pl/userbary/05.png[/img] [/url] http://www.forum.sandemo.pl/index.php?ap=128


OdpowiedzCytat
  
Praca