Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Odżywki ratujące czuprynę   

Strona 4 / 19 Wstecz Następny
  RSS

StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
12/01/2013 1:10 am  

Jeśli ma sie proste włosy i niezbyt długie to spanie w rozpuszczonych pewnie im aż tak nie szkodzi, ale nie wyobrażam sobie codziennie rano rozczesywać kołtuna, jaki tworzy się po nocy na moich długich i kręconych włosach ;p Wyrwałabym ich chyba połowę 😀 Lepiej już spleść luźny warkoczyk, taki żeby nic nie ciągnęło i jest git 🙂


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
12/01/2013 1:13 pm  

Wychodzi na to, że najlepszy byłby dla mnie olej lniany. Moje włosy schną bardzo szybko.
W ogóle, to często kładę się spać z mokrymi włosami. Nie zauważyłam, że przez to coś się z nimi działo złego, ale moja mama coś mi kiedyś mówiła, że tak się nie powinno. Wiecie może dlaczego?


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
12/01/2013 5:14 pm  

Z włosami może stać się tyle, że porządnie się poplączą. Spanie z mokrą głową jest niezalecane, bo bardzo łatwo się w ten sposób przeziębić - zapalenie zatok, ucha itp. Wszystko zależy od organizmu, ale ja bym jednak wolała nie ryzykować, szczególnie jeśli ktoś lubi spać w chłodnym pomieszczeniu.


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
13/01/2013 3:03 am  

dzis pierwsze olejowanie, wiec krótkie sprawozdanie dla ciekawskich i tych co się boją:
uzylam oliwki babydream niebieskiej, na bazie oleju migdałowego, słonecznikowego i z jojoby. z łyżeczkę na włosy za uszy, trzymałam ze 2godz (za pozno nałożyłam), zmyła się bez wiekszych problemów szamponem babydream, a przynajmniej tak czuję po włosach, bo jeszcze wilgotne (standardowo schną ok 4godz).
nastepnym razem nałożę na noc albo rano w wolnym dniu na dużo dłuzej niz te 2godz.
kolejne olejki do wypróbowania: alterra migdały i papaya i oliwka babydream różowa.

wbrew obawom nie są przeciążone, czasem po zbyt duzej ilosci maseczki sa gorsze gdy sa wilgotne. i co najwazniejsze: zmyło się bezproblemowo.
po wnikliwej analizie dość suchych końcówek zniszczonej grzywki stwierdzam, ze włosy sa miększe.

więc pewnie olejowanie będzie moją ulubioną metodą dbania o włosy, bo najmniej kłopotliwą i czasochłonną.

jak któraś się bała to mam nadzieję, że rozwiałam obawy 😉

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
13/01/2013 5:12 pm  

Ja wczoraj nasmarowałam na noc odrobiną oliwy z oliwek. Zmyło się fajnie, ale nie widzę większej różnicy.


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
24/01/2013 1:52 am  

Oliwa chyba mi nie służy 🙂 Za to odkąd wiem jak je poprawnie myć, osuszać ręcznikiem i czesać, widzę sporą poprawę, mimo braku drewnianego grzebienia. Niedługo się w niego zaopatrzę. Muszę też zakupić olej lniany, wypróbuję też może ten olejek z Alterry.


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
24/01/2013 2:46 am  

dobra jest oliwka babydream.
teraz się zaopatrzyłam w oleje: kokosowy - jak nie do wlosow to do ciala, amla - typowo do wlosów indyjski (właśnie się próbuje), sesa tez typowo do wlosow. olej z łopianu podobno świetny, ale juz kolekcje mam :P.

i nie polecam odżywki 'rzepa' joanny. wlosy cały dzien mi sie plączą i sa jakies obciazone :/

