Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

weganizm i płodność  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

ciumol
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1
02/05/2007 1:14 pm  

Niedawno znalazłem w sieci takie cosik: http://www.qz.pl/glowna.php?dzial=zdrowie&artykul=77
Tak sobie myślę, że 70% tego co jem zawiera w jakimś stopniu soję (albo orzechy lub fasolę) i trochę dałem się zastraszyć. Co o tym myślicie, czy macie może "nowsze" informację na temat soi?


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
02/05/2007 11:45 pm  

jestem weganem ponad 12 lat,a ojcem od 6mies.-chcesz jeszcze jakies informacje?? 😎


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
03/05/2007 2:18 am  

Znajomi moich rodziców-takie wege małżeństwo-jedzą chyba z ponad 20 lat (to już starsi ludzie, coś w wieku mojego ojca-po 40 ostro, a zaczęli być wege na studiach) soja dzień w dzień.... i piątka dzieci! To taki mój mały dodatek a propos postu poprzednika:)

hide and seek


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/05/2007 3:57 am  

[url] http://www.wegetarianie.pl/News-article-sid-81-mode-thread.html [/url]
Mowa o 3 szklankach mleka, i dotyczy to kobiet. Spożywasz aż tyle?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Surri
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 200
03/05/2007 3:59 am  

Łooo, ja też nie wiedziałam że jest mit o byciu wege a niepłodności. Mój ojciec to mi tylko do niedawno groził, że zdrowego dziecka to ja nigdy nie urodze 😮 . Ale chyba jest jeszcze sporo mitów o "sojożercach", które to tworza mięsożercy mający baardzo małą wiedze.

Visel, śliczna córcia 🙂


OdpowiedzCytat
Kendi
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 15
03/05/2007 4:08 am  

Ja gdzieś przeczytalam że u kobiet wege jest większe prawdopodobieństwo urodzenia bliźniaków ;). Na ile to prawdą jest tego nie wiem 🙂


OdpowiedzCytat
Surri
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 200
03/05/2007 4:05 pm  

He he o to by sie mioja mama ucieszyla gdyby to była prawda z tymi bliźniakami;), strasznie chce już mieć wnuka 😀


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
03/05/2007 6:53 pm  

wnuk to..... liczba pojedyncza 😉


OdpowiedzCytat
Surri
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 200
03/05/2007 7:01 pm  

Oj nie łap Visel za słówka 😛 , chodziło mi o to, że byłaby już naprawde mega szczęśliwa i pewnie pewnie już bym nic prócz soi nie jadła 😉 😀


OdpowiedzCytat
Marzenusia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 161
21/04/2008 3:57 pm  

wydaje mi sie wielka przesada z tymi radami na płodnosc.

raczej zastanawiajace jest ze uznano za normalne ze kobiety miesiaczkuja co miesiac (krwotok wenetrzny co miesiac) i lekarze nie robią z tego problemu, ze to kwestia własnie odzywiania, z dokladnie jak najmniej przetworzonego....

Ludzie i zwierzęta mają duszę


OdpowiedzCytat
piotrus.roszak
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3
13/05/2008 2:24 am  

Witam!
Na dobry początek na forum, temat o płodności - niech będzie.
Wraz z żoną jesteśmy wege od 17 lat i dwójka synów w naszej rodzinie pojawiła bez problemów.
Problemy bezpłodności, które jak słyszę dotyczą dzisiaj wielu par (nie chodzi mi bynajmniej o te wegetariańskie pary) , są raczej złożonym procesem i badania dowodzące, że to soja, czy też jakikolwiek inny POJEDYNCZY czynnik stresowy, działa antykoncepcyjnie to dość pochopne wnioski pseudonaukowe.
Natomiast inną sprawą jest temat soi i jej spożycia przez wegetarian/ wegan - Nasze rodzinne doświadczenia wskazują nam, że soja i wszelkie jej przetwory są również wysoko uczulającymi produktami. W zamian można naprawdę zjeść dziesiątki innych potraw/ roślin od wszelkaich kasz, fasol, soczewic itp...


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
29/05/2008 5:10 pm  

wszystkich z watpliwosciami zapraszam na wegedzieciak.pl 😉


OdpowiedzCytat
badba
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 160
31/08/2008 9:51 pm  

Ja gdzieś przeczytalam że u kobiet wege jest większe prawdopodobieństwo urodzenia bliźniaków ;). Na ile to prawdą jest tego nie wiem 🙂

ha ha ha.. w moim przypadku sie zgadza... ale czy to przez wege dietę... nie sądzę...

SEMPER FI


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
13/09/2008 8:58 pm  

Gdyby to była prawda, ze owulacja sie wydłuża, to nei wiem co bym zrobiła, ale chyba się zastrzelialiła, ajkbym miała częściej okres 😮
A z takimi okresami, które niekiedy miewam, to o bezpłodności raczej mowy nei ma 😀

W artykule, jak zawsze: testy na zwierzętach :(( I jeszcze przeinaczają je na ludzi 😮
A mleko nie kończy się na krowim czy sojwym 😛

Aaa, zapomnialam dodac, ze mięsa niejem ponad 5 lat, a weganką jestem ponad rok 😀

[edytowane 13/9/2008 przez Nantosvelta]

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
30/01/2009 3:52 pm  

Jako wieloletnia weganka z siedmiomiesięcznym dzieckiem, na swoją płodność narzekać nie mogę 😉

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca