Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Referendum w sprawie Doliny Rospudy  

Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/03/2007 1:23 pm  

Ponoć jakiegoś gościa ciężko pobili (przyjaciela Wajraka), ma prawdopodobnie pękniętą czaszkę... I co, ludziom się wszystko należy?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
MEDeah
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 101
01/03/2007 4:03 pm  

[i]Mój najlepszy przyjaciel z Teremisek, Marek, leży pobity w szpitalu
Czuję się strasznie głupio, że wykrakałem, ale na butelkach, które zostały rzucone w okno naszego domu w Teremiskach się nie skończyło. Mój najlepszy przyjaciel z Teremisek, Marek, leży właśnie w szpitalu, prawdopodobnie z pękniętą czaszką. Ktoś go zaatakował, gdy poszedł na spacer z psami. Zaatakowano go (parę godzin temu), wszyscy wiedzą, że przyjaźni się ze mną. Mówi, że nie widzi na jedno oko.
Na razie nikogo nie zatrzymano. Wiem jednak, że takie są efekty propagowania przez niektórych polityków haseł typu „ekolog twój wróg”. Oczywiście - być powodem incydentu były jakieś dawne waśnie - ale moim zdaniem nie jest przypadkiem, że stało się to właśnie teraz.[/i]
tekst z Bloga Adama Wajraka a a blog tu
http://adamwajrak.blox.pl/html

MED is not so bad as they say]:>


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
01/03/2007 6:15 pm  

I to właśnie są w pewnym sensie szantaże... Załóżmy, że w przypadku pobicia, chodziło o Rospudę, sprawa się nagłośni. W taki oto sposób zmusza się ekologów do walki na epitety, większej agresji, jak to mieszkańcy Augustowa niedawno zrobili.


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
06/03/2007 8:05 pm  

I co? Dolina Rospudy miała być bezpieczna do sierpnia, a tutaj referendum. Ech.,


OdpowiedzCytat
Wolfescu
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 6
07/03/2007 3:09 pm  

Dolina Rospudy nie jest wylaczna wlasnoscia mieszkancow Podlasia , tak samo nie jest wlasnoscia mieszkancow Polski ani mieszkancow wysp Hulagula, nalezy sama do siebie, i to co mialoby sie tam stac to barbarzynstwo
idiotyczny jest pomysl z referendum , najgorsze jak glupim ludziom sie wydaje, ze maja prawo do decydowania o czyms o czym nie maja pojecia,
ale na szczescie Polska jest w UE (a to jednak jest inny swiat) i dostanie takiego "klapsa", ze tylek bedzie jeszcze dlugo swedzil (przepraszam jesli sie brzydko wyrazilam)

Z pierwszym akapitem sie w sumie zgadzam, jednak biorac pod uwage, ze codziennie ludzie ingeruja w przyrode podejmujac takie czy inne decyzje (i raczej tego nie przeskoczymy), to z drugim juz nie - otoz wole by decydowali "glupi ludzie", niz tylko ich "inteligentni przedstawiciele", politycy. Trudno bowiem o bardziej przekupnych, interesownych i nieliczacych sie z nikim arogantow. Stad sama idea referendum wydaje mi sie zdecydowanie wlasciwa tyle, ze nie rozumiem czemu ma byc ona ograniczona jedynie do mieszkancow regionu, jesli koszt zarowno budowy obwodnicy, jak i ewentualnych kar nalozonych przez KE poniesiemy wspolnie.


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
17/07/2007 10:38 pm  

No, przeczytałam w gazecie okropną rzecz. Budowa obwodnicy przez Dolinę Rospudy ma ruszyć w sierpniu. Nie wiecie może czy są już tam ludzie protestujący? Czy kiedy to dokładnie ruszy? (A może ktoś z Was będzie?)


OdpowiedzCytat
yolin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 297
09/08/2007 4:27 pm  

Wolfescu,
to ci "glupi ludzie" zdecyduja w referendum, ze ma byc budowana obwodnica i co wtedy ???
ale na szczescie premier zachowal troche oleju w glowie ( w przeciwienstwie do PO) i zatrzymal budowe,

http://www.u2-site.com/ http://www.wegestudio.pl/NOTESY-k30-0-3-default.html


OdpowiedzCytat
Denis
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 110
12/08/2007 1:53 pm  

jak wybuduja ta obwodnice to zrobia najwieksze glupstwo ... ale cuz zawsze mozna miec nadzieje::) choc w tym przypatku chyba lepiej dzialac nich czekac 🙁

Dlaczego Bóg pozwala na tak wiele krzywd? Ponieważ dał nam wolną wolę !!!