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
24/01/2013 2:08 pm  

Zazdroszczę, będziesz miała dużo do wytestowania 😀


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
24/01/2013 7:40 pm  

Testowanie jest fajne- obserwacje są fajne 😛 Ja już zaobserwowałam, że kłakom mym bardzo smakuje balsam na bazie olejku łopianowego, błyszczą po nim i są miluśne, az sie je smyrać chce... ale z kolei po innym balsamie ziołowym od tego samego producenta miały focha i bardzo sie na mnie stroszyły 😛 😉 Wyglądałam jak Christina Aguilera z teledysku Moulin rouge 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
24/01/2013 9:13 pm  

Ja będę testował olejek rycynowy, bo dowiedziałem się że poprawiają wygląd ale też przyszpieszają porost wlochów. Mi zależy na szybkości i długości sierści bo marze o dredach :spryciarz:

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
24/01/2013 9:19 pm  

coś w tym jest [b]bułek [/b] .
mój brat kiedy chorował na łysienie plackowate to smarował nim głowę- razem z lampami i innymi specyfikami mu pomogło. I słyszałam raz w salonie kosmetycznym jak babka mówiła, że na zagęszczenie rzęs jest bardzo dobry, więc kto wie??
🙂


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
24/01/2013 10:14 pm  

A mój włosowy cel wygląda mniej więcej [url= ]TAK[/url]. No może mogłyby być o jakieś 3cm dłuższe 😉 gęstość taka jak moja, tylko kolor mam nieco ciemniejszy ale trzaśnie się o ton jaśniejsze pasemka i będzie gicior 😎


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
25/01/2013 2:04 am  

olejek rycynowy na rzesy - są jakby trochę dłuższe i ciemniejsze.

olejek dabur amla dobry, sprawdził się (19,50 za 300ml, są i mniejsze, sklep deesis.pl) :D. włosy wydają się po nim dość ciężkie, ale w tym pozytywnym znaczeniu, sypiące się, lśniące. kiedyś myslała, że jak włosy mi się falują w niektórych miejscach to przez to, że tak mam i już, teraz już wiem, że to oznaka zbyt słabej pielegnacji, po olejowaniu są proste, chyba, ze lekko wilgotne odcisna się w szaliku.

też lubię testować, patrzeć co i jak dziala, a może będzie to odkrycie życia :D. i ta satysfakcja gdy ktoś pyta o coś i ja mu długi wykład. czasem i fryzjerkom o różnych dość dziwnych metodach 😀

ktoś pisał o drewnianym grzebieniu, uzywam plastikowego z rzadkimi grubymi zebami i plastikowej szczotki (po wczesniejszym potraktowaniu włosów grzebieniem). w czym drewniane sa lepsze?

a może ma któraś 'domowy' sposób na kolorowe włosy? o cos w stylu gencjany mi chodzi.

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
25/01/2013 2:58 am  

moim zdaniem nie ma roznicy miedzy grzebieniami z plastiku i z drewna, wazne by mial rzadkie zeby.
moje kolezanki, ktore farbuja wlosy na kolorki, bardzo chwala sobie bibule, taka zwykla, podobno kolory wychodza trwalsze niz po tonerach ;D choc toner to tez dobre wyjscie, directions sa nietestowane na zwierzetach, ja uzywalam zielonego do pasemka w lato. z tym, ze zarowno w przypadku bibuly jak i tonerow trzeba miec rozjasnione do bialego wlosy.
bellis, sliczny jest Twoj cel 😀 ja nie moge uzyskac neutralnego blondu, co dopiero mowic o chlodnym, zawsze predzej czy pozniej pojawia sie miedziane tony ;<


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
25/01/2013 11:25 am  

ja mam i tak grzywke rozjaśnioną. używam pigmentum (taki środek na rany z apteki) i mam piękną mocno różową grzywkę przez ok 2 tyg, pozniej troche jaśnieje. o bibule wlasnie slyszalam, ze daje słabe kolory, a ja lubie intensywne.

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 19 Wstecz Następny
  
Praca