Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Program graficzny dla dzieci  

  RSS

tomek
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 29
24/05/2007 12:43 pm  

Gorąco polecam wszystkim rodzicom graficzny program dla dzieci [b]Tux Paint[/b]. Jest on całkowicie darmowy, open source i ma bardzo przyjazny interfejs. W programie dostępne są różne "narzędzia malarskie", takie jak np. pedzel, gumka, "pieczątki"(m.in. z wizerunkami ptaków), linie i kształty, które pozwalają maluchom tworzyć własne arcydzieła. Można również pokolorować gotowe obrazki lub je zmodyfikować. Każdej operacji twórczej towarzyszą dźwięki wydobywające się z głośników, zachęcające dzieci do zabawy.
W sumie twórcy programu piszą, że jest on przeznaczony dla dzieci od 3 do 12 lat, ale nieco młodsze, z tego co wiem również sobie z nim radzą. Myślę, że warto pokazać go dziecku. Może się zainspiruje i zostanie w przyszłości grafikiem komputerowym?
http://www.tuxpaint.org - na stronie twórców programu, oprócz ściągnięcia, można zobaczyć prezentacje pokazujące co można w nim wyczarować.

[img]http://www.forumveg.webd.pl/userbar.jpg[/img] [img]http://tomveg.fm.interia.pl/cia2.png[/img]


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
24/05/2007 4:39 pm  

to ja wole dac dziecku kartke papieru i kredki.na psucie oczu przed monitorem bedzie mialo jeszcze czas


OdpowiedzCytat
purqu
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 40
25/05/2007 2:52 am  

to ja wole dac dziecku kartke papieru i kredki.na psucie oczu przed monitorem bedzie mialo jeszcze czas

HEHE Masz zarąbistą rację,popieram 🙂


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
25/05/2007 4:02 am  

monitor komputera bardziej uzaleznia i jest bardziej szkodliwy niz ekran telewizora.jesli komus zalezy zeby zajac czyms dziecko to najlepiej wyslac go przed ekran tylko czy warto??(pytanie retoryczne)


OdpowiedzCytat
obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
25/05/2007 9:31 pm  

tez popieram rysowanie przez dzieci na 'prawdziwym' papierze
jest to o wiele ciekawsze dla samych dzieci i tez mozliwe sa roznorakie techniki tworczosci 😉

a co do tego programu - to znam go - sama sie nim bawilam i moge powiedziec, ze to cholerstwo wciaga 😛


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
26/05/2007 11:20 pm  

Bawię się tym programem, tylko szkoda, że nie można obrazków zapisać w innej lokalizacji, albo ja nie wiem jak. Poza tym opcja drukowania też nie jest aktywna i nie wiem, czemu.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Surri
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 200
27/05/2007 12:28 am  

Chodziłam kiedyś na studium o kierunku opiekunka dziecięca. Z dzieciakiem mozna przeprowadzic tyle zabaw(miałam praktyki w żłobku) że głowa boli, a jakie dzieciaki były szczesliwe gdy sie wyciagało kartki i kredki :), co za inwencja twórcza, pozatym podczas rysownia dziecko ćwiczy pewne chwyty które dla nas są proste- pęsetowy, szczypcowy i wyrabia sobie sprawność łapki i umiejetnosć trzymania kredki, później bedzie już musiało trzymac długopis. Więc rysowanie nie jest ot takim zajeciem bez sensu :). A na komputer i psucie oczek- przyjdzie jeszcze czas.

[edytowane 26/5/2007 od Surri]


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
27/05/2007 3:08 am  

komputer - dzieło niezłomnego szatana
zaiste dziecko powinno rozwijać się wszechstronnie więc powinno zająć się li tylko rysowaniem na kartce i leczyć oczy czytaniem książek 🙂

p,s. zanim ktoś zapyta czemu ja poddaje się temu dziełu szatana - ja pisze swoje posty na glinianych tabliczkach a treść przesyłam na serwer znakami dymnymi 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
27/05/2007 3:11 am  

Nie przesadzajmy, dziecko i tak będzie musiało się nauczyć posługiwania komputerem, a najłatwiej mu to pójdzie przez zabawę. Im wcześniej tym lepiej, byle nie nadużywać, a nie zaszkodzi. Oglądanie bajek w tv też trzeba ograniczać. Dziecko odcięte od zdobyczy cywilizacyjnych potem u kogoś znajomego rozdziawia buzię ze zdziwienia i często lgnie do tego bardziej niz by rodzice sobie życzyli, bo to dla niego wielka nowość i atrakcja.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
27/05/2007 6:51 pm  

nie mowie,ze komputer czy tv jest zly tylko,ze na wszystko przyjdzie pora-najpierw kredki pozniej klawiatura


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
28/05/2007 4:39 am  

ja nie jestem zwolenniczką sadzania dzieci od najmłodszych lat przed tv czy kompem, jednak czytałam jakiś czas artykuł o serii badań nad procesem uczenia się dzieci. Częśc dzieci dostała komputer i bawiła się na nim, przeglądała net itp [to był jakiś odcinek czasu - ale długi] a druga grupa nie. Badano wyniki w nauce dzieci z obydwu grup - te które miały kontakt z komputerem miały lepsze oceny w szkole i wyższe wyniki w testach na spostrzegawczość i refleks. Więc może tak nie całkiem zły ten komp jest.

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
  
Praca