Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wiedeń idzie na wojnę z obrońcami zwierząt  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

MassMurder
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 348
25/06/2009 3:16 am  

Walczyli z futrami, niehumanitarnym transportem zwierząt i chowem kur w klatkach. Austriaccy prokuratorzy uznali ich za mafię i terrorystów

- Systematycznie nas rozwalają - opowiada "Gazecie" Martin Balluch, szef Verein gegen Tierfabriken (VGT, w wolnym tłumaczeniu Związek przeciwko Fabrykom Zwierząt), wielkiego stowarzyszenia obrońców zwierząt. 45-letni Balluch do tej pory był znany w Austrii jako filozof zajmujący się etyczną stroną hodowli zwierząt. Walczył m.in. z trzymaniem kur niosek przez całe ich życie w klatkach i męczeniem lwów w cyrkach.

22 maja 2008 r. do mieszkania Ballucha w Wiener Neustadt wtargnęli antyterroryści. Skuli go, a mieszkanie dokładnie przeszukali, podobnie jak biura VGT i kilku innych organizacji. Balluch został umieszczony w areszcie śledczym, gdzie postawiono mu zarzut: udział w grupie terrorystycznej Animal Liberation Front (ALF, Front Wyzwolenia Zwierząt), która w ostatnich latach podpalała i demolowała sklepy należące do kilku koncernów odzieżowych i spożywczych. Zniszczenia oszacowano na 600 tys. euro. Najbardziej ucierpiała firma Kleider Bauer produkująca m.in futra. ALF miała oblewać jej wyroby kwasem masłowym, niszczyć samochody zarządu i wysyłać pogróżki.

Według śledczych ze specjalnej grupy dochodzeniowej to Balluch i kilkunastu innych obrońców zwierząt tworzyło trzon austriackiej ALF. Informacje śledczy mieli czerpać m.in. z podsłuchów, które na półtora roku przed zatrzymaniem założyli ekologom.

Ale choć policja zgromadziła 10 tys. stron akt śledztwa i zebrała tysiące dowodów, w tym ślady DNA, po trzech miesiącach Ballucha zwolniono z aresztu. Jego proces do tej pory się nie zaczął, bo materiały ze śledztwa ciągle analizuje prokuratura.

Policja ekologom jednak nie odpuściła. We wtorek opublikowano raport z pracy grupy dochodzeniowej i okazuje się, że 40 obrońcom zwierząt śledczy chcą postawić nowe zarzuty, tym razem z paragrafu o zwalczaniu mafii.

- Konkretnie chodzi o wymuszanie i groźby prowadzone w ramach organizacji przestępczej. Zarzuca się nam, że upominając się w różnych firmach o przestrzeganie praw zwierząt, bezprawnie stawialiśmy ich pod ścianą, bo groziliśmy, że poinformujemy media o męczeniu przez nie zwierząt. Taki zarzut można postawić praktycznie każdej organizacji pozarządowej w Austrii - twierdzi Balluch.

Okazało się, że w taki sposób ekolodzy popełnili przestępstwo, zmuszając sieć piekarni w Wiedniu, by korzystała z jaj z tzw. wolnego chowu (kur niosek nie trzyma się w klatkach, tylko na świeżym powietrzu). Prokuratorzy obliczyli, że firma ulegając szantażowi ekologów i zmieniając dostawcę jaj straciła 80 tys. euro.

Podobnie śledczy ocenili prowadzoną na autostradach akcję kontroli tirów transportujących krowy i świnie do rzeźni. Gdy ekolodzy odkrywali przepełnione ciężarówki, to bili na alarm i grozili przewoźnikom i hodowcom konsekwencjami. Przestępstwem były też protesty przeciwko sprzedaży żywych homarów.

- Zarzuty nie trzymają się kupy, ale kampania policji przynosi rezultaty. Zastraszeni działacze od nas odchodzą. Nie możemy pracować, bo zarekwirowano nam dokumenty - wylicza Balluch.

Osobne postępowanie prowadzi też austriacki fiskus. Chce odebrać VGT status organizacji pożytku publicznego, ponieważ na zlecenie sieci supermarketów badała, czy w ich sklepach sprzedaje się jaja z wolnego chowu. Według fiskusa nie miało do tego prawa, bo o badaniach nie ma słowa w statucie związku. Balluch ma więc oddać państwu 700 tys. euro zaległego podatku dochodowego. - To dla nas będzie oznaczać koniec - mówi.

Policja nie komentuje zarzutów, jakie stawia ekologom. W austriackiej prasie pojawiają się jednak sugestie, że poszło o polowania na bażanty, bardzo popularną rozrywkę austriackiej elity. Kilka lat temu obrońcy zwierząt doprowadzili do zmian w przepisach o hodowli bażantów. Wymusili m.in. zwiększenie wymiarów wolier - pomieszczeń w których trzyma się ptaki. W efekcie kilku potentatów w branży musiało przenieść hodowle na Węgry. Według dziennikarzy ci teraz mszczą się na obrońcach zwierząt.

