Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Krwawienie dziąseł  

  RSS

Kinia91
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 18
09/03/2012 5:56 pm  

Hej 🙂
Podczas, jednej z ostatnich wizyt u dentysty dowiedziałam się, że strasznie krwawią mi dziąsła. Lekarz kazał mi używać pasty i płynu Meridol i tak robię tylko, że to nic nie pomaga bo ostatnio jak byłam u dentysty to nie mógł dokończyć zabiegu bo strasznie krwawiły mi dziąsła. Moja mama twierdzi, że muszę mu powiedzieć, że jestem wegetarianką. Jak myślicie ma rację, rzeczywiście powinnam mu o tym powiedzieć?

Kinia


OdpowiedzCytat
Zochna
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 4
09/03/2012 7:23 pm  

Proponowałabym konsultację u lekarza Tradycyjnej Medycyny Chińskiej-trzeba szukać przyczyny a nie stosować jakieś płyny do płukania.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
09/03/2012 8:06 pm  

A ja proponuję konsultację u normalnego lekarza - nie chińskiego i nie idioty, który nie potrafi ci powiedzieć, dlaczego dziąsła ci krwawią 😉

Przyczyn może być wiele, od najbardziej prozaicznych (może używasz zbyt twardej szczoteczki?), przez niedobór witamin (chyba witaminy K?) aż po poważniejsze problemy (np. zaburzenia hormonalne). To stomatolog powinien odnaleźć przyczynę, a wegetarianizm nie ma tu wiele do rzeczy.

Po pierwsze - zmień lekarza.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
09/03/2012 9:28 pm  

A ja oprócz płukania polecam wypróbować Rutinoscorbin lub coś w tym typie - może po prostu masz kruche naczynia krwionośne. I nie martw się, dziąsła krwawią wszystkim, nie tylko wegetarianom (oczywiście nie wszystkim naraz, chodzi mi o grupy społeczne). Nie chwaliłabym się wegetarianizmem, bo zamiast szukania przyczyn dostaniesz diagnozę, że to przez wegetarianizm. Taki wytrych to jest.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Kinia91
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 18
09/03/2012 10:02 pm  

Czyli lepiej nie mówić? Bo właśnie nie chce mi się wdawać w jakąś dyskusję, zresztą to stomatolog a nie lekarz więc co on mi może doradzić. A co do lekarza, tak muszę się kiedyś wybrać tylko aż się boję zobaczyć wyniki swoich badań.

Kinia


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
10/03/2012 12:37 am  

Proponowałabym konsultację u lekarza Tradycyjnej Medycyny Chińskiej-trzeba szukać przyczyny a nie stosować jakieś płyny do płukania.

Ale gdzie takiego znaleźć?


OdpowiedzCytat
xanderek
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 5
23/03/2012 2:55 pm  

Hejka

mam podobny problem,
okazało sie ze to moja uroda i mam ogolnie niski poziom płytek krwi (z natury).
dlatego czesciej mam siniaki i przy szczotkowaniu krawię.
u mnie nie jest to zwiazane z niedoborem witamin/żelaza i nie jest to powiazane z wegetarianizmem.

niski poziom płytek możesz sprawdzić robiąc morfologię popros lekarza rodzinnego.
jesli wyjdzie Ci zanizona wartość lekarz powinien wysłac Cie na badania zeby potwierdzic czy to jest naturalne czy zwiazane z inną chorobą.

rutynę (np Rutinoscorbin) w takim przypadku warto brać bo poprawia stan ścianek naczyn krwionośnych - wtedy płytki nie sa zuzywane az tak bardzo.

Pozdrawiam
Tomek


OdpowiedzCytat
  
Praca