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
14/08/2009 5:16 pm  

Do wszystkich tutaj: proponuję wam żebyście się zabili. Dla dobra natury o którą tak zabiegacie i którą przedkładacie nad życie i zdrowie mieszkańców miasta. Sam fakt że żyjecie, niszczy życie zwierzętom i naturze. A życie natury toczy się nie tylko w Dolinie Rospudy której tak bronicie. Wy chcecie uratować żabki i kilka ha drzewek kosztem warunków życia ludzi. Tacy jesteście oddani dla sprawy natury? Ale jesteście obłudni. Skoro tak cenicie każdy skrawek ziemi, każdy ekosystem i życie każdej żywej istoty to dlaczego akceptujecie w ogóle budowę jakichkolwiek dróg biegnących przez lasy i jeździcie tymi drogami? Dlaczego używacie papieru wykonanego ze ściętych drzew wziętych z terenów zabranych pewnym zwierzętom? Dlaczego tolerujecie i sami używacie środków lokomocji, które jeżdżąc rozbijają tysiące małych stworzonek? Dlaczego używacie pojazdów napędzanych benzyną, przecież tankowiec wiozący ropę musiał przy tym zabić setki rybek. A wy tu nagle o taką Rospudę się kłócicie? Wasza totalna tępota albo zakłamane kreowanie się na współczujących naturze. Jedno z dwóch.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
14/08/2009 6:21 pm  

Szymon, nudzi ci się , prawda? 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
14/08/2009 9:03 pm  

Wydaje mi się, że użytkownik szymon1980kat złamał zasady panujące na tym forum.
Kieruję się tym zdaniem:

Wasza totalna tępota

Chciałam też dodać, że kolega nie ma zielonego pojęcia o ochronie przyrody, sprawie Rospudy oraz o prawie unijnym i polskim. Ta niewiedza jest dla niego chyba wystarczającym powodem do obrażania innych.


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
14/08/2009 9:21 pm  

Bellis jeśli ja złamałem zasady forum, to złamała je również "czarna" (czwarty post od początku). Przeczytaj go całego a następnie porównaj z moim. Czy tylko wam wolno obrażać? To z tamtego postu wynikają niektóre moje słowa.
nom to udowodnij Bellis że nie mam racji, podaj argumenty, a nie tylko czczo gadasz.
ps. jak byś żyła w Augustowie to ciekawe czy byś była taka mądra jak teraz w sprawie Rospudy. Na szczęście referendum rozstrzygnęło na korzyść obwodnicy. Szkoda że tak mała przewaga głosów była i że nie wziąłem w nim udziału.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
14/08/2009 9:38 pm  

jak byś żyła w Augustowie to ciekawe czy byś była taka mądra jak teraz w sprawie Rospudy. Na szczęście referendum rozstrzygnęło na korzyść obwodnicy

Znam dziewczynę z okolic Augustowa i ma bardzo zdrowe podejście do całej sprawy.

Wiesz kto zawinił??????????
URZĘDNICY!!!!! I to wszystkich szczebli. Dobrze wiedząc czym są obszary ochrony NATURA 2000 wyznaczyli obwodnicę taką trasą jaką nie powinni. Od początku gdyby pomyślano i zrobiono to prawidłowo nie byłoby problemu.

Teraz pytanie: Dlaczego nie zrobiono jakieś kładki przed wyznaczeniem trasy obwodnicy? Dlaczego mieszkańcy Augustowa nie chcieli tej kładki już jak zrezygnowano z trasy przez tereny chronione? Dlaczego nie chcieli chociażby zainstalowania świateł? Nagle życie przestało być takie cenne? Takie tymczasowe rozwiązanie byłoby dobre aż do wybudowania trasy.

Czy wiesz ile by kosztowała trasa przez torfowiska? TORFOWISKA!!!! wiesz w ogóle czym one są? Jak trudno jest je doprowadzić do stanu używalności? Pomysł przeprowadzenia trasy przez Rospudę był od początku jakimś absurdem.

Jestem zbulwersowana twoją postawą. Nie masz pojęcia o ochronie przyrody. Nie masz pojęcia jak cenne są te tereny! Wiesz jakie kary nałożyła UE na Francję która zlekceważyła prawo?

Gdyby polaczki od początku pomyśleli nie byłoby problemu.
Potem zaczęła się medialna manipulacja. Dwa skrajne obozy Augustów kontra zieloni.

Gdyby przeprowadzono trasę przez Rospudę Polska by sie nie wypłaciła to po pierwsze. Straciłaby tereny bogate przyrodniczo to po drugie. Ludzie nadal by ginęli a trasę i tak byłoby trzeba rozebrać tak jak to było we Francji i wybudować nową.

I nadal myślisz, że to było super rozwiązanie?

[edytowane 14/8/2009 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
14/08/2009 10:16 pm  

Kurczę, powiem tylko, że na innych forach jestem modem i kiedy wchodzę tutaj to aż mi normalnie brakuje opcji: "dodaj ostrzeżenie" xD

[edytowane 14/8/2009 od fasolencja]


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
14/08/2009 10:30 pm  

Na tym forum warny może przyznawać tylko Admin.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  
Praca