Akta stworzone przez grupę dochodzeniową (w sumie już 60 tys. stron) trafiły na biurko minister sprawiedliwości Claudi Bandion-Ortner. I to ona zadecyduje, czy Balluch i jego koledzy trafią w końcu pod sąd, czy nie.

Ekolodzy na pomoc wezwali posiłki zza granicy. W Wiedniu wstawiała się za nimi znana Pamela Anderson, aktorka znana m.in. z serialu "Słoneczny patrol". W przyszłym tygodniu pod ambasadami Austrii w kilkunastu krajach mają się odbyć pikiety.

Źródło: Gazeta Wyborcza

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
25/06/2009 6:11 pm  

A ja jestem przeciwnikiem takich działań jak ktoś nie zna prawa lub go bezczelnie ignoruje to za dewastowanie, szantażowanie itd. itp. należy mu się zasłużona kara i nie interesuje mnie w jakiej to sprawie. Takie działania tylko ośmieszają ruch ekologiczny, poza tym żyjemy w takich czasach jakich żyjemy i podstawowa zasada jest prosta przekonać zwykłego obywatela co jest dla niego lepsze, zdrowsze itd. itp. i w ten sposób walczyć, bo tylko tak można wygrać.

Pozdrawiam pmk

mn


OdpowiedzCytat
xGetBoredx
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 216
25/06/2009 11:56 pm  

Nie od dzisiaj wiadomo, że ALF ma wiele wspólnego z działalnością przestępczą. Moim zdaniem nie tędy droga. Jak najbardziej popieram działania rządu wiedeńskiego - fanatycznych ekologów trzeba karać.

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
26/06/2009 12:53 am  

Bardzo długo mówiłam w podobny sposób jak Wy. Później obejrzałam film behind the mask i zrobił na mnie ogromne wrażenie. Obejrzyjcie go proszę. Nie jest drastyczny ale może w jakiś sposób zmieni Wasze postrzeganie Animal Liberation Front. Przyznam że sama do końca nie popieram ich działań ale zmieniłam na nie spojrzenie. Polecam. To pomoże zrozumieć Wam tych aktywistów w pewien sposób.


OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
26/06/2009 1:39 am  

to nie jest tak że ja ich nie rozumiem, umiem sobie wyobrazić siebie niszczącego sprzęt stereofoniczny sąsiada przez którego nie mogę zasnąć, jednak nie tędy droga ...

mn


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
26/06/2009 1:46 am  

Obejrzyj. może zrozumiesz o co mi dokładnie chodzi.
1 część http://www.youtube.com/watch?v=wiCRT0n6sto
2 część http://www.youtube.com/watch?v=PnsutkKqziU&feature=PlayList&p=541E78A667AB3100&playnext=1&playnext_from=PL&index=4

edit: hehe podałam bardzo kiepski link 😉 jak ktoś będzie chciał obejrzeć cały film musi sobie znaleźć resztę.

[edytowane 25/6/2009 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
XectoX
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 18
26/06/2009 2:20 am  

Może i nie tędy droga...

... lepiej polansować się na jakiejś demonstracji, postać z z tabliczką, pozaczepiać ludzi których to niewiele interesuje i mieć poczucie jaki to ja jestem oryginalny, dobry i jak wiele robię dla tych zwierząt.

W dodatku można potem potępiać tych co mają więcej odwagi... bo to chłopcy nie z naszej parafii 😉

"... a Gniew Twój bezsilny niech będzie jak morze, ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych, niech nie opuszcza Ciebie Twoja siostra Pogarda, dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają..."


OdpowiedzCytat
mgriks
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 63
26/06/2009 2:44 am  

O to link gdzie możesz zciągnąć ten film(dużo innych ciekawych też) w całości
http://www.alterkino.org/index.php?subaction=showfull&id=1215583638&archive=&start_from=&ucat=4&op=eko
Polecam !!!" Ukryty za maską" to jeden z najlepszych, najbardziej inspirujących filmów jakie widziałem. Dla miłośników prawa dodam, że jest on zrobiony między innymi przez adwokatkę.
Pokazuje,między innymi, że zmiany historii zawsze były dokonywane przez to, że ludzie odważyli się złamać prawo. Dzięki temu kobiety uzyskały prawo do głosowania, zniesiono niewolnictwo czy apartheid itp. Ludzie, którzy byli niegdyś przestępcami stali się bohaterami. Tak to już jest, że woloności i praw ludzkich czy praw zwierząt nie dadzą nam politycy czy biznesmeni, którzy w tym wypadku czerpią zyski z istniejącej sytuacji.Zawsze musimy się po0 nie upomnieć i sami je wywalczyć. Kto popełnia gorszy czyn morderca królika na futro, albo psa w doświadczeniu czy człowiek, który się temu przeciwstawia i nawet łamiąc prawo, ryzykując swe życie te zwierzęta uwalnia ? Jak dla mnie aktywiści ALF są bohaterami, którzy bezinteresownie, nie dla sławy ani pieniędzy poświęcają swe życie dla bezbronnych zwierząt. To dzięki nim stało się głośne o bestialstwie na fermach zwierząt, w laboratorach wiwisekcyjnych, to oni często nakręcili materiał o tym jak to wygląda.
Czy Niemcy ratujący Żydów też uważasz za przestępców, bo robili to wbrew prawu trzeciej rzeszy ?

