Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

dziecko ze skazą białkową  

  RSS

After
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 1
24/09/2009 4:00 am  

Witam wszystkich forumowiczów;)

Piszę w imieniu mojej żony, również wegetarianki (do ciąży ok. 15 lat).
U naszego dziecka stwierdzono skazę białkową, jak również alergię - 3-miesięczny synek ma AZS.
Żona odstawiła całkowicie nabiał. Moje pytanie jest następujące: w jaki sposób mogłaby dostarczyć pokarmowi przede wszystkim białko, witaminy b12, wapno?

pozdrawiam i dziękuję za wszelka pomoc


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
24/09/2009 5:14 am  

Z tym to trzeba się zgłosić do lekarza. Wiem że istnieje sojowy i ryżowy zamiennik mleka z dodatkami witamin jak B12, omega-3 itp.
Lista lekarzy przyjazdnych wegetarianom
http://www.wegetarianie.pl/htmlp-26.html

Warto dodawać do zamiennika mleka olej lniany (świeży) np. kroplomierzem

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
KajaLe
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 37
24/09/2009 1:53 pm  

Moja córka też miała stwierdzoną skazę białkową od urodzenia i pediatra wypisywała receptę na takie mleko sojowe do kupienia w aptece, nazywało się Prosobe albo Prosobee. Było w puszkach tak jak Bebilon i było w proszku jak każde mleko zastępcze, do rozrobienia wodą. Moje dziecko piło je ok. 2 lata. Teraz jest już ok. Córka je jajka kurze (wiem, że dzieci ze skazą mogą jeść jajka przepiórcze) i pije mleko krowie ale w niewielkich ilościach. Jak przegnie to zaraz ma "tarkę" na buzi.
Dodam że córka ma teraz 15 lat, więc jak 15 lat temu było takie mleko sojowe dla dzieci, to teraz tym bardziej powinno być.

Kaja


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/09/2009 3:07 pm  

Rozumiem, że żona karmi piersią, tak? Źródłem wapnia będą migdały, figi, mak, brokuły i inne kapustne (choć to raczej niewskazane jako wzdymające). B12 trzeba suplementować. Polecam zajrzenie na [url]www.wegedzieciak.pl [/url] , bo tam znajdziesz dużo informacji na temat karmienia dzieci i matek 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
dmv
 dmv
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 2
12/01/2010 2:34 am  

na wzdecia i kolke heratka koperkowa - dla mamy -dzieko z mleka matki wciagnie i tak co trzeba - dziala jak malowanie.
co do diety zadnego oleju lnianego bym nie dodawala do mleka tylko sie specjalisty poradzila, chyba ze chcecie ryzykowac biegunki...
poza tym:
www.wegedzieciak.pl
daj znac jak sobie radzicie.

[edytowane 11/1/2010 przez dmv]


OdpowiedzCytat
  
Praca