Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

pamięc  

  RSS

marticzka
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 25
17/04/2006 6:34 pm  

mam ostatnio problemy z pamiecią. zapominam o co mnie mama prosiła. ostatnio zgubiłam kilka rzeczy. mam tego dość 😡 może jest jakiś pierwiastek, witamina albo coś co pomaga na pamięć??może powinnam jeść więcej jakiegoś warzywka?nie wiem pomóżcie mi. 😮 to chyba nie skleroza


OdpowiedzCytat
kurs masaz tajski
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 17
17/04/2006 6:42 pm  

nie, nie skleroza - to moze byc tylko stres.

a wiec zrob sobie wakacje

[url=http://massagethai.info]MASAż TAJSKI WARSZAWA[/url]


OdpowiedzCytat
Ania
 Ania
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 45
17/04/2006 7:47 pm  

może magnez?


OdpowiedzCytat
Azzahar
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 40
19/04/2006 10:20 pm  

Jedz dużo orzechów i suszonych owoców (tylko nie tych tanich z Biedronki czy Tesco, bo je traktują siarką!!!). Zrob sobie pastę orzechowa albo upiecz ciasto albo może salatkę... naprawdę pomaga.


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
19/04/2006 11:32 pm  

Jedz dużo orzechów i suszonych owoców (tylko nie tych tanich z Biedronki czy Tesco, bo je traktują siarką!!!).

Myślę, Azzahar, że warto napisać, gdzie najlepiej zaopatrywać się w takie rzeczy. Ja mam np. jeszcze czasem problem, czy wybrać tańsze czy zdrowsze i które produkty są rzeczywiście zdrowsze.


OdpowiedzCytat
fairuzah
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 8
24/04/2006 1:54 am  

Na tego typu problemy dobry jest żeń-szeń. Jest taki preparat o nazwie Alveo, można go kupić w aptece (cena przerażająca- 160 zł). Jest w płynie, więc nie takie gówno jak np. Bodymax (też nienajtańszy z resztą). Moi rodzice się tym wspomagają od kilku miesięcy i sobie chwalą. No a z takich przystępniejszych, domowych sposobów, to podobno ryż na mleku jest pomocny przy osłabionej koncentracji. No i fakt- ODROBINA SPOKOJU 🙂

Całusy

martyna

Lepiej mieć prawdziwych wrogów, niż fałszywych przyjaciół.


OdpowiedzCytat
kazamuko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 630
24/04/2006 4:05 pm  

Ja już jakiś czas temu wybrałam zdrowsze, nawet jeśli mają być droższe. To chyba logiczne, lepiej zjeść trochę ale dobrego jakościowo, niż dużo ale np, konserwowanego siarką, więc w sumie nie odżywiasz swojego ciała a zatruwasz, czyż nie? Byłam jakiś czas temu w Biedronce, tak dla zabicia czasu, bo czekałam na otwarcie jednego sklepu. Weszłam, a tam już od wejścia wielkie plastikowe butle tanich płynów, mało się nie zżygałam, jak na to spojrzałam, te tanie ketchupy, jaja od kur z klatek, dla mnie koszmar. Ja wybrałam żywnośc ekolandową. W tym kraju to mam zaufanie tylko do Owsiaka i ekolandu

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html


OdpowiedzCytat
locked_dblfa_Aga15
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
25/04/2006 4:36 pm  

na pamięc i koncentracje i ogólnie lepszy stan fizyczny b. dobra jest też lecytyna. Jest taki preparat Ortis, wzbogacony o jakies tam jeszcze inne składniki, kosztuje chyba 28 zł. Polecam


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
25/04/2006 5:02 pm  

na pamięc i koncentracje i ogólnie lepszy stan fizyczny b. dobra jest też lecytyna. Jest taki preparat Ortis, wzbogacony o jakies tam jeszcze inne składniki, kosztuje chyba 28 zł. Polecam

Chodzi ci o Memory Formula firmy Ortis? W żelatynowych kapsułkach, dla wegetarian nie bardzo, no i nie wieadomo jaka to lecytyna...
natomiast, co ciekawego pisze Ortis na swojej stronie:

Zadbaj o swój mózg

• Jedz dużo warzyw liściastych, kiełki pszenicy, jaja, wątrobę i soję. Produkty te są źródłem choliny, która wnika bezpośrednio do komórek mózgowych. Służy do syntezy acetylocholiny (Ach), bardzo ważnego przekaźnika, niezbędnego w procesach zapamiętywania, kojarzenia i koncentracji. Źródłem choliny mogą być również naturalne preparaty zawierające lecytynę.