Zapraszam na nasze strony http://www.positi.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
26/06/2009 3:07 am  

No ładnie jak bym znała to bym podała 🙂


OdpowiedzCytat
MassMurder
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 348
26/06/2009 3:47 am  

kiedys taka fajna kapelka ze slupska guernica y luno spiewala

kiedy kolejny raz zbieramy podpisy
w sprawie w której wynik jest juz dawno przesadzony
pelni nienawisci w oparach flustracji
myslimy o innej aktywnosci..

..mysle ze powinienem zrobic cos wiecej
sama zaciska sie piesc..

animal liberation NOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
26/06/2009 4:16 am  

Na wstępie zakładam, że rozmawiamy o demokracjach naszych czasów, bo inaczej moje poniższe rozważania nie będą miały sensu ...

Muszę powiedzieć, że film całkiem fajny najbardziej mnie rozłożyła wiwisekcja oraz do odbytnicze rażenie prądem, nie powiem podziwiam ich poświęcenie oraz zgadzam się w zupełności z ich założeniami, motywami czy też niektórymi przedsięwzięciami jak pokazywanie światu odpowiedzi na pytanie "jak jest to robione?".

Jednak nie mogę nazwać inaczej większości ich działań i wierzcie mi, że nie chcę nikogo obrazić, jak naiwnymi i kompletnie bezproduktywnymi.

Osobnik XXI w. widział już takie akcje na filmach jego to nie ruszy, a podpalenie czyjegoś mienia, będzie brał jako atak na swoje własne. Własność prywatna jest przecież największym skarbem demokracji, atak na nią jest atakiem na demokracje, a pośrednio też na społeczeństwo.

Poza tym jednego dnia można nazwać sukcesem zamknięcie jakiejś fabryczki mięsa czy tam czegoś, a drugiego powstaną dwie nowe, jeśli jest na coś takiego popyt, błędne koło, które na dodatek się potęguje, istna walka z wiatrakami.

Ktoś mądry kiedyś powiedział, że nie można nikogo zaganiać do narożnika, bo może odpowiedzieć z niewiarygodną siłą, i ta organizacja popełnia właśnie ten błąd, stawia rządy państw w bardzo trudnej sytuacji, z której nie mają innego wyjścia jak poprzeć bestialskie traktowanie zwierząt i odpowiedzieć na to siłą. Co gorsza zraża do tego też społeczeństwo, które nade wszystko nienawidzi agresji.

Dalej o ile się nie pomyliłem ten ruch istnieje już jakiś ładny kawałek czasu i jakoś nie ma żadnych społecznych sukcesów, oprócz zaistnienia jako "terroryści".

Szczerze to nawet mało co słyszałem na temat tego ruchu, pewnie dlatego że znalazł się w pewnej niższy odbiorców i nie może lub nie chce z niej wyjść. Przyznaje się, jestem dopiero raczkującym pro zwierzakiem, jednak to nie znaczy, że resztę życia byłem ciemniakiem.

Więc zadajmy sobie jakże oczywiste pytanie "jak powinniśmy walczyć?".

Jest tylko jedna odpowiedź, dotarcie do ludzi, każda rewolucja miała za sobą masy, bo bez nich to możemy wejść na drzewo na którym nie ma liści, a co tu mówić o owocach.

Jak do nich dotrzeć i jak spowodować by zaczęli ze sobą współpracować? To pytanie powinno każdemu człowiekowi, który chce walczyć o prawa zwierząt, siedzieć w głowie, bo bez tego nic nie da się zrobić.

Pozdrawiam pmk

mn


OdpowiedzCytat
XectoX
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 18
26/06/2009 4:45 am  

Masz chłopak zadatki na dobrego polityka,
tak ładnie, dużo, inteligentnie piszesz 😉
Musisz pomyśleć coś w tym kierunku...

A co do "dotarcia do ludzi" to jest takie powiedzenie:
Nie próbuj uczyć świni śpiewu, stracisz czas, a i świnię zdenerwujesz.

