Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

"Antyrak" Autor: David Servan-Schreiber   

  RSS

Karinka
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 4
08/01/2009 10:22 pm  

Witam.
Piszę, ponieważ chciałabym się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami dotyczącymi owej książki oraz polecić ją dla tych, którzy lubią literaturę dotyczącą zdrowego stylu życia itd. Chociaż książka nie jest pisana dla wegetarian ani w tytule nie ma nic co by mogło wskazywać na to, że promuje wegetarianizm to może nie do końca ale tak jest. Czytając ją powtórzyło się wiele informacji, które wyniosłam z tego portalu i oczywiście dowiedziałam się również o wiele więcej. Może już ktoś ją przeczytał? Może się podzilić spostrzeżeniami. Może ma inną opinię na ten temat. Generalnie głównym celem mojego postu jest to, żeby zaznaczyć jej istnienie i to, że naprawdę warto ją przeczytać:).


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
09/01/2009 8:17 pm  

Na pewno wartościowa pozycja potwierdzająca nasze zasady zdrowego żywienia. Szkoda, że nie ma jej w formie elektronicznej do pobrania 😉
http://www.kdc.pl/osoba/4865/David-Servan-Schreiber.html

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
10/01/2009 7:48 pm  

inna książka pośrednio promująca wegetarianizm to "Zdrowi stulatkowie." studium nad czterema miejscami, będącymi największymi skupiskami ludzi o najwiekszej długowieczności. społeczności te charaktryzują się spożywaniem bardzo niewielkich ilości produktów pochodzenia zwierzęcego. jedna z tych grup je ryby, pozostałe to wegetarianie jednocześnie autor zaznacza że lepiej unikać ryb, jakie my mamy dostępne w sklepach ze względu na wielkie stężęia metali ciężkich, dioksyn, substancji powodujących nowotwory za jako uzupełnienie jadłospisu niezwierającego ryb poleca... siemię lniane 😉 skąd my to znamy? pośrednio ukazuje dobroczynny wpływ diety wegetariańskiej i wegańskiej na organizm popierając to licznymi naukowymi badaniami. co ciekawe, duże ilości soi w żaden sposób nie wpłynęły negatywnie na zdrowie tych społeczności. bardzo polecam książkę, także ze względu na liczne przemyślenia autora i trafne spostrzeżenia...

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Karinka
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 4
11/01/2009 5:32 pm  

Fajnie, że ktoś podjął temat:) Teraz będę wiedziała co jeszcze przeczytać, ponieważ bardzo interesują mnie tego typu tematy. Jak ktoś zna jeszcze inne książki warte przeczytania to piszcie proszę:)


OdpowiedzCytat
Manuela
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 9
03/12/2009 2:58 pm  

potwierdzam - jestem zachwycona ta książką, czytam od wiosny i ciagle wracam trochę do tyłu, pozniej znów czytam dalej 😀 bardzo dobrze zredagowana, rzeczowe podziały tematyczne, konkretne informacje, badania i po każdym rozdziale po kilka stron źródeł.
polecam kazdej osobie.

przy okazji witam się tym postem z Wami 🙂


OdpowiedzCytat
  
Praca