• Do wytwarzania ACh w odpowiedniej ilości potrzebne są witaminy z grupy B i witamina C. Te pierwsze znajdują się w większej ilości w pieczywie razowym, płatkach i kaszach, a witamina C w warzywach i owocach.

• Nie jedz słodyczy, chociaż podnoszą poziom glukozy, magnezu i lecytyny we krwi. Lepiej jeść banany, orzechy i migdały. Zawierają dużo magnezu, który poprawia zdolność zapamiętywania i uczenia się. Łagodzi również objawy ogólnego zmęczenia i zaburzeń snu. Dobrym źródłem magnezu są również warzywa liściaste, chleb razowy i kasza gryczana. Magnez, najlepiej w formie chelatowanej, czyli gotowej do wchłonięcia, można również zażywać okresowo w formie naturalnych preparatów.

• Twój mózg potrzebuje również wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Znajdziesz je w tłuszczach ryb, w szczególności morskich, oraz w olejach roślinnych. Ryby jedz, co najmniej 2 razy w tygodniu.

• Nie jedz obfitych posiłków. Po spożyciu dużej porcji jedzenia cześć krwi odpływa do intensywnie pracującego wówczas przewodu pokarmowego. Przychodzi błoga senność, zamiast spodziewanej regeneracji sił.

• Poprawę sprawności umysłowej uzyskasz po preparatach zawierających miłorząb japoński (Ginkgo Bilobae). Jest on źródłem flawonoidów, które zwiększają napływ krwi oraz glukozy i tlenu do mózgu.

• Nie pij więcej niż 1 filiżankę kawy dziennie. Nadużywanie kofeiny powoduje rozdrażnienie, niepokój i trudności z koncentracją. Nie pal papierosów - są źródłem tlenku węgla, który zamiast tlenu dopływa do mózgu. Gdy już jesteś u kresu sił - energii może Ci dodać guarana. Zawarta w niej kofeina powoli jest uwalniana z połączenia z taniną i stymuluje pracę komórek mózgowych.

• W każdej wolnej chwili - spaceruj i dotleniaj mózg na świeżym powietrzu.

•Aby uzupełnić niedobory wynikające z nieodpowiedniego odżywiania się, zażywaj suplementy diety zawierające wyłącznie naturalne, starannie dobrane składniki. Aby uzyskać najlepsze efekty zaleca się zażywanie preparatów działających synergistycznie tzn. na wielu płaszczyznach jednocześnie. Np. sama lecytyna może być niewystarczająca, jeżeli mamy niedobory magnezu i jesteśmy senni. Natomiast, jeśli preparat jednocześnie działa na usprawnienie pracy mózgu, poprzez jego lepsze ukrwienie (Gingko Bilobae), poprawia pamięć i zdolność koncentracji (lecytyna), działa wspomagająco na układ nerwowy (magnez) i dodatkowo pobudza, dając energię do długotrwałego wysiłku umysłowego (Guarana), mówimy że działa on synergistycznie.

Jesli wyciąć to o wątrobie i rybach to rady są naprawdę ok.


OdpowiedzCytat
marticzka
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 25
29/04/2006 8:14 pm  

katrinko wyczerpałaś cały temat.....serdeczne dzięki ludzie za wszystkie rady 🙂 teraz tylko muszę je zastosować w diecie. dziekuje za pomoc.... 😉


OdpowiedzCytat
alias
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 108
03/05/2006 11:06 pm  

pij zielona herbate

bardziej pobudza od kawy a nie ma tych negatywnych skutkow ubocznych
ja pije litr dziennie od roku i nic zlego mi sie nie dzieje a pamiec dobra jak nigdy:)

zesraj sie a nie daj sie


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
05/05/2006 12:17 am  

Litr dziennie herbaty? I problemów z nadciśnieniem nie masz? Gratulacje, to chyba zależy od organizmu każdego z nas.


OdpowiedzCytat
alias
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 108
08/05/2006 12:28 am  

hmm, no tak, ja mam bardzo niskie cisnienie z natury,i wlasnie przez to musze sie bawic w uzywki typu kawa/herbata ;/

zesraj sie a nie daj sie


OdpowiedzCytat
marticzka
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 25
10/05/2006 1:45 am  

hmmm lubie herbata zieloną, czeroną i jakieś smakowe, ale już nie pije tak często bo robiły mi się brzydkie zółte zęby ;/ teraz nosze przy sobie wode niegazowaną.


OdpowiedzCytat
  
Praca