Dla mnie bezproduktywne działania to są Happeningi, demonstracje itp.
Poza dobrym poczuciem osób uczestniczących nic nie wnoszę...
(oczywiście jestem tylko człowiekiem i mogę się mylić)

Opowiadanie Bruno Ferrero - "Rozgwiazdy"

Straszliwa burza rozszalała się na morzu. Ostre podmuchy lodowatego wiatru przeszywały wodę i unosiły w olbrzymich falach, które spadały na plażę, niczym uderzenia młota mechanicznego. Jak stalowe lemiesze orały dno morskie, wyrzucając z niego na dziesiątki metrów od brzegu małe zwierzątka, skorupiaki, małe mięczaki.

Gdy burza minęła, tak gwałtownie jak przyszła, woda uspokoiła się i cofnęła. Teraz plaża była pokryta błotem, w którym zwijały się w agonii tysiące, tysiące rozgwiazd. Było ich tyle, że plaża wydawała się być zabarwiona na różowo.

Zjawisko to przyciągnęło wielu ludzi ze wszystkich stron wybrzeża. Przyjechały nawet ekipy telewizyjne, aby sfilmować to dziwne zjawisko. Rozgwiazdy były prawie nieruchome. Umierały.

Wśród tłumu stało również dziecko, trzymane za rękę przez ojca. Oczyma zasmuconymi wpatrywało się w małe rozgwiazdy. Wszyscy na nie patrzyli, ale nic nie robili.

Nagle dziecko puściło rękę ojca, zdjęło buciki i skarpetki, i pobiegło na plażę. Pochyliło się i małymi rączkami wzięło trzy rozgwiazdy, i biegnąc szybko zaniosło je do wody, potem wróciło i zaczęło robić to samo.

Zza cementowej balustrady jakiś mężczyzna zawołał:

- Co robisz chłopczyku?

- Wrzucam do morza rozgwiazdy. W przeciwnym razie wszystkie zginą na plaży - odpowiedziało dziecko.

- Tu znajdują się tysiące rozgwiazd, nie możesz uratować ich wszystkich. Jest ich zbyt wiele! - zawołał mężczyzna. - Tak dzieje się na tysiącach innych plaży wzdłuż brzegu! Nie możesz zmienić tego faktu!

Dziecko pochyliło się, by wziąć do ręki inną rozgwiazdę i rzucając ją do wody, powiedziało:

- A jednak zmieniłem ten fakt dla tej oto rozgwiazdy.

Mężczyzna przez chwilę milczał, potem pochylił się, zdjął buty i skarpety, i zszedł na plażę. Zaczął zbierać rozgwiazdy i wrzucać je do morza. Po chwili zrobiły to samo dwie dziewczyny. Było ich czworo, wrzucających rozgwiazdy do wody. Po paru minutach było ich 50, potem 100, 200, tysiące osób, które wrzucały rozgwiazdy do morza. W ten sposób uratowano je wszystkie.

Wystarczyłoby, aby dla przemiany świata ktoś, nawet mały, miał odwagę rozpocząć.

[edytowane 25/6/2009 przez XectoX]

"... a Gniew Twój bezsilny niech będzie jak morze, ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych, niech nie opuszcza Ciebie Twoja siostra Pogarda, dla szpiclów katów tchórzy - oni wygrają..."


OdpowiedzCytat
MassMurder
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 348
26/06/2009 7:35 am  

pmk tylko radykalne jednostki zmieniaja swiat i wcale nie potrzeba tylu slow..

Czy Niemcy ratujący Żydów to też przestępcy, bo robili to wbrew prawu trzeciej rzeszy ?

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
26/06/2009 3:03 pm  

Dla mnie bezproduktywne działania to są Happeningi, demonstracje itp.
Poza dobrym poczuciem osób uczestniczących nic nie wnoszę...

Gdyby wszyscy myśleli jak Ty to do UE nadal byłyby sprowadzane produkty z rzezi fok. Gdyby pewna grupa się nie zebrała i biegała a petycjami po ulicach europejskich miast za ludźmi to nic by z tego nie wyszło. Dodam... Człowiek tak leniwy jest, że jak się do niego nie podejdzie i nie wytłumaczy to sam tyłka nie ruszy aby cokolwiek podpisać.


OdpowiedzCytat
xGetBoredx
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 216
26/06/2009 4:20 pm  

To co mówicie działa w dwie strony. Jeżeli dewastowanie sklepów, fabryk, czy uwalnianie zwierząt powinno wg Was być zgodne z prawem to co zrobimy z zabijaniem, złodziejstwem i innymi przestępstwami? ALF może i ma szczytny cel, co oczywiście popieram (działanie na rzecz wyzwolenia zwierząt), ale już niekoniecznie metody jakimi się posługują.
Demonstracje i heppeningi nic nie dają? Są bardzo ważne bo otwierają niektórym oczy na pewne sprawy.

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca