Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Odżywki ratujące czuprynę   

Strona 3 / 19 Wstecz Następny
  RSS

StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
10/01/2013 11:57 pm  

W takim razie olej kokosowy będzie dla Ciebie dobry, polecam ten:
http://www.beawkuchni.com/
w dodatku można na nim smażyć, zwłaszcza naleśniki były pyszne, a jak pachniały... 😉


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
11/01/2013 1:10 am  

ja się zastanawiam nad olejowaniem, ale połowy długości grzywki, zeby nie wetrzec w skórę, a tylko 1/3 długości wygląda nie za dobrze... efekt zachciewajki na różową grzywkę.
a dredzioszki mam :D. sztuk 5 :D. czasem też farbuję na różowo.

moje włosy chyba nie lubią się z silikonami... od kiedy zaczęłam używać bardziej naturalnych szamponów (zaczytane gdzies, by sie kierowac tez tym czy szampon jest przeźroczysty, aby nie 'perłowy') i odzywek, włosy się nie puszą jak kiedyś, odzyskały połysk, objętość i ogólnie wyglądają zdrowiej. wiec lecę na szamponach z barwy natury i babydream i odzywkach joanny, czasem trochę 'ciezsza' odzywka (aktualnie isana z babassu czy cos takiego) i maska z ziaji odbudowa zniszczonych włosów.

czeszę rzadkim grzebieniem na mokro, szczotką tylko na sucho.

już się nie mogę doczekać wiosny i czasu bez suszarki 😀

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
11/01/2013 11:10 am  

Używam drewnianej szczotki, a odżywka z Alterry. Grzebień byłby lepszy?
Tylko że ja się boję jednego: że nie będę w stanie tego oleju dokładnie zmyć.


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
11/01/2013 11:50 am  

grzebien w rzadkimi i grubymi zębami jest delikatniejszy dla włosów.

podobno babydream z rossmanna zmywa bez wiekszych problemów. sprobuje z tym olejowaniem jak akurat bede siedziała ze 2 dni w domu, zeby wlasnie w razie czego dokladnie zmyc 😛

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
11/01/2013 2:12 pm  

Jak weźmiesz jakieś najzwyklejszy, detergentowy szampon , np barwy natury pokrzywowy, to zmyjesz na pewno 🙂 Ale nie bój się - przecież oleju nie nakłada się nie wiadomo jaką ilość, wystarczy łyżeczka do herbaty na włosy za ramiona, absolutnie ma nie spływać 😀 Ja po raz pierwszy nałożyłam właśnie taką wielką ilość i potem rzeczywiście nie mogłam tego zmyć ;p
Tak, grzebień będzie lepszy - plastikowy lub drewniany z szeroko rozstawionymi zabkami, koniecznie o zaokrąglonych końcach 🙂


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
11/01/2013 2:58 pm  

Ja się zawsze zastanawiam czym moje włosy czesać- jak widac sa one ni w pi.. ni w oko 😛
Czeszę na mokro- bo na sucho nie rozczeszę, przy czesaniu na sucho po nocy(wymiatanie łbem po poduszkach) też problem bo mocno skołtunione- raz sa lekko falowane, czasami sie pokręcą. Innym razem proste

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
11/01/2013 3:06 pm  

Ja stosuję ostatnio taki patent na zmywanie: po nałożeniu oleju na ta godzinkę czy dwie na suche naolejone włosy nakładam szampon i wcieram go, tworzy się emulsja, spłukuje po czym nakładam jeszcze raz na całą długość, normalnie myję. Przy czymś takim ani razu nie pozostał mi tłuszcz na włosach.

A żeby czesać już wysuszone włosy to chyba trzeba mieć cały dzień wolny (zakładam brak użycia suszarki)....

Fasol nie wiedziałam, że kręcone traktuje się inaczej 😀 tak na marginesie bardzo mi się podobają kręcone i falujące się włosy. Co jakiś czas kręcę swoje ale to nie to samo co naturalne ;____;

[edytowane 11/1/2013 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
11/01/2013 3:19 pm  

Kiedyś gdzieś wyczytałam, że kręcone i proste włosy różnią się nawet strukturą! W przekroju kręcone są płaskie, zaś proste mają przekrój okrągły 😀 Kiedyś czesałam włosy na sucho, co skutkowało wielką, puchatą, nie do ogarnięcia czupryną 😀 Teraz czeszę już tylko raz po myciu 🙂
Ja z kolei marzę o prostych włosach, gładkich i eleganckich ;( Odstawiłam prostownicę i przyzwyczajam się do loków, ale dalej na ważne wyjścia prostuję, bo po prostu takie wlosy wydają mi się bardziej "pasowne" na jakieś eleganckie okazje, np. na święta, rozmowę o pracę itd 🙂


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
11/01/2013 3:26 pm  

Ach my kobiety zawsze niezadowolone 😉 Jedna ma kręcone i chce proste, druga ma proste i chce kręcone :rotfl:


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
11/01/2013 4:03 pm  

Teraz czeszę już tylko raz po myciu

a potem jak sobie z nimi radzisz? Ja u siebie próbowałam wdrożyć taki system czesania tuż po umyciu, pozniej niet- ale po nocy jestem taka zmechacona, że rękami tego nie uklepię więc zasiadam ze szczotką i ..drę.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
11/01/2013 4:19 pm  

Na noc zaplatam włosy w luźny warkocz - to im dużo bardziej słuzy niz spanie w rozpuszczonych, bo co z tego jak w nocy dam im trochę luzu, jak potem mam postrzępionego kołtuna na głowie 😀 albo czasem zwijam w taki koczek - nie przetłuszczają się wtedy tak szybko. Czytałam gdzieś, że spanie w rozpuszczonych wlosach ogólnie im nie służy, bo łamią się w nocy czepiając o poduszkę.


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
11/01/2013 5:30 pm  

a czym radzicie olejowac? sa rózne teorie na ten temat... a to olej taki zwykly, a to oliwa, a to oliwka do ciała, a to oliwka dla kobiet w ciaży 😛

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
11/01/2013 5:42 pm  

Wszystko zależy od włosa.
Ja mam włosy kręcone, farbowane, średnioporowate w kierunku niskoporowatych i służy mi olej kokosowy, olejek z rossmana wierzba i pomarańcza oraz oliwka hipp dla niemowląt z rossmanna. Musisz przetestować i sama się przekonasz 🙂 Olejek migdałowy służy chyba każdemu, oliwka hipp jest właśnie na bazie migdałowego.
Jeśli masz włosy wysokoporowate (schną szybko po myciu) to dla Ciebie dobry będzie olej lniany 🙂
Za to oliwa z oliwek odpada, bo jest za tłusta.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
11/01/2013 9:20 pm  

Czytałam gdzieś, że spanie w rozpuszczonych wlosach ogólnie im nie służy, bo łamią się w nocy czepiając o poduszkę.

ja mam inną teorię 😛 łamią sie bo sie na nich kładę, i podrywam łeb do góry gdy włos ściele sie pod łopatką czy łokciem... albo współspacz rękę nań zarzuci, lub gdy się malowniczo rozsypują po pościeli również się na nich położy 😛

Jak wyspaceruję psa zrobie sobie peeling łba 😉

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
11/01/2013 10:59 pm  

Czytałam gdzieś, że spanie w rozpuszczonych wlosach ogólnie im nie służy, bo łamią się w nocy czepiając o poduszkę.

a ja, że wiązanie włosów na noc nie sprzyja, bo się wtedy łamią np w warkoczu..
sama nie wiem jak to jest 🙂
śpię raz tak a raz tak
faktem jednak jest to, że zaczęły mi wypadać strasznie...
codziennie tyle wyczesuję ich z głowy,że boję się że wyłysieję do wiosny 😮


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 19 Wstecz Następny
  
Praca